Dantų rovimas Vilniuje, Kaune, Marijampolėje - "Antėja laboratorija"

Dantų rovimas

Dantų rovimas yra viena iš tų procedūrų, kuri gali kelti nerimą, tačiau dažnai yra būtina siekiant užtikrinti bendrą burnos sveikatą. Nesvarbu, ar tai būtų pieninio danties rovimas vaikui, ar protinių dantų šalinimas suaugusiajam, kiekviena situacija reikalauja specialaus dėmesio ir priežiūros. Siekiame užtikrinti, kad kiekvienas, apsilankęs klinikoje „Antėja“, jaustųsi ramiai ir pasitikėtų profesionalų komanda, kuri suteikia aukščiausio lygio paslaugas nuo pirmo vizito iki gydymo pabaigos.

Dantų rovimo priežastys

Dantų rovimas yra būtinas dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai ši procedūra atliekama siekiant išvengti ar išspręsti problemas, kurios gali paveikti bendrą burnos sveikatą. Viena iš dažniausių priežasčių yra danties pažeidimas, kai dantis yra per daug sugadintas, kad jį būtų galima atkurti plombomis, vainikėliais ar kitomis priemonėmis. Kitos priežastys gali būti ortodontinės, kuomet reikia vietos breketų dėjimui arba dėl netinkamo dantų išsidėstymo.

Dažnai atliekamas protinių dantų rovimas, nes šie dantys neretai kelia problemas – jie gali neišdygti tinkamai arba sukelti spaudimą kitiems dantims. Protinių dantų rovimas su sedacija arba protinių dantų rovimas su narkoze yra dažnai pasirenkama alternatyva tiems, kurie nori išvengti bet kokių nemalonių pojūčių procedūros metu.

Įvairaus sudėtingumo dantų šalinimas

Dantų rovimas gali būti skirtingo sudėtingumo, priklausomai nuo raunamo danties, jo padėties, taip pat asmens būklės. Toliau aptarsime dažniausiai pasitaikančius dantų šalinimo atvejus.

Nuolatinio danties rovimas

Nuolatinio, pavyzdžiui, krūminio, danties rovimas dažniausiai atliekamas tada, kai dantis yra per daug pažeistas arba jei jis trukdo kitiems dantims. Atliekant šią procedūrą, reikia tikslumo ir patirties, siekiant užtikrinti, kad po jos neliktų jokių komplikacijų. „Antėja“ klinikos specialistai naudoja modernias technologijas, kurios padeda užtikrinti maksimalų gydomo asmens komfortą.

Pieninio danties rovimas

Pieninio danties rovimas atliekamas vaikams, kuomet dantis nekrenta natūraliai arba sukelia diskomfortą. Ši procedūra yra nesudėtinga, tačiau labai svarbi, siekiant užtikrinti, kad nuolatiniai dantys augtų tinkamai.

Danties šaknies rovimas

Danties šaknies rovimas – sudėtingesnė procedūra, kuri dažniausiai atliekama, kai yra pažeistas danties vainikas arba nulūžęs dantis. Tokiais atvejais svarbu pašalinti visas danties liekanas, siekiant išvengti infekcijos ir kitų komplikacijų.

Protinio danties rovimas

Protinių dantų traukimas yra viena iš dažniausiai atliekamų procedūrų, nes šie dantys neretai sukelia problemų dėl vietos trūkumo burnoje. Jei protiniai dantys nėra tinkamai išdygę (retinuoti), gali būti reikalingas chirurginis retinuoto danties rovimas, kitaip – protinių dantų operacija.

Chirurginis retinuoto danties rovimas    

Chirurginis danties rovimas yra būtinas tuomet, kai dantis nėra tinkamai išdygęs ir užsilieka žandikaulyje, kitaip tariant yra retinuotas. „Antėja“ klinikoje ši procedūra atliekama naudojant pažangiausią įrangą, siekiant užtikrinti minimalų diskomfortą ir greitą gijimą.

Dantų traukimas be baimės

Daugelis žmonių jaučia baimę prieš dantų rovimo procedūras. Mes tai suprantame ir darome viską, kad ši patirtis keltų kuo mažiau streso. „Antėja“ klinikose siūlome įvairias sedacijos ir anestezijos galimybes, kurios padeda gydomiems asmenims jaustis ramiau.

Dantų rovimas su narkoze

Dantų rovimas su narkoze yra tinkamas pasirinkimas tiems, kurie bijo skausmo ar tiesiog nori išvengti bet kokių nemalonių pojūčių procedūros metu. Protinių dantų rovimas su narkoze ypač populiarus tais atvejais, kai reikia sudėtingų operacijų.

Dantų rovimas su sedacija

Dantų rovimas su sedacija yra dar viena galimybė, padedanti asmenims atsipalaiduoti procedūros metu. Tai tinkamas sprendimas tiems, kurie nori likti sąmoningi, tačiau jaustis atsipalaidavę ir ramūs.

Domina neskausmingas protinio danties rovimas Kaune, Vilniuje ar Marijampolėje? Šiuose miestuose esančiose „Antėja“ klinikose visuomet sulauksite profesionalios pagalbos.

Kaip elgtis po danties rovimo? 

Po danties rovimo svarbu laikytis tam tikrų taisyklių, siekiant išvengti komplikacijų ir pagreitinti gijimo procesą.

Pojūčiai po danties traukimo

Po danties rovimo dažniausiai jaučiamas tam tikras diskomfortas, patinimas ir jautrumas. Šie pojūčiai yra normalūs ir turėtų palaipsniui mažėti per kelias dienas.

Priežiūra po danties traukimo    

Norint užtikrinti sklandų ir greitą gijimo procesą bei išvengti galimų komplikacijų, itin svarbi atsakinga priežiūra po danties traukimo. Pirmąsias kelias valandas po procedūros reikėtų vengti bet kokio fizinio aktyvumo ir užtikrinti, kad kūnas gautų pakankamai poilsio. Šiuo laikotarpiu labai svarbu laikytis gydytojo nurodymų ir tinkamai prižiūrėti žaizdą.

Danties rovimo vietą būtina saugoti nuo karštų, aštrių, labai šaltų ar kietų maisto produktų, nes jie gali sudirginti žaizdą ir pailginti gijimo laikotarpį. Patariama valgyti minkštą, lengvai virškinamą maistą, pavyzdžiui, košes, jogurtą ar sriubas. Maistą geriau valgyti šaukštu ir vengti kramtyti ta puse, kurioje buvo pašalintas dantis.

Norint sumažinti patinimą ir diskomfortą, rekomenduojama ant veido, šalia pažeistos vietos, laikyti šaltą kompresą. Tai padės sumažinti uždegimą ir skausmą. Jei skausmas yra intensyvus, gydytojas gali rekomenduoti skausmą malšinančius vaistus.

Galimos komplikacijos po danties rovimo

Kaip ir bet kokia kita chirurginė procedūra, danties rovimas gali turėti komplikacijų. Dažniausios komplikacijos yra infekcija, ilgai trunkantis kraujavimas arba užsitęsęs gijimas. Jei pastebėsite bet kokius neįprastus simptomus, tokius kaip stiprėjantis skausmas, ilgai trunkantis kraujavimas, didelis patinimas ar karščiavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

DUK

Kuriose „Antėja“ klinikose atliekamas dantų šalinimas?

Dantų šalinimas atliekamas šiose „Antėja“ klinikose: Vilniuje, Lvivo g. 37, Kaune, Savanorių pr. 97, Marijampolėje, Kauno g. 21.

Kiek kainuoja danties rovimas?    

Danties rovimo kaina priklauso nuo procedūros sudėtingumo. Tikslią Jus dominančios procedūros kainą galite sužinoti peržiūrėję paslaugų laukelį, esantį gydytojo aprašyme, arba susisiekę su mumis telefonu. 

Ar „Antėja“ klinikose galimas nemokamas protinių dantų rovimas su siuntimu?

Taip, „Antėja“ klinikoje gali būti atliekamas nemokamas protinių dantų rovimas su siuntimu, kompensuojamas PSDF lėšomis.

Ar galima atlikti danties rovimą nėštumo metu?

Danties rovimas nėštumo metu yra galimas, tačiau tai turi būti atliekama itin atsargiai ir tik esant būtinybei. Gydytojas įvertins rizikas ir rekomenduos tinkamiausią sprendimą.

Ar dantų traukimas skausmingas?

Dantų traukimas gali būti nemalonus, tačiau naudojant šiuolaikines anestezijos priemones, skausmas yra minimalus arba visai nejaučiamas.

Kiek laiko skauda po danties rovimo?

Po danties rovimo skausmas paprastai trunka kelias dienas, tačiau jis turėtų palaipsniui mažėti. Jei skausmas tęsiasi ilgiau arba stiprėja, būtina pasitarti su gydytoju.

Kiek gali kraujuoti po danties rovimo?

Kraujavimas danties rovimo yra normalus reiškinys, tačiau jis turėtų sumažėti per kelias valandas. Jei kraujavimas nesustoja arba sustiprėja, būtina kreiptis į gydytoją.

Per kiek laiko sugyja žaizda po danties rovimo?

Žaizda po danties rovimo paprastai sugyja per 1–2 savaites, tačiau gijimo laikas gali skirtis priklausomai nuo individualių veiksnių ir gydytojo nurodymų laikymosi.

Ko negalima po protinių dantų rovimo?

Po protinių dantų rovimo svarbu vengti kietų, karštų ir šaltų maisto produktų, taip pat nerekomenduojama rūkyti ir gerti alkoholio, nes tai gali pakenkti gijimo procesui.

Kada galima valgyti po danties rovimo?

Valgyti galima praėjus kelioms valandoms po danties rovimo, kai jau baigiasi anestezijos poveikis. Tačiau reikėtų rinktis minkštą, švelnų maistą.

Kuo skalauti burna po danties rovimo?    

Po danties rovimo rekomenduojama skalauti burną švelniu druskos tirpalu arba naudoti gydytojo nurodytas priemones. Tai padės išvengti infekcijų ir paspartins gijimo procesą.