Graži šypsena – vienas iš labiausiai žavinčių žmogaus bruožų, o estetiškai atrodantys dantys yra labai svarbūs norint ją turėti. Dantų išvaizda daro didelę įtaką mūsų savivertei, bendravimui ir požiūriui į save. Gražūs dantys ne tik pagerina mūsų veido estetiką, bet ir atspindi gerą burnos sveikatą bei higieną. Vis dėlto dalis žmonių susiduria su tam tikrais dantų trūkumais, tokiais kaip nudilimai, nuskilimai, dėmės ar tarpai tarp dantų. Estetinis dantų plombavimas yra puikus sprendimas tiems, kurie nori susigrąžinti vizualiai patrauklią dantų išvaizdą. Tai – patikimas būdas išgauti nuostabią šypseną, sugrąžinant pasitikėjimą savimi ir užtikrinant gerą burnos ertmės būklę.
Estetinis plombavimas – minimaliai invazyvus danties audinių atkūrimo metodas. Estetinio plombavimo metu naudojamos plombos yra sukurtos taip, kad atitiktų natūralią danties spalvą. Todėl jos nepriekaištingai susilieja su likusiais dantimis, sukurdamos patrauklią ir natūralią šypseną. Šios plombos paprastai gaminamos iš kompozicinės medžiagos (kompozito), kuri gerai sukimba su danties struktūra ir užtikrina tvirtą, ilgaamžį rezultatą.
Estetinis dantų plombavimas gali būti reikalingas:
Pasitelkiant šį metodą, gali būti atliekamas tiek galinių, tiek priekinių dantų plombavimas.
Pagrindiniai estetinio plombavimo privalumai yra šie:
Taigi, priežasčių, kodėl verta pasvarstyti estetinį dantų plombavimą, išties daug.
Visų pirma, odontologas su pacientu aptaria būsimą dantų atspalvį, formą. Esant poreikiui, atliekama vietinė nejautra. Pirmajame procedūros etape odontologas kruopščiai išvalo danties ertmę, pašalina pažeistą ir suminkštėjusį danties audinį, pakitusios spalvos audinio dalis. Tuomet sluoksniais specialia kompozicine medžiaga atkuriama danties forma. Procedūros pabaigoje dantis nupoliruojamas, kad įgautų blizgesį.
Po estetinio plombavimo reikia laikytis elementarių dantų higienos taisyklių: reguliariai juos valyti dantų šepetėliu ir dantų pasta, dantų tarpus valyti tarpdančių siūlu ar tarpdančių šepetėliu.
Nerekomenduojama naudoti kieto dantų šepetėlio ir dantų pastų, kurių sudėtyje yra abrazyvinių medžiagų, nes tai gali pagreitinti dantų paviršiaus susidėvėjimą, taip pat gali būti greičiau prarandamas plombų blizgesys.
Praėjus 2–4 savaitėms po estetinio plombavimo, reikėtų apsilankyti pas odontologą, kad šis patikrintų ir įvertintų dantų būklę, jų prisitaikymą prie plombavimo medžiagos ir, atsižvelgdamas į paciento norus, atliktų reikalingas korekcijas.
Domina kokybiškas estetinis plombavimas? Registruokitės šiai procedūrai klinikoje „Antėja“. Patikėkite savo šypseną į patyrusių ir rūpestingų odontologų rankas!
Priklausomai nuo situacijos, vieno danties estetinis plombavimas trunka apie 1–1,5 val. Vieno vizito metu galima atkurti iki 6 dantų.
Jei Jums buvo atliktas dantų estetinis plombavimas, valgyti galite iš karto. Tačiau rekomenduojama procedūros dieną nevartoti dažančių maisto produktų, tokių kaip juoda kava, raudonas vynas, burokėliai ir pan.
Tinkamai prižiūrint dantis, plombos tarnauja iki 10 metų ar net ilgiau.
Šią procedūrą rekomenduojama atlikti 1–2 kartus per metus, kad plombuoti dantys atgautų blizgesį.
Estetinio plombavimo kaina priklauso nuo to, kurie dantys yra plombuojami (priekiniams dantims atkurti paprastai reikia daugiau laiko, todėl jų plombavimas brangesnis), taip pat restauracijos pobūdžio – tik danties spalvos keitimas kainuos mažiau nei jo formos keitimas ar prarastų danties audinių atkūrimas.