Angiochirurgai (kraujagyslių chirurgai) - "Antėja laboratorija"

Kraujagyslių chirurgai (Angiochirurgai)

Angiochirurgai, kitaip kraujagyslių chirurgai, yra medicinos specialistai, diagnozuojantys ir gydantys įvairias venų ir arterijų ligas. Jie atlieka kojų ir rankų kraujagyslių echoskopijas, skleroterapijas (nechirurginis paryškėjusių kojų venų ir kapiliarų panaikinimas, suleidžiant į jas specialaus vaisto), taip pat chirurgines operacijas. Arterinės, veninės, limfinės sistemos problemų turinčius pacientus angiochirurgai konsultuoja medikamentų vartojimo, mitybos, fizinio aktyvumo ir kitais su gydymu susijusiais klausimais.

Dažniausiai užduodami klausimai apie angiochirurgą

Ką daro angiochirurgas?

Kraujagyslių chirurgas naudoja įvairius gydymo būdus, pradedant neinvazinėmis procedūromis ir baigiant sudėtingomis chirurginėmis operacijomis. Jis gydo visų kūno dalių arterijas ir venas, išskyrus širdies ir smegenų. Viena iš svarbiausių angiochirurgo užduočių – atrasti gydymo būdą, kuris geriausiai tiktų konkrečiam pacientui.

Kokias būkles ir ligas gydo angiochirurgai?

Kraujagyslių chirurgai gydo daugybę skirtingų būklių ir ligų, tokių kaip:

 • Aneurizma – nenormalus kraujagyslės dalies išsiplėtimas. Tokia būklė gali išsivystyti dėl įgimtų (paveldimų) arba įgytų veiksnių. Dažniausiai aneurizmos nustatomos 35–60 metų amžiaus žmonėms, moterims šiek tiek dažniau nei vyrams. Didžiausias jų keliamas pavojus – plyšimas, galintis lemti sunkias pasekmes, o kartais ir mirtį.
 • Aterosklerozė – lėtinė arterijų sienelės liga. Jos metu nepastebimai vystosi arterijų siaurėjimas dėl ant jų sienelių besikaupiančių kalcio ir riebalų. Aterosklerozė gali paveikti galvos smegenų, inkstų, žarnyno, širdies kraujagysles ir ilgainiui lemti išemiją.
 • Miego arterijos susiaurėjimas – dažniausiai tokią būklę sukelia aterosklerotinė plokštelė miego arterijoje (kakle). Ji gali plyšti ir taip užkimšti mažesnio spindžio galvos arba akių kraujagysles. Tokiu atveju pasireiškia praeinantis smegenų išemijos priepuolis, insultas, aklumas. Dauguma susiaurėjusią miego arteriją turinčių pacientų nejaučia jokių simptomų, jiems nepasireiškia jokie klinikiniai požymiai. Tokia liga diagnozuojama atlikus dvigubo skenavimo kaklo kraujagyslių echoskopiją, kaklo kompiuterinę tomografiją arba branduolinį magnetinį rezonansą.
 • Giliųjų venų trombozė – ūminis, dalinis arba visiškas kojų kraujagyslių užakimas dėl atsiradusio trombo (kraujo krešulio). Didesnė rizika susirgti tokia liga būdinga senyvo amžiaus žmonėms, taip pat tiems, kurie yra fiziškai neaktyvūs arba nutukę. Giliųjų venų trombozės išsivystymą taip pat gali lemti ilgai užsitęsęs gulimas režimas ar laiku neišgydyta kojų venų varikozė.
 • Periferinių arterijų liga (PAL) – galūnių (dažniausiai kojų) arterinės kraujotakos sutrikimas. Jį sukelia arterijų susiaurėjimas ar užakimas, dėl kurio sumažėja arba visiškai nutrūksta kraujo tiekimas į tolimesnius audinius. Apie 95 proc. atvejų lėtinę PAL sukelia arterijų aterosklerozė. 
  Voratinklinės venos – maži išsiplėtusių venų tinkleliai arti odos paviršiaus. Kitaip ši būklė dar vadinama telangektazija arba sutrūkinėjusiais kapiliarais. Voratinklinės venos dažniausiai atsiranda ant kojų ir veido.
 • Kraujagyslių pažeidimas dėl traumos – jis gali būti įvairaus stiprumo ir pobūdžio. Dažnai trauma įsivaizduojama kaip didelis pažeidimas. Tačiau ji gali būti ir mažos apimties, pavyzdžiui, sukelta stipraus čiaudėjimo arba kosėjimo. Dažnai organizmas pats susitvarko su nedideliu kraujagyslės sienelės pažeidimu, aktyvuodamas kraujo krešėjimo kaskadą ir formuodamas fibrino plokšteles. Tačiau didesnės traumos atveju jis to padaryti negali. Todėl pažeidus, pavyzdžiui, svarbią arteriją, kraujas gali tekėti ilgai ir formuoti didelę hematomą. Tokiu atveju pacientas gali netekti daug kraujo ir būti ištiktas hemoraginio šoko.
 • Venų varikozė arba lėtinis venų nepakankamumas – išsiplėtusios, išsiraizgiusios ir į odos paviršių iššokusios venos, sukeliančios kojų skausmą. Ši liga pasireiškia tada, kai sutrinka venose esančių vožtuvų veikla. Todėl didėja kraujo spaudimas, venos ilgėja, plečiasi, susidaro poodiniai mazgai. Jeigu venų varikozė negydoma, ji gali sukelti pavojingų trofinių opų atsiradimą.

Susidūrus su tokiomis problemomis vertėtų nedelsti ir užsiregistruoti vizitui pas specialistą. Laiku pradėtas gydymas gali padėti išvengti rimtų komplikacijų. „Antėja laboratorija“ angiochirurgas Vilniuje pasiruošęs Jums padėti.

Kokie veiksniai skatina kraujagyslių ligų atsiradimą?

Kraujagyslių ligų atsiradimą gali paskatinti tokie veiksniai kaip:

 • padidėjęs arterinis kraujo spaudimas (arterinė hipertenzija);
 • padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje;
 • žalingi įpročiai (rūkymas, nesaikingas alkoholio vartojimas);
 • cukrinis diabetas;
 • įvairių rūšių stresas;
 • antsvoris.

Šiuos veiksnius dažniausiai galima kontroliuoti. Tai reiškia, kad visapusiškai sveikas gyvenimo būdas kartais gali padėti išvengti kraujagyslių ligų. Visgi jų atsiradimą kai kuriais atvejais lemia ir nekontroliuojami veiksniai, tokie kaip amžius ar paveldimumas.

Kada verta kreiptis į angiochirurgą?

Pasikonsultuoti su kraujagyslių chirurgu rekomenduojama pasireiškus tokiems simptomams kaip:

 • kojų tinimas, sunkumas ir nuovargis;
 • įvairiu paros metu pasireiškiantis kojų mėšlungis;
 • išsiplėtusios kojų venos;
 • pakitusi vienos ar abiejų kojų temperatūra;
 • sutrikusi pusiausvyra.

Atlikęs reikiamus tyrimus mūsų klinikos angiochirurgai gali nustatyti tikslias sutrikimų priežastis ir paskirti veiksmingą gydymą.

Ko tikėtis apsilankymo pas angiochirurgą metu?

Siekdamas įvertinti paciento būklę kraujagyslių gydytojas pirmiausia paprastai atlieka ultragarsinį tyrimą. Tai padeda tiksliai nustatyti kaklo, rankų arba kojų arterijų sienelių sustandėjimą ar susiaurėjimą, taip pat įvairius giliųjų venų pakitimus. 

Diagnozavęs kraujagyslių sutrikimus angiochirurgas paskiria ir atlieka reikiamą gydymą. Pavyzdžiui, esant išsiplėtusioms kojų paviršinėms venoms, gali būti skiriami medikamentai, atliekama kompresinė terapija ar skleroterapija arba taikomi chirurginiai gydymo būdai, tokie kaip tradicinė arba lazerinė flebektomija.

Atsižvelgdamas į paciento būklę, angiochirurgas pateikia rekomendacijas, kaip pasirūpinti gera kraujagyslių būkle.

Jums išsiplėtusios kojų venos, pasireiškė aterosklerozė, o gal susidūrėte su kita anksčiau aptarta problema? Užsiregistruokite vizitui „Antėja laboratorija“ ir tinkamai pasirūpinkite savo sveikata. Čia dirbantys angiochirurgai suteiks visapusišką pagalbą, sprendžiant kraujagyslių problemas.

 

DUK

1. Kuriose „Antėja laboratorija“ klinikose dirba angiochirurgai?

Kraujagyslių chirurgo paslaugomis galite pasinaudoti Vilniuje, Lvovo g. 37, esančioje klinikoje. Ten Jums bus suteikta profesionali pagalba.

2. Kaip užsiregistruoti vizitui pas kraujagyslių chirurgą?

Vizitui tiek pas jį, tiek pas kitus „Antėja laboratorija“ gydytojus galima užsiregistruoti telefonu arba internetu. Pasirinkite būdą, kuris patogiausias asmeniškai Jums. 

3. Kokiais atvejais gali padėti „Antėja laboratorija“ angiochirurgai?

Mūsų klinikoje dirbantis kraujagyslių chirurgas turi patirties šiose srityse:

 • kraujagyslių patologijos diagnostika ir gydymas, arterijų ir venų ištyrimas ultragarsu;
 • miego ir slankstelinių arterijų ištyrimas, kaklo arterijų rekonstrukcijos po insulto, arba esant didelei insulto rizikai;
 • aterosklerozės, periferinės arterijų ligos gydymas, atviros ir endovaskulinės susiaurėjusių arterijų operacijos;
 • venų ligų diagnostika ir gydymas: atviros ir uždaros lazerinės venų šalinimo operacijos;
 • paviršinių išsiplėtusių retikulinių venų ir telangiektazijų šalinimas lazeriu;
 • kraujotakos atstatymas po traumos.

Taigi, jeigu Jums reikalinga tokia pagalba, nedvejodami susisiekite su mumis. Užsiregistruokite vizitui „Antėja laboratorija“ klinikoje ir pasirūpinkite gera savo kraujagyslių būkle.

4. Kiek kainuoja kraujagyslių chirurgų paslaugos?

Paslaugų, kurias teikia mūsų klinikos gydytojai, taip pat ir angiochirurgai, kaina paprastai būna pateikiama puslapio viršuje esančiame tyrimų laukelyje. Jeigu ten nepavyksta rasti norimos informacijos, susisiekite. Galime suteikti Jus dominančią informaciją.