Infekcinių ligų gydytojai - "Antėja laboratorija"

Infekcinių ligų gydytojai

Mūsų kūnas yra mikrobiomos, kurioje gausu bakterijų, patogenų, grybelių ir virusų, namai. Paprastai jie nekenkia sveikatai. Tačiau kartais mikroorganizmai gali sukelti įvairias ligas. Taip pat yra galimybė užsikrėsti infekciją sukeliančiais patogenai ar parazitais nuo kitų žmonių, gyvūnų, vabzdžių ar užteršto maisto. Kadangi simptomai ir jų sunkumas dažnai skiriasi, infekcines ligas gali būti sunku diagnozuoti ir gydyti. „Antėja laboratorija“ infektologai yra šios srities ekspertai, todėl gali suteikti profesionalią pagalbą kiekvienam pacientui.

 

 

Dažniausiai užduodami klausimai apie infektologą

Kas yra infektologas?

Infektologas – tai infekcinių ligų gydytojas, kurio specializacija yra įvairios infekcijos, galinčios paveikti žmogaus organizmą. Šios srities specialistai turi nemažai panašumų su mikrobiologais, tačiau infektologai paprastai daugiau dėmesio skiria klinikiniams tyrimams, gydymui.

Ką daro gydytojas infektologas?

Yra daug infekcinių ligų: nuo gripo ir plaučių uždegimo iki peršalimo. Infektologai turi klinikinių ir laboratorinių įgūdžių, kurie leidžia nustatyti teisingą diagnozę ir sudaryti veiksmingiausią gydymo planą. Jie nuolat tobulina savo žinias, kas padeda dar geriau suprasti infekcines ligas dėl tokių veiksnių kaip:

 • Infekcijų sunkumo padidėjimas.
 • Didesnis atsparumas antibiotikams.
 • Naujų infekcijų, tokių kaip MRSA (meticilinui atsparus auksinis stafilokokas (Staphylococcus aureus)) ar noroviruso, padaugėjimas.
 • Tarptautinių kelionių populiarumas.

Infekcinių ligų gydytojai tiria kraują ir kitus kūno skysčius, ieškodami specifinių antikūnų – ląstelių, kurias gamina mūsų imuninė sistema, kovodama su kenksmingomis pašalinėmis medžiagomis. Šių tyrimų rezultatai gali parodyti, kokia tai infekcija.

Bakterinių infekcijų gydymui paprastai naudojami antibiotikai. Jie gali būti vartojami per burną arba tiesiai į veną. Kitoms infekcinėms ligoms gydyti gali prireikti antivirusinių, priešgrybelinių ar antiparazitinių vaistų. Infektologai taip pat gali rekomenduoti pasiskiepyti.

Reikalingas patikimas gydytojas infektologas Kaune arba Vilniuje? Susisiekite su mumis ir užsiregistruokite vizitui „Antėja laboratorija“. Maloniai Jūsų laukiame!

Kada verta kreiptis į infektologą?

Pirminės sveikatos priežiūros gydytojas gali nukreipti Jus pas infektologą tokiais atvejais:

 • Esant sunkumams diagnozuojant ligą. Daugelis infekcinių ligų turi panašius simptomus. Infektologai moka atlikti ir įvertinti tyrimus, kurie padeda tiksliau nustatyti ligos priežastį.
 • Tęsiant specializuotą gydymą ir pacientui sveikstant. Infekcinių ligų gydytojai dažniausiai turi patirties mikroorganizmų, atsparių antibiotikams, (tai vis dažnesnė problema, kuri gali apsunkinti pacientų sveikimą) gydyme.
 • Esant aukštai kūno temperatūrai ar nepaaiškinamam karščiavimui. Pakilusi kūno temperatūra gali būti rimtos infekcijos simptomas. Didelis ir besitęsiantis karščiavimas taip pat gali reikšti infekciją, susijusią su nusilpusia imunine sistema, kuriai reikia specialaus gydymo.
 • Tęsiantis lėtinei infekcinei ligai. Infektologai teikia ilgalaikę priežiūrą pacientams, sergantiems visą gyvenimą ar ilgiau nei vienerius metus trunkančiomis ligomis. Be nuolatinės priežiūros lėtinės infekcinės ligos gali būti mirtinos arba apriboti kasdienį gyvenimą. Dažniausios lėtinės infekcinės ligos yra AIDS, tuberkuliozė ir hepatitas.

Sergant infekcinėmis ligomis būtina profesionali pagalba. Reikalingas kvalifikuotas gydytojas infektologas Vilniuje ar Kaune? Dėmesingi „Antėja laboratorija“ specialistai kruopščiai įvertina paciento būklę ir skiria tikslingą bei efektyvų gydymą.

Ko tikėtis apsilankius pas infekcinių ligų gydytoją?

Pirmiausia gydytojas infektologas peržiūri paciento medicininius duomenis ir jį apžiūri. Pagal tai specialistas gali paskirti atlikti:

 • kraujo ir šlapimo tyrimą;
 • tepinėlį iš gerklės;
 • išmatų mėginį;
 • smegenų skysčio mėginį;
 • radiologinių tyrimų;
 • audinių biopsiją.

Infektologai gali konsultuotis su kitų sričių gydytojais, tokiais kaip dermatologai (dėl odos infekcijų) arba pulmonologai (dėl plaučių problemų). Jeigu reikia, taip pat gali būti numatyti tolesni vizitai.

Pirmo apsilankymo pas infekcinių ligų gydytoją reikėtų turėti visus savo medicininius dokumentus: rentgeno nuotraukas, laboratorijos ataskaitas, imunizacijos įrašus. Pateikite specialistui visų turimų alergijų ir vartojamų vaistų sąrašą, įskaitant kontraceptines tabletes, nes tai gali turėti įtakos antibiotikų veikimui.

Infekcinių ligų diagnostika

Infekcinėms ligoms diagnozuoti dažniausiai atliekamos tokios procedūros kaip:

1. Laboratoriniai tyrimai

Daugelis infekcinių ligų turi panašius požymius ir simptomus. Kūno skysčio mėginiai gali padėti nustatyti konkretų ligos sukėlėją, kas specialistui leidžia paskirti tikslingą gydymą. Dažniausiai atliekami laboratoriniai tyrimai yra šie:

 • kraujo tyrimas;
 • šlapimo tyrimas;
 • tepinėlis iš gerklės;
 • išmatų mėginys;
 • smegenų skysčio tyrimas.

Kaip jau buvo minėta prieš tai, apžiūrėjęs pacientą gydytojas infektologas Kaune arba Vilniuje gali paskirti atlikti šiuos tyrimus.

2. Vaizdo nuskaitymas

Vaizdo procedūros, tokios kaip rentgenas, kompiuterinė tomografija (KT) ir magnetinio rezonanso tomografija (MRT), padeda nustatyti diagnozę ir atmesti kitas sąlygas, galinčias lemti simptomus.

3. Biopsijos

Šios procedūros metu iš vidinio organo paimamas nedidelis audinio mėginys tyrimams. Pavyzdžiui, atliekant plaučių audinio biopsiją galima patikrinti įvairius grybelius, kurie gali sukelti tam tikrą plaučių uždegimą.

Aukštos kvalifikacijos infektologas Vilniuje arba Kaune gali diagnozuoti įvairias infekcines ligas. Todėl, jeigu Jums reikalinga profesionali pagalba, apsilankykite „Antėja laboratorija“.

Infekcinių ligų gydymas

Žinant, kas sukėlė ligą, gydytojui lengviau paskirti tinkamą gydymą. Tai gali būti:

1. Antibiotikai

Antibiotikai grupuojami į panašaus tipo „šeimas“. Bakterijos taip pat priskiriamos į panašių tipų grupes, tokias kaip streptokokai ar E. coli (Escherichia coli). Tam tikros rūšies bakterijos yra ypač jautrios tam tikrų rūšių antibiotikams. Gydymas gali būti tikslingesnis, jeigu gydytojas infektologas žino, kokio tipo bakterijomis yra užsikrėtęs pacientas.

Šie vaistai yra skirti bakterinėms infekcijoms, nes jie neturi įtakos virusų sukeltoms ligoms. Tačiau kartais sunku pasakyti, kokie tiksliai sukėlėjai veikia. Pavyzdžiui, plaučių uždegimą gali sukelti bakterija, virusas, grybelis arba parazitas.

2. Antivirusiniai vaistai

Kai kurių virusų sukeliamų ligų gydymui yra sukurti vaistai, pavyzdžiui:

 • AIDS;
 • herpesas;
 • hepatitas B;
 • hepatitas C;
 • gripas.

3. Priešgrybeliniai vaistai

Vietiškai veikiantys priešgrybeliniai vaistai gali būti naudojami grybelių sukeltoms odos ar nagų infekcijoms gydyti. Kai kurias iš jų, pavyzdžiui, pažeidžiančias plaučius ar gleivines, galima gydyti geriamais priešgrybeliniais vaistais. Sunkesnėms vidaus organų infekcijoms, ypač žmonėms, kurių imuninė sistema nusilpusi, gali prireikti intraveninių priešgrybelinių vaistų.

4. Antiparazitiniai vaistai

Tam tikroms parazitų sukeltoms ligoms gydyti yra skiriami antiparazitiniai vaistai, su gydytojo paskyrimu.

Domitės, kur dirba geriausi infektologai Kaune arba Vilniuje? Tuomet užsiregistruokite specialisto konsultacijai „Antėja laboratorija“ ir pasirūpinkite savo sveikata.