Kineziterapeutai Vilniuje - "Antėja laboratorija"

Kineziterapeutai

Kineziterapija – viena pagrindinių gydymo judesiu bei reabilitacijos priemonių, padedanti grąžinti ir palaikyti normalią fizinę būklę, atsigauti po patirtos traumos, ligos ar negalios. Ji skirta atkurti, pagerinti bei išlaikyti tinkamą raumenų, kaulų, kraujagyslių ir kitų organizmo sistemų būklę.

 

Kas yra kineziterapeutas?

Kineziterapeutas yra aukštąjį išsilavinimą turintis sveikatos priežiūros specialistas. Pagrindinis jo tikslas – dėl amžiaus, ligos, fizinės traumos ar aplinkos veiksnių atsiradusių skausmo, negalios, judėjimą varžančių sveikatos sutrikimų valdymas bei prevencija. Daugiausiai dėmesio kineziterapeutai skiria pacientų funkcinių ir judėjimo gebėjimų palaikymui bei (ar) atkūrimui, fizinių traumų prevencijai:

 • Judėjimas, pritaikyti pratimai ir fizinio aktyvumo pratimai. Jie gali būti rekomenduojami bendrai sveikatai ir judrumui pagerinti, taip pat tam tikroms kūno dalims sustiprinti.
 • Paciento švietimas ir patarimai. Kineziterapeutai gali suteikti bendrų patarimų apie tai, kas gali turėti įtakos kasdieniam paciento gyvenimui, pavyzdžiui, žinių apie tinkamą laikyseną, kėlimo ar nešiojimo būdus, padedančius išvengti traumų.
 • Manualinė terapija. Specialistas savo rankomis padeda sumažinti skausmą ir sustingimą, paskatinti geresnį kūno judėjimą.
 • Kai kuriais atvejais gali būti naudojami ir kiti metodai, pavyzdžiui, pratimai vandenyje arba akupunktūra. Jų poreikis įvertinamas atsižvelgus į paciento būklę.

Kineziterapeutai laikosi holistinio (viso kūno) požiūrio, spręsdami ne tik fizinės, bet ir emocinės, psichologinės bei socialinės geroves aspektus. Jų darbas apima visus sveikatos priežiūros etapus: prevenciją, švietimą, intervenciją, reabilitaciją ir gydymą.

Kada reikėtų apsilankyti pas kineziterapeutą?

Apsilankyti pas kineziterapeutą rekomenduojama turint fizinę traumą arba juntant kasdienei veiklai neigiamą įtaką darantį lėtinį skausmą. Taip pat po operacijos, pavyzdžiui, klubo sąnario keitimo, kuomet pas kineziterapeutą nukreipia kitos srities gydytojas ir pan.

Dažniausios priežastys, dėl kurių vertėtų apsilankyti pas kineziterapeutą:

 • Liga. Po užsitęsusios ligos arba ligos, turinčios įtakos judrumui, pusiausvyrai ar motoriniams įgūdžiams.
 • Lėtinė sveikatos būklė. Kai kurios lėtinės sveikatos būklės, pavyzdžiui, diabetas, gali paveikti judrumą ir pusiausvyrą.
 • Operacija. Atsigavimas ir judėjimas po operacijos yra itin svarbi gijimo proceso dalis. Jei buvo pažeista tam tikra kūno dalis, pavyzdžiui, plaštaka, koja ar nugara, gydytojas kineziterapeutas gali padėti pacientui vėl pradėti ja tinkamai naudotis arba kompensuoti.
 • Sužalojimas. Kineziterapija dažnai leidžia pašalinti skausmą arba atkurti prarastą judėjimą, atsiradusį dėl sužalojimo.
 • Senėjimas. Senstant kūne vyksta pokyčiai, turintys įtakos judėjimui ir normaliam funkcionavimui. Kineziterapeutas gali padėti dalinai juos atgauti arba išmokyti, kaip elgtis šiuos praradus.
 • Esminė sveikatos krizė. Infarktas, insultas, trauminis smegenų sužalojimas ir kitos sveikatos krizės gali sukelti rimtas pasekmes, apsunkinančias įprastą žmogaus veiklą. Kineziterapija padeda susigrąžinti kai kurias arba visas kūno funkcijas.
 • Geresnių fizinių galimybių siekis. Norintys pagerinti savo fizinę būklę, gali kreiptis į kineziterapeutą, kad išmoktų būdų, kaip maksimaliai padidinti savo kūno galimybes.
 • Bendros sveikatos užtikrinimas. Kineziterapeutai gali padėti sumažinti senėjimo poveikį, išlikti mobiliems, sveikiems ir lankstiems.

Ieškote patyrusių kineziterapijos specialistų? Kviečiame apsilankyti „Antėja“ klinikoje. Mūsų kineziterapeutai Vilniuje pasiruošę padėti. Užsiregistruokite vizitui jau dabar!

Kaip išsirinkti kineziterapeutą?

Kineziterapeutą, kaip ir bet kurį kitą sveikatos specialistą, rekomenduojame rinktis atsakingai. Pateiksime pagrindinius aspektus, į kuriuos tokiu atveju vertėtų atsižvelgti.

Specialisto kompetencija 

Neabejotinai tai vienas svarbiausi kriterijų. Pasidomėkite, kokią patirtį turi dominantis gydytojas kineziterapeutas, koks jo išsilavinimas, kokiomis sritimis domisi. Itin svarbi šio specialisto kvalifikacija, todėl atkreipkite dėmesį, kokiuose kvalifikacijos kėlimo kursuose ir kada jis yra dalyvavęs. Gydymo būdai nuolat tobulėja, todėl labai svarbu, kad kineziterapeutas nuolat gilintųsi į juos.

Klinikos vieta 

Tai dar vienas svarbus gydytojo pasirinkimo kriterijus. Visgi šiuo klausimu galite būti lankstesni. Jei netoliese nėra patikimo specialisto, geriau rinkitės tą, kuris dirba toliau, tačiau tikrai teikia aukštos kokybės paslaugas. Mūsų kineziterapeutė dirba Vilniuje, Lvovo g. 37, esančioje „Antėja laboratorija“ klinikoje. Todėl jei gyvenate sostinėje, atvykti bus itin patogu. Tačiau nenusiminkite ir tuomet, jei gyvenate toliau. Mūsų klinikoje mielai laukiamas kiekvienas. Užsiregistruokite kineziterapeuto konsultacijai internetu arba telefonu. Susisiekite – padėsime išsirinkti Jums patogiausią vizito laiką!

Kitų pacientų atsiliepimai

Atsiliepimai – tikriausiai vienas iš geriausių būdų įvertinti bet kokių paslaugų kokybę. Atsižvelgti į juos rekomenduojame ir renkantis kineziterapeutą. Atsiliepimų apie gydytojus dažniausiai galima rasti internete. Taigi pirmiausia pamėginkite jų paieškoti ten. 

Be to, galite paprašyti artimųjų arba draugų rekomendacijų. Galbūt jiems teko naudotis kineziterapeuto paslaugomis ir jie turės, ką patarti. Taigi nepatingėkite skirti bet šiek tiek laiko specialisto paieškai, kad vėliau galėtumėte džiaugtis kuo geresne patirtimi. 

Paslaugų kaina

Stengiamės visuomet aiškiai pateikti visų „Antėja laboratorija“ klinikose teikiamų paslaugų kainas, kurias paprastai galite rasti mūsų svetainėje. Puikiai suprantame, kad tai vienas iš pagrindinių medicinos paslaugų pasirinkimo kriterijų. Stengiamės, kad jos būtų prieinamos kuo didesnei daliai žmonių, tačiau taip pat nenukentėtų ir paslaugų kokybė. Mūsų rūpestingi kineziterapeutai ir kiti gydytojai skiria ypatingą dėmesį kiekvienam pacientui, stengdamiesi suteikti geriausią įmanomą patirtį ir, žinoma, profesionalią pagalbą.

Taigi atvykite pas mus ir įsitikinkite visu tuo patys!