Kineziterapija Vilniuje - "Antėja laboratorija"

Kineziterapija

Judėjimas – svarbi mūsų gyvenimo dalis. Jis būtinas tam, kad išliktume sveiki ir gerai jaustumėmės. Judėjimas padeda kontroliuoti svorį, teigiamai veikia miego kokybę ir emocinę būklę, suteikia energijos, stiprina imuninę sistemą ir mažina kai kurių ligų riziką. Be viso to, jis gali padėti išspręsti tam tikras sveikatos problemas. Apie tai, kaip, pakalbėsime plačiau.

Kas yra kineziterapija?

Kineziterapija – terminas, kilęs iš dviejų graikų kalbos žodžių: „kinesis“ ir „therapeia“. Pirmasis iš jų reiškia judesį, o antrasis gydymą. Taigi kineziterapiją galima apibūdinti kaip gydymą judesiu. Tai vienas pagrindinių reabilitacijos būdų, pagrįstas tuo, kad tinkami kūno judesiai gali padėti atnaujinti, pagerinti, išlaikyti raumenų, kaulų, širdies bei kraujagyslių ir kitų organizmo sistemų būklę.

Kineziterapijos procedūroms gali būti pasitelkiamos įvairios priemonės, tokios kaip gimnastikos kamuoliai, elastinio pasipriešinimo priemonės, svarmenys, lazdelės, nestabilios platformos ir kita. Tam, kad gydymas judesiu būtų sėkmingas, kineziterapeutas turi atsižvelgti į bendrą paciento būklę ir konkrečius sveikatos sutrikimus. Tai leidžia parinkti efektyvias priemones ir metodikas / technikas.

Kineziterapija apima ne tik darbą specialisto kabinete, bet ir už jo ribų. Gydytojas gali patarti įvairiais su sveikata susijusiais klausimais, tokiais kaip tinkamas darbo vietos ir priemonių naudojimas, palankių miego sąlygų sukūrimas, kineziterapijos užsiėmimai namuose ir panašiai.

Kineziterapijos nauda

Kineziterapija naudinga tuo, nes padeda:

  • Sumažinti arba pašalinti skausmą, atkurti raumenų ir sąnarių funkcijas. Tokia terapija taip pat gali užkirsti kelią pasikartojančiam skausmui.
  • Išvengti operacijos, nes kineziterapijos metu pašalinus skausmą arba išgydžius traumą, to gali nebeprireikti.
  • Pagerinti mobilumą, atliekant tempimo ir stiprinimo pratimus. Pritaikius individualų gydymo planą, bet kokia veikla, kuri yra svarbi asmens gyvenimui gali būti atliekama našiai ir saugiai.
  • Atsigauti po insulto, po kurio prarandama tam tikra funkcija ir judėjimas. Kineziterapija padeda sustiprinti nusilpusias kūno dalis, pagerinti eiseną ir pusiausvyrą.
  • Atsigauti po sporto traumos arba jos išvengti. Tinkama kineziterapijos programa gali padėti užtikrinti saugų grįžimą į sportą.
  • Pagerinti pusiausvyrą ir išvengti kritimų. Kai pusiausvyros sutrikimą sukelia vestibulinės sistemos problemos, kineziterapeutai gali atlikti specifinius manevrus, padedančius atkurti tinkamą vestibulinio aparato funkcionavimą, sumažinti ir pašalinti galvos svaigimo simptomus.
  • Valdyti diabetą ir kraujagyslių būklę. Kaip bendro ligos valdymo plano dalis kineziterapijos treniruotės gali padėti veiksmingai kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.
  • Valdyti su amžiumi susijusias problemas. Kineziterapija gali padėti atsigauti po sąnarių pakeitimo ir konservatyviai valdyti artritą ar osteoporozę.
  • Valdyti širdies ir plaučių ligas. Tinkamai parinkti terapijos metodai gali pagerinti gyvenimo kokybę, atliekant stiprinimo, ir kvėpavimo pratimus.
  • Pagerinti moterų sveikatą. Moterys dažnai turi specifinių problemų, susijusių su nėštumu ir gimdymu. Kineziterapija gali padėti jas valdyti.

Kineziterapijos nauda abejoti neverta. Jei norite ja įsitikinti patys, apsilankykite „Antėja“ klinikoje Vilniuje. Čia veikia privatus kineziterapijos kabinetas. Užsiregistruokite vizitui internetu arba telefonu. Maloniai laukiame atvykstant.

Kineziterapijos mankštos ir manualinė terapija

Kiekvienas žmogus ir jo fiziologija yra labai skirtingi ir individualūs. Todėl kineziterapijos mankštos ir treniruotės privalo būti atliekamos atsižvelgiant į kiekvieno paciento problemą, fizinį pajėgumą ir savijautą. Taip pat labai svarbu stebėti asmens progresą ir pagal tai adaptuoti programą.

Manualinė terapija – tai diagnostinių ir gydomųjų metodų sistema gydant rankomis. Ja siekiama palaikyti sveiką žmogaus kaulų ir raumenų aparato funkciją, struktūrą. Manualinės terapijos metu specialistas, vadovaudamasis tiksliomis instrukcijomis, rankomis atlieka judesius, kurie padeda malšinti skausmą, atpalaiduoti minkštuosius audinius, aktyvuoti raumenis ir susigrąžinti judesių laisvę.

Kada rekomenduojama kineziterapeuto konsultacija?

Pasikonsultuoti su kineziterapeutu rekomenduojama:

  • jaučiant skausmą, kuris nuolat kartojasi;
  • sutrikus pusiausvyrai;
  • jaučiant skausmą sėdėjimo metu;
  • turint mobilumo problemų;
  • esant nekontroliuojamam šlapinimuisi;
  • turint neurologinių sutrikimų;
  • paskirtiems vaistams neveikiant kaip numatyta;
  • patyrus sporto traumą;
  • sergant cukriniu diabetu;
  • kuomet kitas kamuojančios problemos sprendimo būdas yra operacija.

Individualiai specialisto sudaryta kineziterapijos programa gali padėti sėkmingai valdyti įvairiais organizmo problemas.

Ieškote profesionalios pagalbos? Tuomet kineziterapijos klinika Vilniuje – vieta, kurioje verta aplankyti. Užsiregistruokite konsultacijai pas patyrusius specialistus ir įsitikinkite, kad judėjimas išties gali gydyti.

Darbo laikas ir kontaktai

Adresas:
Lvivo g. 37, Vilnius

Darbo laikas:
I–V 07:00–19:00
VI 08:00–12:00

Registracija tel. 8 700 55511
Skambinant iš užsienio 00-370-37-245330

Atsiskaitymas: grynieji, banko kortelė, Seesam ir Compensa draudimo lėšomis pateikus draudimo dokumentą.