Pilvo organų echoskopija Vilniuje ir Kaune - "Antėja laboratorija"

Pilvo organų echoskopija

Pilvo organų echoskopija – neinvazinė procedūra, naudojama pilvo organams, jų struktūroms, taip pat kraujo tekėjimui kraujagyslėse įvertinti. Jos metu tiriami tokie vidaus organai kaip kepenys, tulžies pūslė, kasa, inkstai, blužnis, skydliaukė. 

Kada skiriamas pilvo organų ultragarsinis tyrimas?

Pilvo echoskopiją paprastai skiria gydytojas siekdamas patikslinti tam tikrą diagnozę. Ji gali būti atliekama atsiradus tokiems simptomams kaip pilvo skausmai, sutrikęs virškinimas ar šlapinimasis. Visiems 40 metų amžiaus ir vyresniems pacientams rekomenduojama šį tyrimą atlikti profilaktiškai bent kartą per metus. Tai gali padėti anksčiau pastebėti pakitimus ir laiku pradėti gydymą. 

Atsižvelgiant į atvejį, skiriamas atitinkamas pilvo organų ultragarsinis tyrimas, pavyzdžiui:

  • kepenų echoskopija, padedanti aptikti kepenų cistas, auglius. Taip pat šis tyrimas leidžia nustatyti kepenų dydžio pokyčius, vartų venos pakitimus;
  • tulžies pūslės echoskopija, atliekama siekiant nustatyti tulžies pūslės ir jos latakų akmenligę, polipus;
  • kasos echoskopija, kurios metu nustatomos kasos ligos ir pakitimai;
  • blužnies echoskopija, atliekama įtariant blužnies ligas ir pakitimus;
  • pilvo aortos echoskopija, leidžianti įvertinti kraujotaką pilvo aortoje ir pilvo aortos sienelių būklę;
  • inkstų echoskopija, padedanti nustatyti inkstų cistas, auglius, akmenligę, taip pat inkstų kraujagyslių susiaurėjimą;
  • šlapimo pūslės echoskopija, atliekama siekiant aptikti akmenis, auglius ir įvertinti pūslėje liekančio šlapimo kiekį;
  • prostatos echoskopija, leidžianti aptikti prostatos padidėjimą, vėžį, sėklidžių ligas.

Pilvo organų ultragarsinis tyrimas parenkamas atsižvelgiant į pacientą kamuojančią problemą. Jaučiate nemalonius simptomus pilvo srityje? Tuomet jokiu būdu jų neignoruokite ir praneškite apie tai savo šeimos gydytojui. Įvertinęs Jūsų nusiskundimus, specialistas paskirs reikiamus tyrimus.

Kaip pasiruošti pilvo organų echoskopijai?

Pasiruošimas pilvo organų echoskopijai priklauso nuo to, kokie bus tiriami vidaus organai ar vidinės organizmo struktūros:

Jei bus atliekamas pilvo organų ultragarsinis tyrimas, jo išvakarėse reikėtų nevartoti pilvo pūtimą skatinančių produktų. 4–5 val. prieš echoskopiją negalima valgyti ir gerti.

  • Likus maždaug 8 val. iki pilvo aortos patologinio tyrimo reikia išgerti pilvo pūtimą mažinančių vaistų. Echoskopijos metu skrandis turi būti tuščias, todėl 12 val. iki jos negalima valgyti.
  • Atliekant inkstų, šlapimtakių ar šlapimo pūslės echoskopiją, šlapimo pūslė turi būti pilna. Todėl prieš tai reikia išgerti skysčių ir nesišlapinti. Ta pati rekomendacija taikoma ir prieš prostatos bei ginekologinę echoskopiją.

Tikslias rekomendacijas, kaip pasiruošti pilvo echoskopijai, gali pateikti vidaus ligų gydytojas-echoskopuotojas. Užsiregistruokite tyrimui „Antėja“ klinikoje ir pasikonsultuokite su patyrusiu specialistu.

Kokia yra pilvo organų echoskopijos kaina?

Pilvo echoskopijos kaina priklauso nuo jos tipo, t. y. tiriamų organų ar vidinių organizmo struktūrų. Tikslias paslaugų kainas galite rasti tyrimų laukelyje arba apsilankę konkretaus tyrimo puslapyje.

Kiek laiko trunka pilvo organų echoskopija?

Paprastai šis tyrimas trunka apie 15–30 min.

Jeigu Jums reikalinga greita ir patikima pilvo organų echoskopija Vilniuje ar Kaune, užsiregistruoti šiam tyrimui galite „Antėja“ klinikoje. Padarykite tai Jums patogiausiu būdu – internetu arba telefonu.