Proktologija – chirurgija, operacijos Vilniuje - "Antėja laboratorija"

Proktologinė chirurgija

Abdominaliniai (pilvo) chirurgai-proktologai

Aštrus skausmas arba deginimo pojūtis tuštinantis, kraujavimas, sekretavimas iš išangės, niežulys ir bendras diskomfortas – tai gali būti storosios žarnos ir išeinamosios angos ligų simptomai. Juos pastebėjus, būtina nedelsti ir kuo skubiau kreiptis į specialistus. Klinikoje „Antėja“ teikiamos profesionalios proktologų paslaugos: išsamios konsultacijos, tyrimai ir procedūros. Taigi čia visuomet galite sulaukti visapusiškos aukščiausio lygio pagalbos.
Antėja klinikos teikia galimybę nemokamai atlikti Lietuvoje vykdomas prevencines programas. Daugiau informacijos apie programas ir jų reikalavimus galite rasti paspaudę: čia.

Proktologija – kas tai?

Proktologija (koloproktologija) – medicinos sritis, apimanti storosios žarnos (tiesiosios ir išeinamosios angos ligų) diagnostiką bei gydymą. Proktologija padeda ne tik efektyviai nustatyti tokias ligas kaip hemorojus, storosios žarnos uždegimas ar vėžys, bet ir užkirsti kelią jų vystymuisi.

Dažniausiai pasitaikančios proktologinės ligos

Labiausiai paplitę proktologiniai susirgimai yra: 

 • kolitai; 
 • proktitai;
 • disbakteriozė; 
 • hemorojus; 
 • analinio kanalo įplėšos. 

Rečiau pasitaiko gerybiniai ir piktybiniai navikai, fistulės, paraproktitai.

Dažniausiai atsiradusios problemos, simptomai nesukelia reikšmingo diskomforto. Tačiau jų ignoruoti nereikėtų, nes negydant ligos, kuri sukelia simptomus, gydymas gali būti apsunkintas. Todėl ypač svarbu laiku kreiptis į specialistus. Pastebėjus nemalonius simptomus, tačiau atidėliojant vizitą pas gydytoją, liga gali sparčiai progresuoti. Na, o kuo ilgiau delsiama, tuo jos gydymas sudėtingėja. 

Klinikos „Antėja“ dienos chirurgijos centro proktologijos skyrius – vieta, kur galite sulaukti operatyvios pagalbos. Susisiekite ir užsiregistruokite gydytojo konsultacijai jau dabar!

Proktologiniai tyrimai

Pagrindiniai proktologiniai tyrimai, kuriuos Jums parinks gydytojas konsultacijos metu:

 • Anoskopija – naudojant medicininį anoskopo prietaisą, tiriamas išeinamosios angos kanalas. Toks tyrimas atliekamas siekiant diagnozuoti hemorojų, išeinamosios angos kanalo įplėšas, uždegimus, fistules ar abscesus.
 • Rektoskopija – naudojant medicininį prietaisą endoskopą, apžiūrima išeinamoji anga, tiesioji žarna ir dalis riestinės žarnos. Šis tyrimas gali būti atliekamas siekiant paimti audinio mėginį histologiniam tyrimui ar pašalinti polipus. Rektoskopijos metu taip pat gali būti diagnozuojamas tiesiosios žarnos vėžys.
 • Kolonoskopija – storosios žarnos tyrimas kolonoskopu. Nustačius patologinius pakitimus storajame žarnyne, atliekama biopsija (audinių paėmimas) ir mikroskopinis mėginio ištyrimas. Kolonoskopija taip pat gali būti atliekama siekiant diagnozuoti storosios žarnos vėžį. Tyrimas atliekamas su sedacija (nejautra).

Reikiamą tyrimą parenka su paciento būkle susipažinęs gydytojas proktologas.

Pagrindinės proktologinės operacijos ir procedūros    

Proktologija apima įvairias chirurgines procedūras. Klinikoje „Antėja“ atliekamos tokios proktologinės procedūros ir operacijos:

 • trombuoto hemorojinio mazgo trombektomija (pašalinimas); 
 • išorinio trombuoto hemorojinio mazgo chirurginis gydymas vietinėje nejautroje;
 • pūlinio atvėrimas (išskyrus išangės srities) vietinėje nejautroje; 
 • pūlinio atvėrimas po operacijos žaizdos vietoje;
 • hemorojinių mazgų ligavimas;
 • paruošimas anoskopijai rektoskopijai (klizmutės įvedimas prieš proktologo konsultaciją).

Domina proktologinė chirurgija ir kitos procedūros? Susisiekite su mumis žemiau nurodytu telefonu – mielai atsakysime į Jums rūpimus klausimus.

Proktologiniai susirgimai gali sukelti didelį diskomfortą ir net pavojų gyvybei. Todėl, kad ir kaip norėtųsi atidėlioti vizitą pas specialistus, to daryti nuoširdžiai nerekomenduojame. Laiku atliktas tyrimas gali ne tik padėti išspręsti kamuojančią problemą, bet ir užkirsti kelią rimtoms komplikacijoms. Jeigu Jums reikalinga patikima proktologijos klinika Vilniuje, kreipkitės. Rūpestingi „Antėjos“ gydytojai skiria maksimalų dėmesį kiekvienam pacientui, kas leidžia pasiekti itin gerus gydymo rezultatus.

Darbo laikas ir kontaktai

Darbo laikas:
I–V 07:00–19:00
VI 08:00–12:00

Adresas:
Lvivo g. 37, Vilnius

Dienos chirurgijos skyriaus kontaktai:
Tel.: +370 64017099
El. paštas: dienoschirurgija.vilnius@anteja.lt 

Registracija tel. 8 700 55511
Skambinant iš užsienio 00-370-37-245330