Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) yra pagrindinė gimdos kaklelio vėžio priežastis. Teigiamas ŽPV testo rezultatas nereiškia vėžio, tačiau parodo padidėjusią riziką susirgti. Dauguma ŽPV infekcijų praeina savaime, tačiau kai kurie aukštos rizikos ŽPV tipai gali sukelti ikivėžinius pokyčius, kurie negydomi, gali tapti vėžiu.
Paplitimas:
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis kasmet pasaulyje registruojama per 600 000 naujų gimdos kaklelio vėžio atvejų;
67 % moterų pasaulyje niekada nebuvo tikrinamos dėl ŽPV. Atkreipiame dėmesį, kad ankstyva diagnozė gali padėti užkirsti kelią gimdos kaklelio vėžiui.
Kodėl svarbu tikrintis?
Svarbiausias tikslas – nustatyti riziką ir anksti identifikuoti galimus gimdos kaklelio pokyčius, kad būtų užkirstas kelias vėžiui. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja reguliarius tyrimus net ir paskiepytiems, nes vakcina neapsaugo nuo visų ŽPV tipų.
Savarankiškas ŽPV tyrimas namuose – patogus, tikslus ir privatus sprendimas!
Siekdami padidinti ŽPV ištyrimo prieinamumą pristatome savarankišką ėminio paėmimo rinkinį ŽPV nustatymui (14-os genotipų), kuris suteikia moterims galimybę pačioms paimti tiriamąją medžiagą patogiai ir privačiai namuose. Klinikiniai tyrimai patvirtina, kad tyrimai iš savarankiškai paimtų ėminių yra tokie pat tikslūs kaip ir iš sveikatos priežiūros įstaigoje paimtų ėminių. Savarankišką ėminių ėmimą remia PSO, ir tai laikoma svarbiu žingsniu siekiant išplėsti ŽPV patikros prieinamumą. Šis metodas yra validuotas pagal tarptautinius kokybės standartus. Kiekvienas paimtas ėminys yra suderintas su patikrintomis diagnostinėmis procedūromis, užtikrinant aukštą tyrimo tikslumą.
Svarbu žinoti
Šiai procedūrai atlikti yra sukurtos specialios paėmimo priemonės, kurios pilnai užtikrina taisyklingą ėminio surinkimą;
Paruoštos detalios ir paprastos instrukcijos kaip tyrimą atlikti saugiai ir patikimai;
Paėmimo rinkinyje yra viskas, ko reikia paimtam ėminiui tinkami supakuoti ir išsiųsti;
Jums tereikia laukti rezultatų, kurie bus atsiųsti nurodytu būdu.
1. Kokiu tikslu atliekami ŽPV tyrimai?
Pagrindinis ŽPV tyrimo tikslas – nustatyti, ar moteris yra užsikrėtusi ŽPV, taip pat – ar gimdos kaklelyje nėra pakitimų, kuriuos sukėlė šis virusas. Jei aptikti pakitimai nėra vėžiniai, organizmas gali pats su jais susidoroti. Tačiau jei tyrimo rezultatai teigiami, moteris turi reguliariai stebėti savo sveikatą, atlikti pakartotinius tyrimus ir laikytis gydytojo rekomendacijų.
2. Ar savarankiškas tyrimas namuose yra toks pat patikimas kaip tyrimas klinikoje?
Taip, klinikiniai tyrimai patvirtina, kad tinkamai savarankiškai paimti ėminiai yra tokie pat tikslūs kaip ir paimti sveikatos priežiūros įstaigoje. Savarankišką ėminio paėmimą remia Pasaulio sveikatos organizacija, jis sėkmingai naudojamas daugelyje Europos šalių ir yra validuotas pagal tarptautinius kokybės standartus.
3. Ką turiu daryti su paimtu ėminiu?
Tinkamai supakuotą ėminį tereikia išsiųsti pagal instrukcijas LP Express paštomatu.
4. Kada aš gausiu tyrimo rezultatus?
Po to, kai jūsų ėminys bus išsiųstas, tyrimo rezultatai bus patalpinti Jūsų savitarnos paskyroje adresu www.manotyrimai.lt per 7 dienas nuo ėminio gavimo laboratorijoje.
5. Ar šis tyrimas tinka visoms moterims?
Taip, savarankiškas ŽPV tyrimas tinka visoms moterims, kurios nori patikrinti, ar yra rizika susirgti gimdos kaklelio vėžiu. Jei turite kokių nors abejonių dėl tyrimo atlikimo ar savo sveikatos būklės, visada galite pasitarti su gydytoju.
6. Ar man reikia pagalbos atliekant savarankišką tyrimą?
Ne, savarankiškas tyrimas yra labai paprastas. Rinkinys apima specialias paėmimo priemones, kurios užtikrina tinkamą ėminio surinkimą, ir pateikiamos aiškios instrukcijos, kaip atlikti procedūrą saugiai ir patikimai.
7. Kokie yra savarankiško ėminio paėmimo rinkinio ŽPV nustatymui privalumai?
Savarankiškas ėminio paėmimas leidžia atlikti testą patogiai ir privačiai namuose, be būtinybės vykti pas gydytoją. Procesas yra paprastas, neskausmingas ir gali būti atliktas bet kuriuo jums patogiu metu, o paimtas ėminys yra suderintas su patikrintomis diagnostinėmis procedūromis, užtikrinant aukštą tyrimo tikslumą.
8. Kada rekomenduojama atlikti ŽPV tyrimus?
Kadangi žmogaus papilomos virusas yra pagrindinė gimdos kaklelio vėžio priežastis ir gali sukelti rimtų onkologinių ligų, moterims rekomenduojama atlikti ŽPV tyrimus profilaktiškai, nesulaukus jokių simptomų. Gydytojai pataria atlikti tyrimą bent kartą per trejus metus.
9. Kaip dažnai turėčiau tikrintis dėl ŽPV?
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja atlikti ŽPV tyrimą kas 3–5 metus, priklausomai nuo amžiaus ir sveikatos būklės. Tai ypač svarbu moterims nuo 25 iki 65 metų amžiaus. Net jei esate paskiepyta, rekomenduojama atlikti tyrimą, nes vakcina neapsaugo nuo visų ŽPV tipų.
10. Ar teigiamas ŽPV testo rezultatas reiškia, kad turiu gimdos kaklelio vėžį?
Ne, teigiamas ŽPV testo rezultatas nereiškia, kad turite gimdos kaklelio vėžį. Tai tik rodo padidėjusią riziką susirgti. Dauguma ŽPV infekcijų praeina savaime, tačiau aukštos rizikos ŽPV tipai gali sukelti ikivėžinius pokyčius, kurie, jei negydomi, gali tapti vėžiu.
11. Ar galiu atlikti šį tyrimą, jei esu paskiepyta nuo ŽPV?
Taip, net jei esate paskiepyta, vis tiek rekomenduojama atlikti validuotą ŽPV tyrimą, nes vakcina neapsaugo nuo visų ŽPV tipų. Reguliarūs patikrinimai padeda anksti pastebėti galimus gimdos kaklelio pokyčius.
12. Kas yra ŽPV ir kodėl reikia tikrintis?
Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) yra pagrindinė gimdos kaklelio vėžio priežastis. Nors dauguma ŽPV infekcijų praeina savaime, kai kurie aukštos rizikos ŽPV tipai gali sukelti ikivėžinius pokyčius, kurie, jei nebus gydomi, gali tapti vėžiu.
13. ŽPV plitimas
ŽPV dažniausiai plinta lytiniu keliu, tačiau yra ir kitų rizikos veiksnių, tokių kaip didelis seksualinių partnerių skaičius, ankstyvi lytiniai santykiai, žalingi įpročiai, nusilpęs imunitetas ar kitos infekcijos, kurios gali didinti ŽPV užsikrėtimo tikimybę.