Skiepai nuo Žmogaus papilomos viruso (ŽPV) / Skiepai nuo gimdos kaklelio vėžio. ŽPV – virusinė lėtinė liga, perduodama lytinių santykių metu, gimdant, per odą bei gleivinių mikrotraumas. Skiepai, priklausomai nuo vakcinos tipo, apsaugo nuo gimdos kaklelio, lytinių lūpų, makšties ir analinės srities vėžio sukelto ŽPV.
1. Kas yra žmogaus papilomos virusas?
Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) sukelia infekciją, tai yra – lėtinę ligą, kuri paveikia viršutinius kvėpavimo takus, lytinių organų gleivines, gali sukelti ikivėžinius ar vėžinius susirgimus. Apie 90 proc. ligos atvejų per porą metų praeina savaime. Kitais atvejais ŽPV pasilieka organizme ir gali sukelti lėtinį uždegimą ir kitas sveikatos problemas.
2. Kaip galima užsikrėsti žmogaus papilomos virusu?
ŽPV galima užsikrėsti lytinių santykių metu ar turint kontaktą su užsikrėtusio asmens lytiniais organais, motina ŽPV gali perduoti kūdikiui gimdymo metu, taip pat ŽPV perduodamas per odą bei gleivinių mikrotraumas.
3. Ar galima pasiskiepyti nuo žmogaus papilomos viruso?
Taip, nuo ŽPV yra skiepijami vaikai nuo 9 metų amžiaus ir suaugusieji. Yra skiriamos 2 arba 3 skiepo dozės, atsižvelgiant į paciento amžių.