Skrandžio balionas „Allurion“ - "Antėja laboratorija"

Skrandžio balionas „Allurion“

Skrandžio balionas „Allurion“ – naujoviškas nechirurginis būdas mažinti perteklinį kūno svorį. Šis balionas užima tam tikrą tūrį skrandyje, sukurdamas ankstyvą sotumo jausmą ir sumažindamas galimybę persivalgyti. Tai visapusiškai palaikoma gyvenimo būdo programa, kurios metu pacientą prižiūri daugiadisciplininė gydytojų komanda. Skrandžio mažinimas balionu klinikoje „Antėja“ – saugus ir veiksmingas būdas pradėti savo svorio metimo kelionę, pagerinti bendrą sveikatą ir priimti ilgalaikius gyvenimo būdo pokyčius.

Kaip veikia skrandžio balionas „Allurion“?

Svorio mažinimo programa pradedama nuryjant kapsulę, kurioje yra nepripildytas balionas, sujungtas su plonu jungiamuoju vamzdeliu. Ši procedūra atliekama trumpo vizito pas bariatrijos gydytoją metu. Kai po rentgeno patvirtinama, kad balionas yra skrandyje, per kateterį jis pripildomas 550 ml vandens ir lieka skrandyje 4 mėn. 

Išpūstas balionas užima vietą skrandyje, todėl pacientai greičiau pasitenkina mažesnėmis maisto porcijomis. Tai padeda kontroliuoti suvartojamų kalorijų kiekį ir rinktis sveikesnę mitybą. 

Maždaug po 4 mėn. baliono viduje esantis vožtuvas savaime atsiveria, balionas ištuštėja ir natūraliai pasišalina per virškinamąjį traktą be jokios papildomos procedūros. 

Visos „Allurion“ programos metu pacientams teikiama visapusiška pagalba, apimanti mitybos patarimus, fizinio aktyvumo rekomendacijas ir nuolatinę medicininę priežiūrą. Tokiu būdu jie gali tvariai keisti gyvenimo būdą ir išsiugdyti sveikesnius įpročius.

„Allurion“ programos eiga

Šią programą galima suskirstyti į tris pagrindinius etapus:

  • 1 mėnuo: darbo su gydytojų komanda pradžia, kuomet ruošiamasi skrandžio baliono įvedimui, formuojami nauji mitybos ir sveikos gyvensenos įpročiai.
  • 2–5 mėnuo: nuryjamas balionas, toliau formuojami nauji mitybos įpročiai ir elgsena, sekami svorio metimo rezultatai realiu laiku, į kuriuos atsižvelgdami gydytojai pacientui teikia patarimus ar rekomendacijas. Maždaug po 4 mėn. balionas išsileidžia ir savaime pasišalina.
  • 6 mėnuo ir vėliau: gydytojų komanda padeda pacientui išlaikyti naujai suformuotus mitybos ir elgsenos įpročius, kad pasiekti rezultatai išliktų ilgą laiką.

Svarbu pastebėti, kad skrandžio balionas nėra nuolatinis svorio metimo sprendimas. Jis padeda asmenims pradėti svorio metimo kelionę ir suteikia galimybę įgyti sveikesnius įpročius. Skrandžio mažinimas balionu veiksmingiausias tada, kai derinamas su dieta, fiziniais pratimais ir elgesio keitimu.

Svorio mažinimo programos „Allurion“ privalumai

Pagrindiniai svorio mažinimo su skrandžio balionu „Allurion“ privalumai:

  • Ilgalaikiai ir tvarūs rezultatai. Įrodyta, kad 95 proc. svorio, numesto naudojant „Allurion“ balioną, išsilaiko mažiausiai 12 mėn. po procedūros.
  • Vos 15 min. trunkantis baliono įvedimas. Šiai procedūrai nereikia operacijos, endoskopijos ar anestezijos.
  • Visapusiškas palaikymas. Visos svorio metimo kelionės metu pacientai gauna daugiadisciplininę gydytojų paramą.

Įsitikinti šios programos privalumais galite ir Jūs. Užsiregistruokite vizitui klinikoje „Antėja“ ir aptarkite savo svorio metimo tikslus su patyrusiais gydytojais specialistais.

DUK

Kiek laiko užtrunka skrandžio baliono įvedimas?

Balionas nuryjamas per 15 min. be operacijos, endoskopijos ir nejautros. 

Ar skrandžio mažinimas balionu skausmingas?

Paprastai ši procedūra toleruojama gerai ir nesukelia skausmo. Kai kurie pacientai gali jausti lengvą diskomfortą ar pilnumo jausmą baliono įvedimo metu ir netrukus po jo. 

Nuo ko priklauso skrandžio baliono kaina?

Skrandžio baliono kaina gali skirtis priklausomai nuo konkrečios medicinos įstaigos ar klinikos, kurioje atliekama procedūra, ir bet kokių papildomų paslaugų ar pagalbos, įtrauktos į paketą.

Paprastai procedūros kaina apima paties baliono kainą, jo įvedimą, gydytojų komandos priežiūrą prieš procedūrą ir po jos. Taip pat į kainą paprastai būna įskaičiuota „Allurion“ telefono programėlė pažangai stebėti, naujos kartos kūno analizės svarstyklės ir išmanusis laikrodis aktyvumui bei miegui stebėti.

Ar skrandžio balionas „Allurion“ tinkamas visiems?

Šis skrandžio balionas tinka asmenims, kurių kūno masės indeksas (KMI) yra nuo 27 iki 40 ir kurie yra motyvuoti keisti savo gyvenimo būdą, kad numestų svorio. Tačiau kiekvieno paciento tinkamumą nustato gydytojas, atlikęs išsamų įvertinimą.

Ar yra kokių nors mitybos apribojimų naudojant skrandžio balioną?

Taip, visos programos metu pacientams patariama laikytis individualių mitybos rekomendacijų, kurias pateikia prižiūrintis gydytojas dietologas. Paprastai jos apima valgymą mažesnėmis porcijomis, maistinių medžiagų gausaus maisto vartojimą ir tam tikrų maisto produktų, kurie gali kelti diskomfortą arba trukdyti numesti svorio, vengimą. 

Kokia pagalba teikiama „Allurion“ gyvenimo būdo programos metu?

Pacientai gauna visapusišką pagalbą visos programos metu. Ji apima reguliarius kontrolinius susitikimus, mitybos konsultacijas, fizinio aktyvumo rekomendacijas ir nuolatinę medicininę priežiūrą, siekiant užtikrinti geriausius rezultatus.

Ar yra kokių nors šalutinių poveikių, susijusių su skrandžio balionu?

Kai kuriuos pacientus po baliono įvedimo procedūros gali pykinti, jie gali jausti pilvo spazmus, kartais – vemti. Tačiau dauguma simptomų yra laikini ir išnyksta, kai organizmas prisitaiko prie baliono. Be to, daugeliu atveju juos pavyksta numalšinti skiriant įprastinius medikamentus.

Kiek svorio galima numesti su skrandžio balionu?

Klinikiniais tyrimais nustatyta, kad po maždaug 4 mėn. „Allurion“ programos pacientams pavyko atsikratyti vidutiniškai nuo 10 iki 15 kg svorio.
 

Darbo laikas ir kontaktai

Darbo laikas:
I–V 07:00–19:00
VI 08:00–12:00

Adresas:
Lvivo g. 37, Vilnius

Dienos chirurgijos skyriaus kontaktai:
Tel.: +370 64017099
El. paštas: dienoschirurgija.vilnius@anteja.lt 

Registracija tel. 8 700 55511
Skambinant iš užsienio 00-370-37-245330