Burnos chirurgai Vilniuje - "Antėja laboratorija"

Burnos chirurgai

Dantų dygimo patologijos, nepiktybiniai augliai, cistos, seilių liaukų ligos – būklės, kurioms esant gali padėti burnos chirurgas. Jei susidūrėte su tokiomis ar panašiomis problemomis, apsilankykite „Antėja“. Čia dirbantys rūpestingi ir savo darbą puikiai išmanantys specialistai pasiruošę padėti.

Odontologijos paslaugas galima įsigyti su lizingu.

 

Kas yra burnos chirurgas?

Burnos chirurgai (kitaip – dantų chirurgai) šalina nuolatinius ir protinius dantis, implantuoja, atlieka kaulo augmentaciją, sinuso pakėlimo, cistų ir nepiktybinių navikų operacijas. Apžiūrėję pacientą ir įvertinę jo būklę, šie gydytojai gali paskirti pagrindinius laboratorinius ir histologinius tyrimus, atlikti odos nuograndų citologinį tyrimą, gydymą bei chirurgines operacijas. Burnos chirurgai glaudžiai bendradarbiauja su kitais sveikatos priežiūros specialistais, pavyzdžiui, odontologais ir ortodontais, kad suteiktų visapusišką priežiūrą pacientams, turintiems sudėtingų burnos sveikatos problemų.

Kuo burnos chirurgas skiriasi nuo veido ir žandikaulio chirurgo? 

Veido ir žandikaulio chirurgai atlieka tokias pat procedūras kaip ir burnos chirurgai, tačiau, be to, jie dar ir dirba su veido sąnario, žandikaulio problemomis bei veido traumomis. Šie specialistai geba diagnozuoti ir gydyti įvairias galvos, kaklo, veido ir žandikaulio ligas, taip pat atlikti sudėtingas chirurgines procedūras, apimančias rekonstrukcinę chirurgiją, navikų šalinimą ir ortognatinę chirurgiją (žandikaulio pertvarkymą). 

Taigi, burnos (dantų) chirurgas ir veido bei žandikaulio chirurgas nėra visiškai tas pats specialistas. Skirtumas tas, kad veido ir žandikaulio chirurgas dirba su veido sąnario, žandikaulio problemomis bei veido traumomis, o burnos chirurgas ne.

Pagrindinės burnos chirurgo teikiamos paslaugos

Burnos chirurgas teikia įvairias paslaugas. Tai: 

 • konsultacija ir gydymo plano sudarymas;
 • dantų implantų chirurgija;
 • protinių dantų šalinimas;
 • nepiktybinių burnos navikų šalinimas. 

Ieškote profesionalios pagalbos? „Antėja“ burnos chirurgai Vilniuje gali Jums padėti. Susisiekite ir užsiregistruokite konsultacijai.

Kada reikalinga burnos chirurgo konsultacija?

Yra įvairių atvejų, kuomet gali prireikti chirurgo pagalbos. Burnos operacijos paprastai atliekamos dėl tokių priežasčių:

 • atsitiktinio sužalojimo;
 • traumos;
 • ligos;
 • deformacijos;
 • periodonto problemos;
 • dantų ėduonies;
 • dantų praradimo.

Visų operacijų metu dažniausiai naudojama vietinė anestezija. Priklausomai nuo atvejo, ji gali būti derinama su vidutinio laipsnio sedacija (sąmoninga sedacija) arba bendrąja anestezija. 

Plačiau aptarsime pagrindines priežastis, dėl kurių verta kreiptis į burnos chirurgą.

Dantų šalinimas

Nuolatinių dantų šalinimas dažniausiai būna reikalingas dėl stiprių kariesinių pažeidimų, netinkamos dantų priežiūros ar kitų odontologinių problemų. Protiniai dantys gali sukelti įvairių komplikacijų, tokių kaip protinių ir aplinkinių dantų kariesas, netaisyklinga dantų padėtis, dantenų uždegimas, skausmas ir pan. Todėl pakankamai dažnai juos reikia šalinti. 

Dantų implantavimas

Dantų implantavimas yra moderni odontologinė procedūra, kuria siekiama atstatyti prarastus dantis ir pagerinti paciento burnos sveikatą bei estetiką. Tai ilgalaikis ir patikimas sprendimas prarastų dantų atstatymui. Ši procedūra taip pat padeda išvengti kaulo masės praradimo žandikaulio srityje, kuris gali įvykti po danties praradimo. 

Kaulo augmentacija

Kaulo augmentacija – chirurginė procedūra, kuria siekiama padidinti arba atstatyti žandikaulio kaulo masę ir struktūrą. Ji gali būti atliekama dėl kelių priežasčių. Pavyzdžiui, jei pacientui trūksta žandikaulio kaulo masės dantų implantavimui, ši procedūra gali padėti sukurti pakankamą kaulo pagrindą implantų tvirtinimui. Taip pat po ilgo laiko nuo danties praradimo arba kaulo rezorbcijos, kuri gali atsirasti dėl senėjimo ar kitų priežasčių, kaulo augmentacija gali būti atlikta siekiant atstatyti prarastą kaulo masę ir palaikyti burnos estetiką bei funkcines savybes.

Sinuso pakėlimo operacija

Sinuso pakėlimo operacija – chirurginė procedūra, kurios metu pastorinama sinuso apatinė sienelė, panaudojant kaulo pakaitalus arba nuosavą kaulą. Ja siekiama sukurti tokį žandikaulio keteros aukštį, kuris leistų sėkmingai atlikti implantaciją.

Cistų  operacijos

Dėl blogai sugydyto arba negydyto danties šaknies kanalo ar danties traumos atsiradęs uždegiminis židinys burnoje dažnai pasireiškia cistos pavidalu. Operacijos metu iš infekuoto audinio siekiama pašalinti visą cistos kapsulę arba jos dalį ir, esant galimybei, išsaugoti pakenktus dantis. 

Nepiktybinių navikų operacijos

Šių operacijų metu siekiama pašalinti burnos ertmėje atsiradusius nenormalius auglius ar darinius. Nepiktybiniai navikai, dar vadinami gerybiniais navikais, paprastai nekelia pavojaus gyvybei, tačiau vis tiek gali kelti diskomfortą, turėti įtakos burnos funkcijai arba estetinių pasekmių. Nuo konkretaus naviko tipo ir vietos priklauso, koks bus tinkamas jo šalinimo būdas.

Siekiant nustatyti tikslią burnos nepiktybinių navikų diagnozę ir sudaryti gydymo planą, reikalinga burnos chirurgo konsultacija. Gydytojo kompetencija ir patirtis užtikrina išsamų naviko įvertinimą, tinkamą chirurginę intervenciją ir optimalią pooperacinę priežiūrą, siekiant kuo geresnių rezultatų.

Susidūrėte su kažkuria iš anksčiau išvardintų problemų? Geras burnos chirurgas Vilniuje gali padėti ją išspręsti. Nedelskite ir pradėkite gydymą. Užsiregistruokite vizitui „Antėja“ klinikoje. Pasirūpinkite savo sveikata tinkamai!