Kardiologai Kaune ir Vilniuje - "Antėja laboratorija"

Kardiologai

Širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis serga daugybė žmonių. Jų diagnozavimui, gydymui ir prevencijai būtina patyrusių medicinos gydytojų pagalba. „Antėja laboratorija“ kardiologai kiekvienam pacientui skiria individualų dėmesį. Tai leidžia greitai nustatyti esamus širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimus bei paskirti tikslingą gydymą.

Dažniausiai užduodami klausimai apie kardiologą

Kas yra kardiologas?

Kardiologas yra medicinos gydytojas, tiriantis bei gydantis širdies ir kraujagyslių ligas, būklę. Tai apima širdies ritmo sutrikimus, vainikinių arterijų ligas, širdies priepuolius, ydas, infekcijas ir kitus susijusius sutrikimus.

Kada reikėtų kreiptis į kardiologą?

Jeigu pacientas jaučia širdies ligos simptomus, šeimos gydytojas gali nukreipti jį pas kardiologą. Požymiai ir rizikos veiksniai, galintys reikšti širdies ligą:

Krūtinės skausmas. Tai vienas iš skiriamųjų širdies sutrikimų požymių. Nors yra ir kitų krūtinės skausmo priežasčių, nesusijusių su širdimi, krūtinės spaudimas, atsirandantis ar sustiprėjantis užsiimant aktyvia fizine veikla, gali rodyti, kad širdis gauna nepakankamai kraujo. Kardiologai gali padėti nustatyti tokių simptomų priežastis ir paskirti tinkamą gydymą. Krūtinės skausmas taip pat gali būti širdies priepuolio, kuris pavojingas gyvybei, požymis. 

 • Aukštas kraujo spaudimas. Esant tokiai būklei širdis yra priversta dirbti sunkiau. Todėl padidėja jos priepuolio ir insulto rizika.
 • Dusulys, oro trūkumas ir galvos svaigimas. Šie simptomai gali išduoti nenormalų širdies ritmą arba vainikinių arterijų ligą.
 • Cukrinis diabetas. Širdies ir kraujagyslių ligos yra glaudžiai susijusios su cukriniu diabetu. Blogai kontroliuojamas cukraus kiekis kraujyje turi įtakos kraujagyslių veiklai ir padidina riziką susirgti vainikinių arterijų liga. Geras kardiologas gali padėti nustatyti, kokie gydymo ar prevencijos būdai padėtų ją sumažinti.
 • Rūkymas. Tai vienas iš pagrindinių širdies ligų rizikos veiksnių, taip pat jis gali lemti aukštą kraujospūdį ir sukelti vėžį. 
 • Padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje. Jis lemia apnašų formavimąsi, dėl kurių gali užsikimšti kraujagyslės. Vienas iš būdų, kaip sumažinti cholesterolio kiekį, yra sveika mityba. Kardiologas taip pat gali skirti vaistų, padedančių sumažinti širdies priepuolio riziką.
 • Lėtinė inkstų liga. Jeigu inkstų veikla yra sutrikusi, padidėja rizika susirgti širdies ligomis. Tokia būklė taip pat susijusi su padidėjusiu kraujospūdžiu ir arterijų ligomis. Kardiologai gali aptarti, kaip tai veikia paciento širdį, ir padėti sumažinti galimų ligų riziką.
 • Polinkis sirgti širdies ligomis. Tam tikros rūšies širdies ligos gali būti genetinės, t. y. paveldimos. Jei šeimos nariams buvo nustatyta tokia būklė, kardiologas gali padėti nustatyti galimą riziką ir paskirti tyrimus arba rekomenduoti prevencines priemones.
 • Mažas fizinis aktyvumas ir netinkamai pasirinktas sportas. Fizinė veikla visapusiškai naudinga sveikatai ir yra viena iš pagrindinių širdies ligų prevencijos priemonių. Tačiau esant tam tikriems sutrikimams intensyviai sportuoti gali būti nesaugu. Todėl, jeigu po neaktyvaus periodo ketinama pradėti sportuoti, pirmiausia rekomenduojama pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Kardiologai gali atlikti širdies ūžesio ar nenormalaus jos ritmo tyrimus. Jie taip pat dažnai gydo pacientus, kuriuos ištiko širdies priepuolis, pasireiškė jos nepakankamumas ar kitos problemos. Kardiologai padeda priimti sprendimus dėl širdies operacijos, kateterizacijos, angioplastikos ir stentavimo. 

Ligos, kuriomis sergant, gali padėti kardiologas:

 • aterosklerozė;
 • prieširdžių virpėjimas;
 • aritmija;
 • įgimta širdies liga;
 • koronarinė širdies liga;
 • stazinis širdies nepakankamumas;
 • didelis cholesterolio ir trigliceridų kiekis kraujyje;
 • hipertenzija;
 • perikarditas;
 • skilvelinė tachikardija;
 • padidėjęs kraujospūdis ar hipertenzija.

Geras kardiologas ne tik gydo, bet ir pataria, kaip išvengti širdies ligų.

Jeigu kitiems šeimos nariams buvo nustatytos širdies ligos, padidėjęs cholesterolio kiekis ar cukrinis diabetas, kreiptis į šios srities gydytoją gali tekti ir nejaučiant jokių ligos simptomų. 

Norite pasirūpinti gera savo širdies ir kraujagyslių sistemos būkle, jaučiate minėtus simptomus, o gal Jums reikalingas konkretus gydymas? „Antėja laboratorija“ specialistai gali suteikti profesionalią pagalbą. Dėmesingi, rūpestingi ir supratingi mūsų kardiologai Kaune bei Vilniuje visuomet pasiruošę Jums padėti!

Ką apima kardiologija?

Kardiologas įvertina paciento ligos istoriją ir atlieka fizinę apžiūrą. Jis gali patikrinti asmens svorį, širdį, plaučius, kraujospūdį ir kraujagysles, atlikti keletą tyrimų. Intervencinis kardiologas geba atlikti tokias procedūras kaip angioplastikos, stentavimas, valvuloplastika, įgimtų širdies defektų korekcijos ir koronarinės trombektomijos. 

Jis taip pat gali atlikti arba užsakyti tokius testus:

 • Elektrokardiograma (EKG): fiksuoja širdies elektrinį aktyvumą.
 • Ambulatorinis EKG: registruoja širdies ritmą, kai asmuo mankštinasi arba užsiima reguliaria fizine veikla. Maži metaliniai elektrodai yra priklijuojami ant krūtinės ir laidais sujungiami su monitoriumi, kuris fiksuoja ritmą.
 • Fizinio krūvio arba streso testas: rodo širdies ritmo pokyčius ilsintis ir mankštinantis. Jis matuoja širdies veiklą ir apribojimus.
 • Echokardiograma: gaunama ultragarso nuotrauka, rodanti širdies kamerų ir aplinkinių zonų struktūrą, taip galima įvertinti širdies veiklą. Echokardiografija leidžia išmatuoti, kaip gerai širdis pumpuoja kraują. Tai leidžia aptikti uždegimą aplink širdį, vadinamą perikarditu, nustatyti struktūrines širdies vožtuvų anomalijas ar infekcijas.
 • Širdies kateterizacija: mažas vamzdelis širdyje ar šalia jos renka duomenis ir gali padėti pašalinti blokadą. Taip galima tikrinti širdies veiklą, gydyti įgimtas širdies, vožtuvų ir vainikinių arterijų ligas. 
 • Branduolinė kardiologija: branduolinės vizualizacijos metoduose radioaktyviosios medžiagos naudojamos neinvaziniam širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų, ligų tyrimui. Pavyzdžiui, tai gali būti infarkto vaizdavimas, vienos fotonų emisijos kompiuterinė tomografija (SPECT), plokštuminė ir miokardo perfuzijos vizualizacija. 

Visi testai parenkami atsižvelgiant į paciento būklę. Tai leidžia greitai ir tiksliai diagnozuoti bei gydyti širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimus.

Domitės, kur dirba geriausi kardiologai Vilniuje? Juos galite rasti „Antėja laboratorija“. Patyrę ir savo darbui atsidavę specialistai kiekvienam pacientui skiria individualų dėmesį. Tikslingai atliekami tyrimai ir gydymas leidžia pasiekti geriausią rezultatą.