Ortopedai traumatologai Vilniuje - "Antėja laboratorija"

Ortopedai - traumatologai

Ortopedas - traumatologas gydo įvairias raumenų ir kaulų sistemos problemas, įskaitant sporto traumas, sąnarių ir nugaros skausmus. Jie konsultuoja kaulų lūžių, sąnarių pažeidimų, ortopedinių ligų, meniskų plyšimų, peties, alkūnės, riešo ir kelio artroskopijų atvejais. Gydytojas ortopedas-traumatologas gali atlikti sąnario punkciją, žaizdos perrišimą, nago nuėmimą ir kitas reikalingas procedūras.

Dažniausiai užduodami klausimai apie ortopedą-traumatologą

Ką daro ortopedas-traumatologas?

Šis medicinos specialistas gali:

  • diagnozuoti ir gydyti sužalojimus, atsiradusius dėl sporto ir fizinės veiklos, traumų;
  • padėti valdyti progresuojančias ligas, tokias kaip artritas ar osteoporozė;
  • padėti išvengti skausmo ir diskomforto, dažnai varginant raumenis ar sąnarius.

Ortopedai-traumatologai gydo įvairias raumenų ir kaulų sistemos ligas, atsirandančias nuo gimimo, dėl patirtų sužalojimų ar su amžiumi susijusių pokyčių.

Keletas dažniausiai pasitaikančių būklių:

  • artrito sukeltas sąnarių skausmas;
  • kaulų lūžiai;
  • minkštųjų audinių (raumenų, sausgyslių ir raiščių) sužalojimai;
  • nugaros, kaklo ar pečių skausmas ir kitos problemos;
  • riešo kanalo (tunelio) sindromas;
  • įvairūs sporto nulemti sužalojimai, tokie kaip tendinitas (sausgyslių uždegimas), menisko plyšimas ir priekinio kryžminio raiščio plyšimas;
  • įgimtos būklės, tokios kaip plokščiapėdystė ir skoliozė.

Susidūrus su tokiomis sveikatos problemomis, gydytojas ortopedas-traumatologas gali suteikti reikalingą pagalbą.

Ko tikėtis apsilankius pas ortopedą-traumatologą?

Vizito metu ortopedas įvertina paciento būklę ir, priklausomai nuo atvejo, arba stengiasi nustatyti atsiradusių problemų priežastis, arba atlieka reikalingą gydymą. 

„Antėja laboratorija“ galima pasinaudoti tokiomis ortopedų-traumatologų paslaugomis kaip:

  • pirminė ir pakartotinė gydytojo konsultacija;
  • sąnario punkcija;
  • pirminis žaizdos sutvarkymas;
  • siūlų ir kabučių pašalinimas;
  • incizija (pūlinio atvėrimas);
  • imobilizacija gipso tvarsčiu;
  • žaizdos revizija ir perrišimas;
  • įaugusio nago rezekcija;
  • nago nuėmimas ir kt.

Visas mūsų specialistų teikiamas paslaugas galite rasti aukščiau esančiame tyrimų langelyje. Jeigu Jums reikalingas gydytojas ortopedas-traumatologas Vilniuje, susisiekite su mumis ir užsiregistruokite vizitui.

Dažniausiai iškylančios problemos

Kalbant apie ortopedus-traumatologus, į juos dažniausiai kreipiamasi dėl žemiau išvardintų priežasčių.

Sąnarių tinimas

Sąnarių tinimą sukelia jų viduje susikaupę skysčiai. Tai vienas iš sąnarių ligų simptomų ir uždegimo požymių. Tinimo priežastys gali būti įvairios: trauma, uždegimas (artritas), taip pat metabolinės ligos, pavyzdžiui, podagra. Todėl siekiant jas išsiaiškinti būtina kreiptis į specialistus. 

Priklausomai nuo tokią būklę sukėlusios priežasties, skystyje gali būti kristalų, svetimkūnių, kraujo, imuninių ląstelių arba infekcijos sukėlėjų, kurie gali stipriai ir negrįžtamai sužaloti sąnarį. Siekiant diagnozuoti tokio susirgimo kilmę, ištirti sąnario skysčio sudėtį ir palengvinti būklę, esant stipriai ištinusiam arba skausmingam sąnariui atliekama jo punkcija. Kartu gali būti suleidžiami ir vaistai.

Žaizdos sutvarkymas, perrišimas, revizija

Kita dažna priežastis, dėl kurios kreipiamasi į ortopedus-traumatologus, yra žaizdos – odos bei gleivinės, o kartais ir gilesnių audinių pažeidimai. Tai dažnos traumos, kurias galima patirti tiek namuose, tiek darbe, tiek bet kurioje kitoje vietoje. Susižalojus nestipriai, į traumatologus dažniausiai nesikreipiama. Tačiau didesnių žaizdų atveju prireikia specialistų pagalbos.

Visada svarbu įvertinti, kaip įvyko trauma, kuo buvo susižalota ir ar žaizda galėjo būti užteršta. Kreipiantis į traumatologus, derėtų žinoti, ar anksčiau buvo patirta panašių sužalojimų ir ar tuomet atlikta stabligės profilaktika. 

Apžiūros metu įvertinami žaizdos kraštai. Pagal tai nustatoma, kokia ji yra:

  • pjautinė;
  • kirstinė;
  • muštinė;
  • durtinė;
  • kąstinė;
  • šautinė

Kai kurios žaizdos būna ir kombinuotos.

Vizito pas traumatologą metu gali būti naudojami nuskausminamieji vaistai ir chirurginiai instrumentai. Esant giliai žaizdai, pavyzdžiui, durtinei, kirstinei arba šautinei, kartais prireikia papildomų tyrimų (ultragarsinių, rentgenologinių ar kt.). Juos atliekant nustatoma, ar nesužaloti giliau esantys audiniai ir organai.

Kaulo imobilizacija 

Dar viena dažna priežastis, kodėl kreipiamasi į ortopedus-traumatologus yra kaulų lūžiai. Jie gali būti patiriami autoavarijų metu, sportuojant, griūvant ir kitais atvejais, veikiant didelei mechaninei jėgai. Kaulų lūžiai itin dažni žiemos metu. Pagrindinė to priežastis – slidi kelio danga. 

Kaulų lūžiai gali būti uždari arba atviri. Pastaruoju atveju lūžę kaulai pažeidžia aplinkinius audinius ir išlenda į kūno išorę. Patyrus tokią traumą svarbu stabdyti kraujavimą, nejudinti išsikišusių kaulų ir imobilizuoti pažeistą galūnę. Tokie lūžiai yra itin rimti, todėl būtina kreiptis į gydytojus, kurie suteiktų reikalingą pagalbą. 

Uždaro lūžio atveju svarbu prilaikyti sužalotą vietą ir stengtis jos nejudinti, stabilizuoti. Imobilizavimui turėtų būti naudojamas standus, kietas įtvaras. Jo negalima dėti tiesiai ant žaizdos. Lūžus kaului juntamas skausmas jį judinant arba liečiant. Pažeista vieta patinsta, gali pakisti galūnės padėtis, susidaryti poodinė kraujosruva, atsirasti traškėjimas, būti prarandama atraminė funkcija. Atvykus į kliniką, gydytojas gali imobilizuoti pažeistą vietą gipso tvarsčiu ir tokiu būdu ją apsaugoti nuo tolesnių pažeidimų.

Įaugusio nago rezekcija

Nago įaugimą gali lemti įvairios priežastys: ankšta avalynė, infekcija, neteisingai kerpami nagai, trauma, taip pat paveldimumas. Iš pradžių išspręsti tokią problemą gali padėti druskos vonelės arba kosmetologinės procedūros. Tačiau jos ne visada būna veiksmingos. Tokiu atveju gali padėti traumatologas, atlikdamas įaugusio nago rezekciją.

Įaugus nagui (dažniausiai didžiojo kojos piršto) juntamas stiprus skausmas, pasireiškia tinimas, paraudimas, atsiranda pūliniai. Susidūrus su šia problema, svarbu ją spręsti kuo anksčiau, nes ilgainiui gali išsivystyti nago guolio uždegimas.

Ištino sąnarys, susižalojote, o gal patyrėte kitą traumą? Tuomet nedelskite ir kuo skubiau kreipkitės pagalbos. „Antėja laboratorija“ ortopedai-traumatologai pasiruošę Jums padėti.

 

DUK

1. Kuriose klinikose dirba jūsų ortopedai-traumatologai?

Šių specialistų paslaugomis galite pasinaudoti Vilniuje, Lvovo g. 37, esančioje „Antėja laboratorija“ klinikoje. Užsiregistruokite vizitui Jums patogiu būdu – telefonu arba internetu. 

Patyręs ortopedas-traumatologas Vilniuje gali gydyti traumas ir jų pasekmes, lėtinius sąnarių ir sausgyslių susirgimus, taip pat intrasąnarines bei intrasausgyslines injekcijas, suteikti skubią pagalbą, atlikti PRP terapiją.

2. Kiek kainuoja „Antėja laboratorija“ ortopedų-traumatologų paslaugos?

Kaina gali skirtis, priklausomai nuo paslaugos. Visų jų sąrašas pateiktas puslapio viršuje esančiame tyrimų laukelyje. Jeigu turite papildomų klausimų, susisiekite su mumis – esame pasiruošę padėti.

 3. Ar „Antėja laboratorija“ dirba ir vaikų ortopedas?

Mūsų ortopedas-traumatologas Vilniuje priima pacientus tik nuo 18 m. 

4. Kaip galima užsiregistruoti vizitui pas ortopedą-traumatologą?

Užsiregistruoti vizitui pas šį ir bet kurį kitą „Antėja laboratorija“ klinikos specialistą galite telefonu arba internetu. Pasirinkite būdą, kuris patogiausias asmeniškai Jums.