Ortopedai-traumatologai Vilniuje ir kitur - "Antėja laboratorija"

Ortopedai - traumatologai

Ortopedas-traumatologas – medicinos specialistas, užsiimantis sudėtingų kaulų, raumenų sistemos ligų ir sužalojimų, atsiradusių dėl trauminių įvykių, diagnostika, gydymu ir valdymu. Turėdami platų išsilavinimą bei kompetenciją, šie kvalifikuoti gydytojai atlieka pagrindinį vaidmenį teikiant visapusišką priežiūrą pacientams, turintiems įvairias raumenų ir kaulų sistemos problemas, įskaitant sporto traumas, sąnarių ir nugaros skausmus. Taip pat jie konsultuoja kaulų lūžių, sąnarių pažeidimų, ortopedinių ligų, meniskų plyšimų, peties, alkūnės, riešo ir kelio artroskopijų atvejais. Gydytojas ortopedas-traumatologas gali atlikti sąnario punkciją, žaizdų tvarkymą, nago nuėmimą ir kitas reikalingas procedūras (pvz., imobilizaciją gipso longete).

Kas yra ortopedas-traumatologas ir ką jis daro?

Ortopedas-traumatologas – medicinos specialistas, tiriantis raumenų ir kaulų sistemos būklę, nustatantis diagnozę ir skiriantis gydymą. 

Šis medicinos specialistas gali:

 • diagnozuoti ir gydyti sužalojimus, atsiradusius dėl sporto ir fizinės veiklos, traumų;
 • padėti valdyti progresuojančias ligas, tokias kaip artritas ar osteoporozė;
 • padėti išvengti skausmo ir diskomforto, dažnai varginant raumenis ar sąnarius.

Ortopedai-traumatologai gydo įvairias raumenų ir kaulų sistemos ligas, atsirandančias nuo gimimo, dėl patirtų sužalojimų ar su amžiumi susijusių pokyčių.

Keletas dažniausiai pasitaikančių būklių:

 • artrito sukeltas sąnarių skausmas;
 • kaulų lūžiai;
 • minkštųjų audinių (raumenų, sausgyslių ir raiščių) sužalojimai;
 • nugaros, kaklo ar pečių skausmas ir kitos problemos;
 • galūnių nervų spaudimo sindromai (pvz., riešo kanalo (tunelio) sindromas);
 • įvairūs sporto nulemti sužalojimai, tokie kaip tendinitas (sausgyslių uždegimas), menisko plyšimas ir priekinio kryžminio raiščio plyšimas;
 • įgimtos būklės, tokios kaip plokščiapėdystė ir skoliozė.

Susidūrus su tokiomis sveikatos problemomis, gydytojas ortopedas-traumatologas gali suteikti reikalingą pagalbą.

Ko tikėtis apsilankius pas ortopedą-traumatologą?    

Vizito metu ortopedas įvertina paciento būklę ir, priklausomai nuo atvejo, arba stengiasi nustatyti atsiradusių problemų priežastis, arba atlieka reikalingą gydymą. 

Klinikoje „Antėja“ galima pasinaudoti tokiomis ortopedų-traumatologų paslaugomis kaip:

 • pirminė ir pakartotinė gydytojo konsultacija;
 • sąnario punkcija (intrasąnarinių ar minkštųjų audinių injekcijos);
 • pirminis žaizdos sutvarkymas;
 • siūlų pašalinimas;
 • imobilizacija gipso tvarsčiu;
 • žaizdos revizija ir perrišimas.

Visas mūsų specialistų teikiamas paslaugas galite rasti aukščiau esančiame tyrimų langelyje. Jeigu Jums reikalingas gydytojas ortopedas-traumatologas Vilniuje, Klaipėdoje ar Panevėžyje, susisiekite su mumis ir užsiregistruokite vizitui.

Kokias ligas ir traumas dažniausiai gydo ortopedas-traumatologas?

Kalbant apie ortopedus-traumatologus, į juos dažniausiai kreipiamasi dėl žemiau išvardintų priežasčių.

Sąnarių tinimas    

Sąnarių tinimą sukelia jų viduje susikaupę skysčiai. Tai vienas iš sąnarių ligų simptomų ir uždegimo požymių. Tinimo priežastys gali būti įvairios: trauma, uždegimas (artritas), taip pat metabolinės ligos, pavyzdžiui, podagra. Todėl siekiant jas išsiaiškinti būtina kreiptis į specialistus. 

Priklausomai nuo tokią būklę sukėlusios priežasties, skystyje gali būti kristalų, svetimkūnių, kraujo, imuninių ląstelių arba infekcijos sukėlėjų, kurie gali stipriai ir negrįžtamai sužaloti sąnarį. Siekiant diagnozuoti tokio susirgimo kilmę, ištirti sąnario skysčio sudėtį ir palengvinti būklę, esant stipriai ištinusiam arba skausmingam sąnariui atliekama jo punkcija. Kartu gali būti suleidžiami ir vaistai.

Žaizdos sutvarkymas, perrišimas, revizija    

Kita dažna priežastis, dėl kurios kreipiamasi į ortopedus-traumatologus, yra žaizdos – odos bei gleivinės, o kartais ir gilesnių audinių pažeidimai. Tai dažnos traumos, kurias galima patirti tiek namuose, tiek darbe, tiek bet kurioje kitoje vietoje. Susižalojus nestipriai, į traumatologus dažniausiai nesikreipiama. Tačiau didesnių žaizdų atveju prireikia specialistų pagalbos.

Visada svarbu įvertinti, kaip įvyko trauma, kuo buvo susižalota ir ar žaizda galėjo būti užteršta. Kreipiantis į traumatologus, derėtų žinoti, ar anksčiau buvo patirta panašių sužalojimų ir ar tuomet atlikta stabligės profilaktika. 

Apžiūros metu įvertinami žaizdos kraštai. Pagal tai nustatoma, kokia ji yra:

 • pjautinė;
 • kirstinė;
 • muštinė;
 • durtinė;
 • kąstinė;
 • šautinė.

Kai kurios žaizdos būna ir kombinuotos.

Vizito pas traumatologą metu gali būti naudojami nuskausminamieji vaistai ir chirurginiai instrumentai. Esant giliai žaizdai, pavyzdžiui, durtinei, kirstinei arba šautinei, kartais prireikia papildomų tyrimų (ultragarsinių, rentgenologinių ar kt.). Juos atliekant nustatoma, ar nesužaloti giliau esantys audiniai ir organai.

Galūnių imobilizacija

Dar viena dažna priežastis, kodėl kreipiamasi į ortopedus-traumatologus yra kaulų lūžiai. Jie gali būti patiriami autoavarijų metu, sportuojant, griūvant ir kitais atvejais, veikiant didelei mechaninei jėgai. Kaulų lūžiai itin dažni žiemos metu. Pagrindinė to priežastis – slidi kelio danga. 

Kaulų lūžiai gali būti uždari arba atviri. Pastaruoju atveju lūžę kaulai pažeidžia aplinkinius audinius ir išlenda į kūno išorę. Patyrus tokią traumą svarbu stabdyti kraujavimą, nejudinti išsikišusių kaulų ir imobilizuoti pažeistą galūnę. Tokie lūžiai yra itin rimti, todėl būtina kreiptis į gydytojus, kurie suteiktų reikalingą pagalbą. 

Uždaro lūžio atveju svarbu prilaikyti sužalotą vietą ir stengtis jos nejudinti, stabilizuoti. Imobilizavimui turėtų būti naudojamas standus, kietas įtvaras. Jo negalima dėti tiesiai ant žaizdos. Lūžus kaului juntamas skausmas jį judinant arba liečiant. Pažeista vieta patinsta, gali pakisti galūnės padėtis, susidaryti poodinė kraujosruva, atsirasti traškėjimas, būti prarandama atraminė funkcija. Atvykus į kliniką, gydytojas gali imobilizuoti pažeistą vietą gipso tvarsčiu ir tokiu būdu ją apsaugoti nuo tolesnių pažeidimų.

Ištino sąnarys, susižalojote, o gal patyrėte kitą traumą? Tuomet nedelskite ir kuo skubiau kreipkitės pagalbos. Klinikos „Antėja“ ortopedai-traumatologai Klaipėdoje, Vilniuje ir Panevėžyje pasiruošę Jums padėti.

Kada vertėtų apsilankyti konsultacijai pas gydytoją ortopedą-traumatologą?

Pasinaudoti ortopedo-traumatologo konsultacija vertėtų šiais atvejais:

 • Lūžiai. Jei patyrėte kaulų lūžį, ortopedas-traumatologas gali suteikti specializuotą priežiūrą, kad užtikrintų optimalų gijimą ir atsigavimą.
 • Sąnarių išnirimai. Išnirimai, kai sąnario kaulai išstumiami iš įprastos padėties, gali atsirasti dėl stiprių smūgių ar nelaimingų atsitikimų. Ortopedijos-traumatologijos specialistas gali kvalifikuotai atstatyti sąnario padėtį ir suteikti tinkamą gydymą, kad būtų atkurta sąnario funkcija ir stabilumas.
 • Didelės kinetinės energijos traumos. Jei patyrėte didelės kinetinės energijos traumas, pavyzdžiui, po susidūrimo su transporto priemonėmis, dėl kritimo iš aukštai ar važiavimo dideliu greičiu, ortopedas-traumatologas suteiks reikiamą pagalbą gydant patirtus sužalojimus.
 • Daugybinės traumos. Tais atvejais, kai daugybė traumų apima skirtingas raumenų ir kaulų sistemos dalis, ypač kai jos susijusios su kitų organų sužalojimais, gydytojas specialistas atlieka svarbų vaidmenį koordinuojant priežiūrą ir valdant ortopedinius traumos aspektus.
 • Vyresnio amžiaus pacientų traumos. Dėl su amžiumi susijusių kaulų pokyčių vyresnio amžiaus suaugusieji gali būti jautresni lūžiams ir sudėtingoms traumoms. Gydytojai ortopedai-traumatologai gali suteikti specializuotą priežiūrą, pritaikytą unikaliems vyresnio amžiaus pacientų poreikiams.
 • Lūžių ar implantų infekcijos. Infekcijos, kurios išsivysto lūžiuose ar aplink juos arba ortopediniuose implantuose, reikalauja specialaus gydymo, kurį gali suteikti traumatologas-ortopedas.
 • Netinkamai sugiję lūžiai. Tokie lūžiai gali sukelti ilgalaikių komplikacijų. Gydytojas specialistas gali išspręsti problemas, atsiradusias dėl netinkamai sugijusio lūžio, atlikdamas korekcines procedūras.

Ankstyvas kreipimasis į ortopedą-traumatologą po traumos gali lemti geresnius gydymo rezultatus ir greitesnį pasveikimą. Šie medicinos specialistai geba taikyti įvairius chirurginius ir nechirurginius metodus sudėtingiems lūžiams bei sužalojimams gydyti. Tad jei susidūrėte su bet kuria iš pirmiau nurodytų situacijų arba turite abejonių dėl trauminio skeleto-raumenų sistemos sužalojimo, labai rekomenduojame kreiptis į ortopedą-traumatologą.

 

DUK

1. Kuriose „Antėja“ klinikose  dirba ortopedai-traumatologai?    

Šių specialistų paslaugomis galite pasinaudoti Vilniuje, Lvovo g. 37, esančiame „Antėjos“ diagnostikos ir dienos chirurgijos centre.

Ortopedai-traumatologai Klaipėdoje dirba Priestočio g. 16 esančioje klinikoje „Antėja“, o privatus ortopedas-traumatologas Panevėžyje – Klaipėdos g. 75 esančioje klinikoje.

Patyrę ortopedai-traumatologai Vilniuje, Klaipėdoje ar Panevėžyje gali gydyti traumas ir jų pasekmes, lėtinius sąnarių ir sausgyslių susirgimus, taip pat intrasąnarines bei intrasausgyslines injekcijas, suteikti skubią pagalbą, atlikti PRP terapiją.

2. Kiek kainuoja klinikos „Antėja“ ortopedų-traumatologų paslaugos?    

Kaina gali skirtis priklausomai nuo konkrečios paslaugos ir klinikos vietos. Paprastai Vilniuje kainos būna didesnės nei Klaipėdoje ar tuo labiau Panevėžyje. 

Mūsų ortopedų-traumatologų teikiamų paslaugų sąrašas pateiktas šio puslapio viršuje esančiame tyrimų laukelyje. Ten galite rasti Jus dominančios paslaugos kainą. Na, o jei turite papildomų klausimų, susisiekite su mumis – esame pasiruošę padėti.

3. Ar klinikoje „Antėja“ dirba ir vaikų ortopedas?    

Mūsų ortopedai-traumatologai priima pacientus tik nuo 18 m.

4. Ar reikalingas siuntimas pas ortopedą-traumatologą?

Norint apsilankyti pas ortopedą-traumatologą siuntimas nėra būtinas. Asmuo gali gauti visas šio gydytojo paslaugas be siuntimo, tiesiog turės už jas susimokėti.

5. Kaip užsiregistruoti pas ortopedą-traumatologą?

Registracija pas ortopedą-traumatologą – greita ir paprasta. Užsiregistruoti vizitui pas šį ar bet kurį kitą klinikos „Antėja“ specialistą galite telefonu. Jei jau esate atlikę pas mus tyrimus ir turite prisijungimo duomenis prie savitarnos, registruotis pas gydytojus specialistus galite ir internetu.