Kardiologai Kaune, Vilniuje, Panevėžyje - "Antėja laboratorija"

Kardiologai

Širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis serga daugybė žmonių. Jų diagnozavimui, gydymui ir prevencijai būtina patyrusių gydytojų pagalba. „Antėja“ klinikos kardiologai kiekvienam pacientui skiria individualų dėmesį. Tai leidžia greitai nustatyti esamus širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimus bei paskirti tikslingą gydymą.

Kas yra kardiologas?

Kardiologas yra gydytojas, tiriantis bei gydantis širdies ir kraujagyslių ligas. Tai apima širdies ritmo sutrikimus, vainikinių arterijų ligas, arterinę hipertenziją, dislipidemiją, įgimtas ir gyvenimo eigoje išsivystančias širdies ydas, kardiomiopatijas, infekcijas, širdies nepakankamumą ir kitus sutrikimus.

Kada reikėtų kreiptis į kardiologą?

Jeigu pacientas jaučia širdies ligų simptomus, šeimos gydytojas gali nukreipti jį pas kardiologą. Požymiai ir rizikos veiksniai, galintys reikšti širdies ligą: 

  • Krūtinės skausmas. Tai vienas iš skiriamųjų širdies sutrikimų požymių. Nors yra ir kitų krūtinės skausmo priežasčių, nesusijusių su širdimi, krūtinės spaudimas, atsirandantis ar sustiprėjantis užsiimant aktyvia fizine veikla, gali rodyti, kad širdies raumuo gauna nepakankamai kraujo. Kardiologai gali padėti nustatyti tokių simptomų priežastis ir paskirti tinkamą gydymą. Krūtinės skausmas taip pat gali būti pavojingo gyvybei miokardo infarkto požymis. 
  • Aukštas kraujo spaudimas. Esant tokiai būklei, širdis yra priversta dirbti sunkiau, taip pat aukštas kraujospūdis pažeidžia kraujagyslių sieneles, todėl padidėja širdies nepakankamumo bei miokardo infarkto ir insulto rizika.
  • Dusulys, oro trūkumas. Šie simptomai gali išduoti nenormalų širdies ritmą, širdies nepakankamumą arba vainikinių arterijų ligą.
  • Galvos svaigimas, sąmonės netekimai, širdies plakimai. Visa tai gali byloti apie širdies ritmo ir laidumo sutrikimus.  
  • Cukrinis diabetas. Širdies ir kraujagyslių ligos yra glaudžiai susijusios su cukriniu diabetu. Blogai kontroliuojamas cukraus kiekis kraujyje turi įtakos kraujagyslių veiklai ir padidina riziką susirgti vainikinių arterijų liga. Geras kardiologas gali padėti nustatyti, kokie gydymo ar prevencijos būdai padėtų ją sumažinti.
  • Rūkymas. Tai vienas iš pagrindinių širdies ligų rizikos veiksnių, taip pat lemiantis aukštą kraujospūdį ir sukeliantis vėžį. 
  • Padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje. Jis lemia aterosklerozinių plokštelių formavimąsi, dėl kurių gali susiaurėti kraujagyslės ir išsivystyti insultas ar miokardo infarktas. Vienas iš būdų, kaip sumažinti cholesterolio kiekį, yra sveika mityba. Gydytojas kardiologas taip pat gali skirti vaistų, mažinančių cholesterolio ir riebalų kiekį kraujyje bei padedančių sumažinti aterosklerozės formavimąsi ir miokardo infarkto riziką.
  • Lėtinė inkstų liga. Jeigu inkstų veikla yra sutrikusi, padidėja rizika susirgti širdies ligomis, arterine hipertenzija. Kardiologai gali aptarti, kaip tai veikia paciento širdį, ir padėti sumažinti galimų ligų riziką.
  • Polinkis sirgti širdies ligomis. Tam tikros rūšies širdies ligos gali būti genetinės, t. y. paveldimos. Jei šeimos nariams buvo nustatyta tokia būklė, kardiologas gali padėti nustatyti galimą ligos riziką ir paskirti tyrimus arba rekomenduoti prevencines priemones.
  • Mažas fizinis aktyvumas ir netinkamai pasirinktas sportas. Fizinė veikla visapusiškai naudinga sveikatai ir yra viena iš pagrindinių širdies ligų prevencijos priemonių. Tačiau esant tam tikriems sutrikimams intensyviai sportuoti gali būti nesaugu. Todėl, jeigu po neaktyvaus periodo ketinama pradėti sportuoti, pirmiausia rekomenduojama pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Kardiologai gali atlikti vaizdinius tyrimus dėl galimos struktūrinės širdies ligos, elektrofiziologinius tyrimus dėl ritmo ir laidumo sutrikimų, krūvio mėginius simtomams patikslinti, paros AKS monitoravimą detalesniam arterinė hipertenzijos ištyrimui ir gydymo efektyvumo įvertinimui. 

Jie dažnai gydo pacientus, kuriuos ištiko miokardo infarktas, pasireiškė širdies nepakankamumas ar kitos ligos. Taip pat kardiologai padeda priimti sprendimus dėl širdies operacijos, elektrokardiostimuliatoriaus implantavimo, vainikinių arterijų kateterizacijos, angioplastikos ir stentavimo. 

Ligos, kuriomis sergant, gali padėti gydytojas kardiologas:

  • ritmo ir laidumo sutrikimai: prieširdžių virpėjimas, prieširdžių plazdėjimas, tachikardijos, ekstrasistolija;
  • įgimta širdies yda;
  • koronarinė širdies liga;
  • širdies nepakankamumas;
  • dislipidemija – didelis cholesterolio ir trigliceridų kiekis kraujyje;
  • arterinė hipertenzija;
  • perikarditas, miokarditas.

Geras kardiologas ne tik gydo, bet ir pataria, kaip išvengti širdies ligų.

Jeigu kitiems šeimos nariams buvo nustatytos širdies ligos, padidėjęs cholesterolio kiekis ar cukrinis diabetas, kreiptis į šios srities gydytoją gali tekti ir nejaučiant jokių ligos simptomų. 

Norite pasirūpinti gera savo širdies ir kraujagyslių sistemos būkle, jaučiate minėtus simptomus, o gal Jums reikalingas konkretus gydymas? „Antėja“ klinikos specialistai gali suteikti profesionalią pagalbą. Dėmesingi, rūpestingi ir supratingi mūsų kardiologai Kaune, Vilniuje ir Panevėžyje visuomet pasiruošę Jums padėti!

Kokias ligas diagnozuoja kardiologas?

Gydytojas kardiologas gali diagnozuoti tokias ligas kaip:

  • vainikinių širdies arterijų (koronarinė) liga (VAL),
  • širdies nepakankamumas (ŠN),
  • hipertenzija (aukštas kraujospūdis),
  • aritmija (pvz., prieširdžių virpėjimas, bradikardija ir tachikardija),
  • širdies vožtuvų ydos (pvz., stenozė (susiaurėjimas) arba regurgitacija (nesandarumas),
  • įgimtos širdies ydos,
  • kardiomiopatija,
  • perikardo ligos (pvz., perikarditas),
  • kraujagyslių ligos (pvz., aterosklerozė, kylančios aortos aneurizma),
  • širdies infekcijos (pvz., endokarditas, miokarditas),
  • širdies navikai,
  • plaučių arterinė hipertenzija,
  • plaučių arterijos tromboembolija,
  • lipidų sutrikimai (pvz., padidėjęs cholesterolio, trigliceridų kiekis).

Gydytojai kardiologai bendradarbiauja su kitais sveikatos priežiūros specialistais, pavyzdžiui, kardiochirurgais, siekdami suteikti visapusišką priežiūrą pacientams, turintiems širdies ir kraujagyslių problemų.

Kokius tyrimus atlieka kardiologas?

Gydytojas kardiologas įvertina paciento ligos istoriją ir atlieka fizinę apžiūrą. Kardiologas objektyviai įvertina asmens kūno svorį, KMI, pilvo apimtį, auskultuoja širdį, plaučius, įvertinta kraujospūdį, širdies susitraukimų dažnį, pulsą, gali atlikti tyrimus. Intervencinis kardiologas specializuojasi atliekant tokias procedūras kaip vainikinių arterijų angioplastika ir stentavimas, širdies defektų korekcija kamštukais, perkutaninė valvuloplastika ar vožtuvo implantavimas. 

Jis taip pat gali atlikti arba užsakyti tokius tyrimus:

  • Elektrokardiograma (EKG): fiksuoja širdies elektrinį aktyvumą.
  • Ambulatorinis 24–72 val. EKG monitoravimas: nuolatos registruoja kardiogramą 24–72 val., kai asmuo mankštinasi arba užsiima fizine veikla, arba ramybėje, miegant. Tyrimas atliekamas priklijavus mažus elektrodus ant krūtinės ir laidais sujungus su monitoriumi, kuris fiksuoja kardiogramą.
  • Fizinio krūvio testas: rodo elektrokardiogramos ir arterinio kraujo spaudimo pokyčius fizinio krūvio metu.
  • Širdies ultragarsinis tyrimas (echokardiografija): gydytojas pridėjęs ultragarso daviklį įvertina širdies raumens, kamerų ir vožtuvų būklę, sistolinę ir diastolinę funkciją, vertina dėl galimų vožtuvų, širdies raumens ar kitų struktūrų pakitimus.
  • Vainikinių arterijų angiografija: vertina pakitimus širdies vainikinėse kraujagyslėse, procedūros metu taip pat galima atlikti kraujagyslės praplėtimą ir implantuoti stentą.
  • Branduolinė kardiologija: branduolinės vizualizacijos metoduose radioaktyviosios medžiagos naudojamos neinvaziniam širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų, ligų tyrimui. Pavyzdžiui, tai gali būti miokardo išemijos vaizdavimas, vienos fotonų emisijos kompiuterinė tomografija (SPECT), plokštuminė ir miokardo perfuzijos vizualizacija. 

Visi tyrimai parenkami atsižvelgiant į paciento būklę. Tai leidžia greitai ir tiksliai diagnozuoti bei gydyti širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimus.

Domitės, kur dirba patikimi gydytojai kardiologai Vilniuje, Kaune ar Panevėžyje? Juos galite rasti „Antėja“ klinikoje. Patyrę ir savo darbui atsidavę specialistai kiekvienam pacientui skiria individualų dėmesį. Tikslingai atliekami tyrimai ir gydymas leidžia pasiekti geriausią rezultatą.

 

DUK    

1. Kokia yra kardiologo konsultacijos kaina?    

Kardiologo konsultacijos kaina „Antėja“ klinikoje pateikiama aukščiau šiame puslapyje esančiame paslaugų laukelyje. Jame galite rasti ir kitų šio gydytojo specialistų paslaugų kainas. 

2. Ar kardiologo konsultacijai reikia siuntimo?

Taip, norint apsilankyti pas kardiologą yra būtinas siuntimas. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems ir prie klinikos prisirašiusiems asmenims kardiologo konsultacija su siuntimu yra nemokama.

3. Ar klinikoje teikiama nemokama kardiologo konsultacija pagal programą?    

Taip, 40–60 metų (imtinai) pacientai (vyrai ir moterys), kuriems yra nustatyta labai didelė rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, gali nemokamai pasinaudoti išsamia širdies ir kraujagyslių prevencine programa. Daugiau apie šią programą galite sužinoti paspaudę ant pateiktos nuorodos. 

4. Ar klinikoje dirba vaikų kardiologai?

Vaikų kardiologas dirba Vilniuje, Lvivo g. 37, esančioje „Antėja“ klinikoje.

5. Kuriose „Antėja“ klinikose dirba privatūs kardiologai?    

Gydytojo kardiologo paslaugomis galite panaudoti „Antėja“ klinikose, esančiose:

  • Vilniuje, Lvivo g. 37,
  • Kaune, Savanorių pr. 97,
  • Panevėžyje, Klaipėdos g. 75.

„Antėja“ kardiologai Panevėžyje, Kaune ir Vilniuje teikia plataus spektro paslaugas pacientams, patiriantiems širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimus.

6. Kaip užsiregistruoti pas kardiologą?

Registracija pas kardiologą – greita ir paprasta. Užsiregistruoti vizitui pas šį ar bet kurį kitą klinikos „Antėja“ specialistą galite telefonu. Jei jau esate atlikę pas mus tyrimus ir turite prisijungimo duomenis prie savitarnos, registruotis pas gydytojus specialistus galite ir internetu.