Intraveninė terapija, vitaminų lašelinės - "Antėja laboratorija"

Intraveninė terapija (vitaminų lašelinės)

Atsiprašome, laikinai šos paslaugos yra neteikiamos:

294982 Intraveninė terapija – Kai trūksta energijos
294983   Intraveninė terapija – Pagalba imunitetui   
294984 Intraveninė terapija – Kovai su stresu   
294985 Intraveninė terapija – Organizmo detoksikacijai 
294986 Intraveninė terapija – Sportuojantiems   
294987 Intraveninė terapija – Nugalėk nuovargį   

Intraveninė terapija (IV, infuzinė terapija) – efektyvus ir greitas būdas aprūpinti organizmą didele vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų doze. Šios procedūros esmė – tiekti organizmui reikalingas medžiagas, aplenkiant virškinimo sistemą, kad jos būtų geriau įsisavinamos ir panaudojamos. Intraveninė vitaminų ir mikroelementų terapija gali padėti atstatyti organizmo skysčių ir mikroelementų balansą, sustiprinti imuninę sistemą, padidinti energijos lygį, pagerinti odos būklę ir suteikti kitos naudos sveikatai. Plačiau apie šios procedūros privalumus, pasiruošimą jai ir dar daugiau pasakojame žemiau tekste.

Lašelinės organizmo stiprinimui. Kokie jų privalumai?

Mineralų ir vitaminų lašelinės gali suteikti tokią naudą:

  • Pagerinti maistinių medžiagų įsisavinimą. Aplenkiant virškinimo sistemą, intraveninė terapija gali užtikrinti tiesioginį maistingųjų medžiagų patekimą į kraują. O tai gali padidinti vitaminų ir mineralų kiekį, kurį organizmas gali įsisavinti ir panaudoti.
  • Sustiprinti imuninę sistemą. Įrodyta, kad didelės vitamino C dozės – įprasta IV terapijos sudedamoji dalis – pasižymi imunitetą stiprinančiomis savybėmis. Tad tokia intraveninė vitaminų terapija gali padėti sumažinti infekcijų riziką ir pagerinti bendrą imuninę funkciją.
  • Padidinti energijos lygį. Kai kurie žmonės teigia, kad po intraveninės terapijos jaučiasi energingesni, tikėtina, dėl gydymo metu gaunamų maistinių medžiagų derinio.
  • Pagerinti sportinius rezultatus. Mikroelementų ir vitaminų lašelinės gali padėti pagerinti sportinius rezultatus ir sumažinti raumenų nuovargį. Taip yra todėl, nes gaunama pagrindinių maistinių medžiagų, kurios palaiko raumenų funkciją ir atsigavimą.
  • Pagerinti odos sveikatą. Tam tikri vitaminai ir mineralai, pavyzdžiui, vitaminas C ir cinkas, yra svarbūs sveikai odai palaikyti. Intraveninė terapija gali padėti pagerinti odos būklę ir sumažinti raukšlių bei kitų senėjimo požymių atsiradimą.

Intraveninė infuzija gali prisidėti prie bendros sveikatos ir geros savijautos palaikymo. Tačiau prieš ją atliekant, svarbu pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu ir įsitikinti, kad toks gydymas atitinka individualius poreikius ir sveikatos būklę.

Kokiais atvejais taikoma intraveninė terapija?

IV terapija gali būti taikoma įvairiais atvejais, siekiant pašalinti maistinių medžiagų trūkumą, pagerinti bendrą sveikatą ir savijautą arba palaikyti tam tikrą sveikatos būklę. Žemiau pateikiame keletą pavyzdžių, kada gali būti taikoma ši procedūra:

  • Maistinių medžiagų trūkumas. Infuzinė terapija gali būti taikoma siekiant pašalinti maistinių medžiagų trūkumą, pavyzdžiui, mažą vitaminų B12 ar D kiekį, kuris gali sukelti daugybę sveikatos problemų.
  • Imuninės sistemos palaikymas. Ši terapija gali būti taikoma imuninei sistemai palaikyti, organizmo stiprinimui, papildant jį būtinomis medžiagomis, pavyzdžiui, sergant virusine liga, arba imunitetui stiprinti peršalimo ligų ir gripo sezono metu.
  • Sportinis pajėgumas. Kai kurie sportininkai gali naudoti intraveninę terapiją, kad pagerintų savo rezultatus ir pagreitintų organizmo atsigavimą po intensyvių treniruočių.
  • Lėtinio nuovargio sindromas. Esant lėtinio nuovargio sindromui – sudėtingam sutrikimui, kuriam būdingas didžiulis nuovargis, organizmo nuolatinis sekinimas, reikalingas vitaminų bei mikroelementų papildymas ir poilsio režimas, padedantis organizmui greičiau atsistatyti.  
  • Migreniniai ar įtampos galvos skausmai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tam tikri vitaminai ir mineralai padeda sumažinti migrenos dažnumą ir stiprumą.

Prieš atlikdami infuzinę terapiją, visada pasikonsultuokite su gydytoju, kad nuspręstumėte, ar ši procedūra tinkama Jums.

Kaip pasiruošti?    

Pagrindinis pasiruošimas – simptomų neignoravimas ir įsiklausymas į savo organizmą. Esmė: patogiai apsirengti, o  specialistai Jumis pasirūpins. IV terapija bus paskirta pagal simptomus ir atlikus kraujo tyrimus.  

Dar keletas rekomendacijų, kad procedūra būtų kuo veiksmingesnė:

  1. Vengti kofeino ir alkoholio. Likus kelioms valandoms iki procedūros geriausia vengti kofeino ir alkoholio, nes šios medžiagos gali dehidratuoti organizmą ir trukdyti pasisavinti maistines medžiagas.
  2. Valgyti sveiką maistą. Prieš procedūrą rekomenduojama sveikai pavalgyti, kad organizmas turėtų pakankamai energijos ir maistinių medžiagų infuzijos procesui palaikyti.
  3. Patogiai apsirengti. Apsirenkite laisvus, patogius drabužius, kad būtų galima lengvai prieiti prie rankos infuzijai atlikti.
  4. Laikytis visų konkrečių gydytojo nurodymų. Priklausomai nuo to, kokio konkretaus tipo intraveninė infuzija Jums taikoma, gydytojas gali pateikti papildomų nurodymų, kaip pasiruošti procedūrai. Atidžiai jų laikykitės, kad užtikrintumėte geriausią įmanomą rezultatą.

Kyla papildomų klausimų dėl pasiruošimo šiai procedūrai? Susisiekite – mielai į juos atsakysime.

Kaip atliekama intraveninė terapija?

Pagrindiniai šios procedūros atlikimo etapai yra tokie:

  • Įvertinimas prieš gydymą ir intraveninės terapijos paskyrimas. Prieš pradedant procedūrą, gydytojas įvertina paciento nusiskundimus, bendrą sveikatos būklę ir įsitikina, kad jis yra tinkamas kandidatas intraveninei terapijai. Atliekami būtinieji arba išplėstiniai kraujo tyrimai pagal paciento būklę, taip pat gali būti pamatuojamas kraujo spaudimas.
  • Procedūra. Pagal gydytojo rekomendacijas paruošiamas tirpalas, kuris naudojant kateterį pateks į organizmą. Prieš lašinant lašelinę, ji bus sušildoma iki žmogaus kūno temperatūros, todėl pacientas visai nieko nepajaus. Įvedant adatą, gali būti jaučiamas tik nedidelis dūris ar suspaudimas.
  • Maistinių medžiagų infuzija. Įdėjus intraveninį kateterį, per intraveninę veną tiesiai į kraują suleidžiamas tirpalas su reikiamomis vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų dozėmis. 
  • Stebėjimas. Infuzijos metu kvalifikuotas medicinos personalas stebi paciento gyvybines funkcijas ir visus simptomus, kad užtikrintų gydymo saugumą ir veiksmingumą.
  • Įvertinimas po gydymo. Baigus infuziją, sveikatos priežiūros specialistas įvertina bendrą paciento reakciją į gydymą ir užtikrina, kad jo būklė būtų stabili.

Svarbu pastebėti, kad intraveninės terapijos specifika gali skirtis priklausomai nuo individualių poreikių ir konkretaus taikomo gydymo tipo. Visada laikykitės gydytojo pateiktų nurodymų ir užduokite visus Jums rūpimus klausimus, kad įsitikintumėte, jog visiškai suprantate procedūrą, jos galimą riziką bei naudą.

Kiek užtrunka intraveninė terapija?

Šios procedūros trukmė priklauso nuo pasirinkto gydymo ir paprastai trunka 40–60 min. 

Kaip ilgai išlieka efektas?    

Teigiamą IV terapijos poveikį galima pajusti jau iš karto po procedūros, maksimalus efektas pajuntamas per 24 val. Priklausomai nuo paciento būsenos ir organizmui trūkstamų medžiagų, intraveninės terapijos poveikis įprastai juntamas iki savaitės.

 

DUK

Ar mineralų ir vitaminų lašelinės yra saugios?

Taip, lašelinės organizmo stiprinimui yra visiškai saugus ir patikimas būdas aprūpinti organizmą reikalingomis medžiagomis. Kvalifikuoti klinikos „Antėja“ specialistai šią procedūrą atlieka laikydamiesi visų saugumo reikalavimų, indikacijų ir remdamiesi objektyviais tyrimų rezultatais, kas padeda užtikrinti geriausią įmanomą poveikį.

Ar yra kokių nors šalutinių tokios procedūros poveikių?

Dažniausias šalutinis poveikis – nedidelis skausmas įvedant kateterį ar hematoma dūrio vietoje, jei po IV terapijos yra keliami sunkūs svoriai ar per trumpai palaikytas sterilus tamponas dūrio vietoje. Be to, reikėtų atkreipti dėmesį, kad šalutinis poveikis gali skirtis priklausomai nuo konkrečių infuzuojamų maistinių medžiagų. Kai kurie galimi šalutiniai poveikiai yra galvos skausmas, pykinimas, galvos svaigimas ir nuovargis. Retais atvejais gali pasireikšti rimtesnis šalutinis poveikis, pavyzdžiui, infekcija ar alerginė reakcija.

Ar yra kokių nors apribojimų po intraveninės terapijos?

Po šios procedūros galima laisvai tęsti savo kasdienę veiklą, be jokių apribojimų. Vis dėlto kai kurie žmonės gali jausti šiokį tokį negalavimą, nes organizmas detoksikuojasi ir apdoroja ląstelių regeneraciją.

Kaip dažnai galima atlikti intraveninę terapiją?

Šios terapijos seansų dažnumas priklauso nuo Jūsų individualių poreikių, sveikatos būklės ir specialistų rekomendacijos. Kai kuriems žmonėms gali būti naudingi kassavaitiniai seansai, o kitiems gali užtekti juos atlikti retkarčiais, siekiant palaikyti gerą sveikatą ir savijautą. Svarbu pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu, kad būtų nustatytas Jums tinkamas dažnumas.

Nuo ko priklauso intraveninės terapijos kaina?

IV terapijos kaina gali skirtis priklausomai nuo keleto veiksnių, įskaitant konkrečias infuzuojamas maistines medžiagas, sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo patirtį, seansų trukmę ir dažnumą. 

Procedūros kaina taip pat gali priklausyti nuo to, ar terapijos išlaidas padengia draudimas. Paprastai draudimas nepadengia intraveninės terapijos išlaidų bendriems sveikatingumo tikslams, tačiau gali padengti terapijos išlaidas, jei ji taikoma gydant konkrečią medicininę būklę.

Ar atliekama intraveninė terapija Vilniuje?

Taip, kol kas ši procedūra atliekama tik Vilniuje, Lvivo g. 37, esančiame dienos chirurgijos centre „Antėja“.

Darbo laikas ir kontaktai

Darbo laikas:
I–V 07:00–19:00
VI 08:00–12:00

Adresas:
Lvivo g. 37, Vilnius

Dienos chirurgijos skyriaus kontaktai:
Tel.: +370 64017099
El. paštas: dienoschirurgija.vilnius@anteja.lt 

Registracija tel. 8 700 55511
Skambinant iš užsienio 00-370-37-245330