Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Tyrimų rezultatai
0
0

Kraujo tyrimai

Kraujo tyrimai yra greičiausias ir efektyviausias būdas įvertinti organizmo būklę. Kraujo tyrimai yra mūsų organizme vykstančių procesų veidrodis, kuris atspindi mažiausius sutrikimus, bendrą organizmo būklę, infekcijas, virusus ar net itin rimtus vėžinius susirgimus, genetines ligas. Kasmet atliekant profilaktinius tyrimus galima iš anksto užkirsti kelią lėtinėms ligoms, laiku ir tiksliai diagnozuoti sveikatos problemas. Atlikus tyrimus pas šeimos gydytoją jums suteiksime nemokamą pirminę tyrimų rezultatų interpretaciją, kurios metu gydytojas paskirs išsamesnius tyrimus ar gydymą.

„Antėja laboratorija“ atliekami profilaktiniai ir diagnostiniai kraujo tyrimai, kuriuos galite atlikti Jums patogiu laiku, be gydytojo siuntimo! Jūsų tyrimus atlieka vieni moderniausių robotų ir analizatorių Baltijos šalyse! Kraujo mėginiai automatizuota linija nukeliauja į reikiamus analizatorius, o vėliau yra perkeliami į specializuotus šaldytuvus – prireikus atlikti kitus, diagnozę tikslinančius tyrimus, mes galime sutaupyti Jūsų laiką ir pasinaudoti mėginių archyvu, t. y. atlikti papildomus tyrimus iš jau turimo mėginio!

Neradote Jums reikiamo tyrimo? Dėl platesnio tyrimų spektro keripkitės pagalba@anteja.lt arba 8 700 55511

Papildoma paslauga prie kraujo tyrimų:

Kraujo paėmimo mokestis iš venos – 3.50 eur. Kraujo paėmimas mokestis iš venos vaikams iki 7 metų – 5.00 eur. Kapiliarinio kraujo paėmimas – 4.00 eur.

Tyrimai pagal simptomus:

Taupydami Jūsų brangų laiką rekomenduojame, kokius medicininius laboratorinius tyrimus Jums reikėtų atlikti, atsižvelgiant į Jūsų organizmo siunčiamus signalus:

Bendras kraujo ir šlapimo tyrimas. Karščiavimas, pykinimas, pilvo ar nugaros skausmai, nuovargis.

Skydliaukės tyrimas. Sutrikęs širdies ritmas, staigus svorio netekimas ar priaugimas (antsvoris), nuolatos šalta ar nuolatos per karšta, nereguliarus menstruacijų ciklas, dažnai jaučiate silpnumą, nerimą.

Kepenų funkcijos tyrimas. Pilvo srities skausmai, gausus receptinių vaistų ar alkoholio vartojimas, antsvoris, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, pageltę akys ir diskomfortas po dešiniuoju šonkaulių lanku – hepatito A, B ar C simptomai.

Profilaktiniai diabeto tyrimai. Susilpnėjęs regėjimas, labai ilgai gyjančios žaizdos, neįprastas troškulys, dažnas šlapinimasis, dažnai jaučiamas dilgčiojimas ar nutirpimas rankose ar pėdose , staigus svorio netekimas.

Prostatos tyrimai. Dažnas skausmingas šlapinimasis, kraujas šlapime, pilvo skausmai, staigus svorio netekimas (vyrams).

Hormonų tyrimai. Nuovargis, depresija, pyktis, dirglumas, gausus prakaitavimas, galvos skausmai, karščio bangos, padidėjęs kūno plaukuotumas, antsvoris, kalcio trūkumas, sutrikęs menstruacijų ciklas (moterims).

Lytiškai plintančių ligų tyrimai. Deginantis pojūtis šlapinantis, neįprastas kraujavimas, niežulys, sudirgimas, dažni pilvo skausmai, kankina įvairūs bėrimai.

Vėžio žymenų tyrimai. Ilgai nepraeinantis kosulys, nepaaiškinamas staigus svorio netekimas, nuovargis, kankina lėtiniai skausmai, tuštinimosi pokyčiai, negyjančios žaizdos, neįprastas kraujavimas, keičiantys spalvą apgamai.

Širdies ir cholesterolio tyrimai. Dažni krūtinės skausmai, dusulys, galvos svaigimas, alpimas, nepastovus širdies plakimas, silpnumas.

Vitaminų kiekio organizme tyrimai. Susilpnėjęs regėjimas, akių jautrumas ir paraudimas, pajuodę paakiai, plaukų slinkimas, lūžinėjantys nagai, įvairūs odos bėrimai.

Mikroelementų kiekio organizme tyrimai. Metalo skonis burnoje, nepaaiškinamas svorio netekimas, lėtinis skausmas, nuovargis, užmaršumas, galvos svaigimas, regos sutrikimai, nuotaikų svyravimai, akių vokų traukuliai.

Tuberkuliozės tyrimas. Kosulys, besitęsiantis 2 ir daugiau savaičių, dusulys, karščiavimas, naktinis prakaitavimas, nuolatinis skrepliavimas, apetito stoka, svorio netekimas, skausmas krūtinėje, atsikosėjate krauju.


Ką atskleidžia mūsų kraujas?

Kiekvienam žmogui tenka pripažinti, jog  gyvenimo tempas yra labai greitas ir ne visada pavyksta rasti laiko sau, o ką jau kalbėti apie savo sveikatą. Pajutus netikėtus simptomus, kurie priverčia sunerimti, dažniausiai skubame pas šeimos gydytojus arba gydytojus specialistus, ieškome priežasčių atlikdami įvairiausius tyrimus, tokius kaip echoskopija, magnetinio rezonanso tomografijos tyrimas, tačiau net nepagalvojame, kad pirmiausia reikėtų pradėti nuo kraujo tyrimo. Tai yra neišsenkantis informacijos šaltinis, kuris apie Jūsų organizmo būklę atskleidžia visas žinias. Apie tai kalbamės su Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidente, „Antėja laboratorija“ laboratorinės diagnostikos gydytoja Dangira Babenskiene.

Kuo ypatingas kraujas?

Žmogaus organizmas nuolatos dirba ir nesustoja, nepaisant mūsų atliekamos veiklos tuo metu, ar mes miegame, valgome, sportuojame ar dirbame. Jame nuolatos vyksta biocheminės reakcijos, kurių metu išsiskiria įvairios medžiagos, tokios kaip hormonai bei fermentai. Jos yra atsakingos ne tik už organizme atliekamas funkcijas, bet ir už normalų jo funkcionavimą. Kai mus veikia įvairūs aplinkos veiksniai – stresas, nervinė įtampa, greitas gyvenimo tempas, poilsio trūkumas, mažas fizinis aktyvumas, išbalansuotas darbo ir poilsio, mitybos režimas, arba kai susergame, kūne sutrinka normali organų veikla, tačiau dažniausiai tai pastebime ne iš karto. Kraujas šiuo atveju yra ta terpė, kuri į visus veiksnius reaguoja greičiausiai. Kraujyje esantiems rodikliams nukrypus nuo normos, jau galime įtarti ligą ar kitus susirgimus.

Pradedame ne nuo tų tyrimų?

Suskaudus skrandį, nugarą, galvą, skubame belstis į gydytojų specialistų duris, reikalaujame kuo greičiau atlikti echoskopiją ar kompiuterinę tomografiją, ieškodami priežasčių kuo giliau, tačiau ne veltui sakoma, jog kartais priežastis slepiasi daug arčiau, nei galvojame. Būtent kraujo tyrimai sukuria bendrą organizmo vaizdą. Matomi arba jaučiami pokyčiai atsiranda tik ligai pažengus į priekį, kada jau yra būtinas tinkamas gydymo planas bei nuolatinė priežiūra. Kiekvieno iš mūsų organizmas yra labai protingas, nes jis bando kompensuoti ir maskuoti signalus apie atsirandančius veiklos sutrikimus. Pirmasis žingsnis, kurį turėtume žengti – atlikti profilaktinius kraujo tyrimus bent jau kartą per metus, nes tada matome savo organizmo rodiklių normas. Kraujas išduoda visas patologijas mūsų viduje, kurias galime stebėti ir lyginti su senesniais ligos istorijų duomenimis. Profilaktika mums gali padėti atsakyti į klausimą „kaip galiu ir turiu padaryti?“.

Lėtinės ligos aptinkamos tik joms pažengus

Širdies ir kraujagyslių ligomis sergantys asmenys Lietuvoje vis jaunėja, o mirtingumas dėl šių ligų yra žymiai aukštesnis nei Europos vidurkis. Žmonės vis dar vangiai atlieka profilaktinius kraujo tyrimus, kurie yra pirmoji pagalba pastebint ankstyviausius pakitimus, kurių mes patys net nejaučiame. Pavyzdžiui, dažniausiai atliekame tik vieną bendrą cholesterolio tyrimą, kuris yra ne visiškai informatyvus. Norint sužinoti visą informaciją, reikia atlikti lipidogramos tyrimą, kuris susideda iš keturių cholesterolio frakcijų, didelio jautrumo CRB, ir kitų tyrimų, nes tik tada matome tikrąją šios sistemos būklę. Šie rodikliai yra itin svarbūs norint nustatyti ar patenkame į insulto ar infarkto rizikos grupę, nes tai yra komplikacija, tačiau jeigu žmonės profilaktiškai atliktų šiuos tyrimus, mes galėtume šalinti priežastį, o ne gydyti jau aiškią ligą. Svarbu pabrėžti, jog onkologiniai susirgimai, kepenų ar virškinamojo trakto ligos yra lėtinės ir jų simptomai pasireiškia tik jau ligai pažengus, kada yra aiškūs pažeidimai mūsų organizme. Mes ignoruojame organizmo siunčiamus signalus, galvodami, jog tiesiog esame pavargę nuo greito gyvenimo tempo, o tai gali būti artėjanti liga, kuri mums stengiasi pranešti apie save.

Amžius ne riba

Manau, jog kiekvienas jaunas žmogus bent kartą yra girdėjęs šią frazę: „jaunas, tai sveikas“, tačiau tai ne visada yra tiesa. Pasaulyje besikeičiant mitybos įpročiams, pastebime didelę mažakraujystės atsiradimo tendenciją. Norint keisti savo valgymo įpročius, reikia nuodugniai pasidomėti apie tai ir koreguoti juos po truputį, - teigia D. Babenskienė. Tai ypač aktualu jaunoms merginoms, nes jų organizmai yra itin jautrūs geležies trūkumui, o jis gali sukelti menstruacinio ciklo sutrikimus, o kartais netgi nevaisingumą. Neretai pirmųjų simptomų nejaučiame, nes organizmas bando pats kompensuoti šiuos pokyčius, o jo ištekliams pasibaigus – liga pasireiškia ūmiais simptomais, kada reikalingas skubus gydymas. Jeigu atliktume kraujo tyrimus dažniau, galėtume pastebėti ligos pradžią anksčiau ir užkirsti jai kelią.

Rekomenduojami tyrimai

Pacientui visada stengiamės paaiškinti ir pabrėžti profilaktinių kraujo tyrimų svarbą teigia gyd. Dangira Babenskienė. Pasak jos, mūsų organizmas yra dėlionė, visos organų sistemos yra susijusios tarpusavyje ir tarp jų vyksta įvairios grandininės reakcijos. Žmogus yra vienalytis organizmas, ir tiriant tik vienos ar kelių organų funkcijas, nematysime viso bendro vaizdo, kaip ir ištraukus vieną detalę iš dėlionės nematome viso paveikslo. Daugelis medžiagų daro įtaką ne vienai organų sistemos funkcijai, bet kelioms, pvz.,  vitaminas D yra atsakingas už mineralinių medžiagų pasisavinimą ir stiprius kaulus. Jis taip pat labai svarbus širdies, smegenų ir kitų organų veiklai. Esant vitamino D trūkumui, didėja mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų, didėja rizika susirgti tam tikrų organų vėžiu.

Kraujo pokyčiai yra pirmasis sveikatos pablogėjimų signalas, kurio mes patys nejaučiame, todėl profilaktinius kraujo tyrimus svarbu atlikti ne tik ieškant susirgimų, tačiau ir norint jų išvengti. Organizmo būklės stebėjimas bent kartą per metus yra itin svarbus, nes jis padeda užkirsti kelią ligoms, kurios kartais gali sukelti net mirtinas komplikacijas.

Kraujyje yra užkoduota informacija apie Jūsų sveikatą. Mes galime ją atskleisti!