Kraujo tyrimai yra greičiausias ir efektyviausias būdas įvertinti organizmo būklę. Tai mūsų organizme vykstančių procesų veidrodis, kuris atspindi mažiausius sutrikimus, infekcijas, virusus ar net itin rimtus vėžinius susirgimus, genetines ligas. Kasmet atliekami profilaktiniai kraujo tyrimai leidžia iš anksto užkirsti kelią lėtinėms ligoms, laiku ir tiksliai diagnozuoti sveikatos problemas.
Antėjos laboratorijose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose atliekami profilaktiniai ir diagnostiniai kraujo tyrimai, kuriems galite užsiregistruoti Jums patogiu laiku be gydytojo siuntimo! Kraujo analizė atliekama vienais moderniausių robotų ir analizatorių Baltijos šalyse. Pirmiausia kraujo mėginiai automatizuota linija nukeliauja į reikiamus analizatorius, o vėliau yra perkeliami į specializuotus šaldytuvus. Prireikus atlikti kitus diagnozę tikslinančius tyrimus, mes galime sutaupyti Jūsų laiko ir pasinaudoti mėginių archyvu, t. y. atlikti papildomus tyrimus iš jau turimo mėginio.
Registruokitės vizitui internetu - ONLINE REGISTRACIJA
Neradote Jums reikiamo tyrimo? Dėl platesnio tyrimų spektro kreipkitės pagalba@anteja.lt arba 8 700 55511
Kraujo paėmimo mokestis iš venos – 6.00 €. Kraujo paėmimas mokestis iš venos vaikams iki 7 metų – 6.00 €.
Taupydami Jūsų brangų laiką rekomenduojame, kokius medicininius laboratorinius tyrimus Jums reikėtų atlikti, atsižvelgiant į Jūsų organizmo siunčiamus signalus:
Bendras kraujo ir šlapimo tyrimas. Karščiavimas, pykinimas, pilvo ar nugaros skausmai, nuovargis.
Skydliaukės tyrimas. Sutrikęs širdies ritmas, staigus svorio netekimas ar priaugimas (antsvoris), nuolatos šalta ar nuolatos per karšta, nereguliarus menstruacijų ciklas, dažnai jaučiate silpnumą, nerimą.
Kepenų funkcijos tyrimas. Pilvo srities skausmai, gausus receptinių vaistų ar alkoholio vartojimas, antsvoris, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, pageltę akys ir diskomfortas po dešiniuoju šonkaulių lanku – hepatito A, B ar C simptomai.
Profilaktiniai diabeto tyrimai. Susilpnėjęs regėjimas, labai ilgai gyjančios žaizdos, neįprastas troškulys, dažnas šlapinimasis, dažnai jaučiamas dilgčiojimas ar nutirpimas rankose ar pėdose , staigus svorio netekimas.
Prostatos tyrimai. Dažnas skausmingas šlapinimasis, kraujas šlapime, pilvo skausmai, staigus svorio netekimas (vyrams).
Hormonų tyrimai. Nuovargis, depresija, pyktis, dirglumas, gausus prakaitavimas, galvos skausmai, karščio bangos, padidėjęs kūno plaukuotumas, antsvoris, kalcio trūkumas, sutrikęs menstruacijų ciklas (moterims).
Lytiškai plintančių ligų tyrimai. Deginantis pojūtis šlapinantis, neįprastas kraujavimas, niežulys, sudirgimas, dažni pilvo skausmai, kankina įvairūs bėrimai.
Vėžio žymenų tyrimai. Ilgai nepraeinantis kosulys, nepaaiškinamas staigus svorio netekimas, nuovargis, kankina lėtiniai skausmai, tuštinimosi pokyčiai, negyjančios žaizdos, neįprastas kraujavimas, keičiantys spalvą apgamai.
Širdies ir cholesterolio tyrimai. Dažni krūtinės skausmai, dusulys, galvos svaigimas, alpimas, nepastovus širdies plakimas, silpnumas.
Vitaminų kiekio organizme tyrimai. Susilpnėjęs regėjimas, akių jautrumas ir paraudimas, pajuodę paakiai, plaukų slinkimas, lūžinėjantys nagai, įvairūs odos bėrimai.
Mikroelementų kiekio organizme tyrimai. Metalo skonis burnoje, nepaaiškinamas svorio netekimas, lėtinis skausmas, nuovargis, užmaršumas, galvos svaigimas, regos sutrikimai, nuotaikų svyravimai, akių vokų traukuliai.
Tuberkuliozės tyrimas. Kosulys, besitęsiantis 2 ir daugiau savaičių, dusulys, karščiavimas, naktinis prakaitavimas, nuolatinis skrepliavimas, apetito stoka, svorio netekimas, skausmas krūtinėje, atsikosėjate krauju.
Kiekvienam žmogui tenka pripažinti, jog gyvenimo tempas yra labai greitas ir ne visada pavyksta rasti laiko sau, o ką jau kalbėti apie savo sveikatą. Pajutus netikėtus simptomus, kurie priverčia sunerimti, dažniausiai skubame pas šeimos gydytojus arba gydytojus specialistus, ieškome priežasčių atlikdami įvairiausius tyrimus, tokius kaip echoskopija, magnetinio rezonanso tomografijos tyrimas, tačiau net nepagalvojame, kad pirmiausia reikėtų pradėti nuo kraujo tyrimo. Tai yra neišsenkantis informacijos šaltinis, kuris apie Jūsų organizmo būklę atskleidžia visas žinias. Apie tai kalbamės su Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidente, „Antėja“ laboratorinės diagnostikos gydytoja Dangira Babenskiene.
Žmogaus organizmas nuolat dirba ir nesustoja, nepaisant mūsų atliekamos veiklos: ar mes miegame, valgome, ar sportuojame, organizme nuolat vyksta biocheminės reakcijos, kurių metu išskiriamos įvairios medžiagos, tokios kaip hormonai ir fermentai. Jos yra atsakingos ne tik už organizme atliekamas funkcijas, bet ir už normalų jo funkcionavimą.
Kai mus veikia įvairūs aplinkos veiksniai: stresas, nervinė įtampa, greitas gyvenimo tempas, poilsio trūkumas, mažas fizinis aktyvumas, išbalansuotas darbo ir poilsio, mitybos režimas arba kai susergame, kūne sutrinka normali organų veikla, tačiau dažniausiai tai pastebime ne iš karto. Šiuo atveju kraujas yra ta terpė, kuri į visus veiksnius reaguoja greičiausiai. Rodikliams nukrypus nuo kraujo tyrimų normų, jau galime įtarti ligą ar kitus susirgimus.
Suskaudus skrandį, nugarą, galvą, skubame belstis į gydytojų specialistų duris, reikalaujame kuo greičiau atlikti echoskopiją ar kompiuterinę tomografiją, ieškodami priežasčių kuo giliau, tačiau ne veltui sakoma, jog kartais priežastis slepiasi daug arčiau, nei galvojame. Būtent iš kraujo tyrimo galima susidaryti bendrą organizmo vaizdą. Matomi arba jaučiami pokyčiai atsiranda tik ligai pažengus į priekį, kada jau yra būtinas tinkamas gydymo planas bei nuolatinė priežiūra.
Kiekvieno iš mūsų organizmas yra labai protingas, nes jis bando kompensuoti ir maskuoti signalus apie atsirandančius veiklos sutrikimus. Pirmasis žingsnis, kurį turėtume žengti – yra profilaktiniai kraujo tyrimai bent jau kartą per metus, nes tada matome savo organizmo rodiklių normas. Kraujas išduoda visas patologijas mūsų viduje, kurias galime stebėti ir lyginti su senesniais ligos istorijų duomenimis. Profilaktika mums gali padėti atsakyti į klausimą „kaip galiu ir turiu padaryti?“.
Širdies ir kraujagyslių ligomis sergantys asmenys Lietuvoje vis jaunėja, o mirtingumas dėl šių ligų yra žymiai aukštesnis nei Europos vidurkis. Žmonės vis dar vangiai atlieka profilaktinius kraujo tyrimus, kurie yra pirmoji pagalba pastebint ankstyviausius pakitimus, kurių mes patys net nejaučiame.
Pavyzdžiui, dažniausiai daromės tik bendrą cholesterolio tyrimą, kuris yra nevisiškai informatyvus. Norint sužinoti visą informaciją, reikia atlikti lipidogramos tyrimą, kuris susideda iš keturių cholesterolio frakcijų, didelio jautrumo CRB ir kitų tyrimų, nes tik tada matome tikrąją būklę. Tokie rodikliai yra itin svarbūs norint nustatyti, ar patenkame į insulto ar infarkto rizikos grupę. Jeigu žmonės profilaktiškai darytųsi šiuos tyrimus, mes galėtume šalinti priežastį, o ne gydyti ligą.
Svarbu pabrėžti, jog onkologiniai susirgimai, kepenų ar virškinamojo trakto ligos yra lėtinės ir jų simptomai pasireiškia tik jau ligai pažengus, kada yra aiškūs pažeidimai mūsų organizme. Mes ignoruojame organizmo siunčiamus signalus, galvodami, jog tiesiog esame pavargę nuo greito gyvenimo tempo, o tai gali būti artėjanti liga, kuri mums stengiasi pranešti apie save.
Manau, jog kiekvienas jaunas žmogus bent kartą yra girdėjęs šią frazę: „Jaunas, tai sveikas“. Visgi tai ne visada yra tiesa. Besikeičiant mitybos įpročiams pasaulyje, pastebime didelę mažakraujystės atsiradimo tendenciją. Norint keisti savo valgymo įpročius, reikia nuodugniai apie tai pasidomėti ir i juos koreguoti po truputį, – teigia D. Babenskienė.
Tai ypač aktualu jaunoms merginoms, nes jų organizmai itin jautrūs geležies trūkumui, kuris gali sukelti menstruacinio ciklo sutrikimus, o kartais netgi nevaisingumą. Neretai pirmųjų simptomų nejaučiame, nes organizmas bando pats kompensuoti šiuos pokyčius. Jo ištekliams pasibaigus, liga pasireiškia ūmiais simptomais, reikalingas skubus gydymas. Jeigu kraujo tyrimus darytumėmės dažniau, galėtume pastebėti ligos pradžią anksčiau ir užkirsti jai kelią.
Pacientui visada stengiamės paaiškinti ir pabrėžti profilaktinių kraujo tyrimų svarbą, – teigia gyd. Dangira Babenskienė. Pasak jos, mūsų organizmas yra dėlionė, kurioje visos organų sistemos yra susijusios tarpusavyje ir tarp kurių vyksta įvairios grandininės reakcijos. Žmogus yra vienalytis organizmas ir ,tiriant tik vienos ar kelių organų funkcijas, nematysime viso bendro vaizdo, kaip ir ištraukus vieną detalę iš dėlionės nematome viso paveikslo.
Daugelis medžiagų daro įtaką ne vienai organų sistemos funkcijai, bet kelioms, pavyzdžiui, vitaminas D yra atsakingas už mineralinių medžiagų pasisavinimą, kaulų stiprumą. Jis taip pat labai svarbus širdies, smegenų ir kitų organų veiklai. Esant vitamino D trūkumui, didėja mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei rizika susirgti tam tikrų organų vėžiu.
Tam, kad kraujo tyrimų rezultatai būtų kuo tikslesni ir patikimesni, labai svarbus tinkamas paciento pasiruošimas. Prieš kraujo tyrimus negalima vartoti alkoholio ir tabako gaminių, reikia vengti intensyvaus fizinio krūvio ir pranešti apie vartojamus vaistus. Daugiau naudingos informacijos apie tai, kaip pasiruošti kraujo tyrimui, galite rasti čia.
Kraujo tyrimų kainos priklauso nuo jų rūšies. Siekiame, kad „Antėjos“ laboratorijoje siūlomos paslaugos būtų prieinamos kuo didesnei daliai žmonių, todėl užtikriname palankias jų kainas. Jeigu ieškote tikslios informacijos, kiek kainuoja kraujo tyrimai Kaune, Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose, ją galite rasti svetainėje pateiktuose tyrimų aprašymuose.
Kraujo pokyčiai yra pirmasis sveikatos pablogėjimų signalas, kurio mes patys nejaučiame, todėl profilaktinius kraujo tyrimus svarbu atlikti ne tik ieškant susirgimų, tačiau ir norint jų išvengti. Organizmo būklės stebėjimas bent kartą per metus yra itin svarbus, nes jis padeda užkirsti kelią ligoms, kurios kartais gali sukelti net mirtinas komplikacijas.