MTL Mažo tankio lipoproteinų cholesterolio koncentracijos nustatymas (apskaičiuojamas) (atliekamas iš tyrimų CHOL, DTL ir TRIG) - "Antėja laboratorija"
MTL Mažo tankio lipoproteinų cholesterolio koncentracijos nustatymas (apskaičiuojamas) (atliekamas iš tyrimų CHOL, DTL ir TRIG)

MTL Mažo tankio lipoproteinų cholesterolio koncentracijos nustatymas (apskaičiuojamas) (atliekamas iš tyrimų CHOL, DTL ir TRIG)

3.00€
MTL Mažo tankio lipoproteinų cholesterolio koncentracijos nustatymas (apskaičiuojamas) (atliekamas iš tyrimų CHOL, DTL ir TRIG)

MTL cholesterolis – tyrimas atliekamas siekiant nustatyti „blogojo“ cholesterolio koncentraciją organizme. MTL cholesterolis yra aterogeniškas faktorius žmogaus organizme – jis įsiskverbia į kraujagyslių sieneles, ten oksiduojasi ir sudaro cholesterolio sankaupas. Susidarę trombai sutrikdo natūralią kraujotaką, organai gauna vis mažiau deguonies, todėl vystosi įvairios patologijos. Gydytojai nustatę padidėjusią MTL cholesterolio koncentraciją ir bendrojo cholesterolio kiekį, gauna jautriausius rodiklius aterosklerozei nustatyti.

SVARBU: perkant tyrimą reikalinga įsigiti CHOL bendro Cholesterolio, DTL Cholesterolio ir TRIG Triglicerido tyrimus.

MTL cholesterolis („blogasis“ cholesterolis, mažo tankio lipoproteinų cholesterolis, lipoproteinų cholesterolis, angl. LDL cholesterol) – tyrimas atliekamas siekiant nustatyti „blogojo“ cholesterolio koncentraciją organizme. Norint gauti tikslius rezultatus būtina ištirti bendrojo cholesterolio kiekį, MTL ir DTL cholesterolio santykį kraujyje bei trigliceridus (TG).

Tyrimo reikšmingumas ir svarba

„Blogasis“ cholesterolis yra bendrojo cholesterolio dalis, kuri išnešioja net 70 proc. cholesterolio, iš sintezės vietos kepenyse bei žarnų gleivinės į periferinius audinius ir kraujagysles. MTL cholesterolis yra aterogeniškas faktorius žmogaus organizme – jis įsiskverbia į kraujagyslių sieneles, ten oksiduojasi ir sudaro cholesterolio sankaupas. Susidarę trombai sutrikdo natūralią kraujotaką, organai gauna vis mažiau deguonies, todėl vystosi įvairios patologijos.

Gydytojai nustatę padidėjusią MTL cholesterolio koncentraciją ir bendrojo cholesterolio kiekį, gauna jautriausius rodiklius aterosklerozei nustatyti. Kuo didesnė „blogojo“ cholesterolio koncentracija, tuo didesnė tikimybė, kad asmuo susirgs kraujagyslių ir širdies ligomis. Tyrimo rezultatai parodo ar asmuo priskiriamas prie padidėjusios, ar prie didelės rizikos grupės, padeda nustatyti kokį individualų gydymo kursą jam skirti (dieta, fizinis krūvis, lipidų kiekį mažinantys vaistai).

Kada reikia atlikti tyrimus?

MTL cholesterolio tyrimą rekomenduojama atlikti profilaktiškai, bent kelis kartus per metus. Jeigu priklausote rizikos grupėms (šeimoje yra sergančių paveldimomis širdies ir kraujagyslių ligomis, turite širdies ydą, esate patyręs insultą ar infarktą, sergate cukriniu diabetu, inkstų, kepenų ar skydliaukės ligomis, rūkote, turite antsvorio, mažai judate, netinkamai maitinatės, padidėjęs kraujospūdis), kraują išsitirti reikėtų dažniau.

MTL cholesterolio tyrimas atliekamas dėl: Aterosklerozės, išeminės širdies ligos, insulto, dislipidemijos, nutukimo, hipercholesterolemijos, hipotireozės, hipertireozės, demencijos, stenokardijos.

Pasiruošimas tyrimui

Prieš kraujo tyrimą būtina nevalgyti bent 9-12 valandų. Galima gerti vandenį.

Tyrimas turi būti atliekamas, kai žmogus jaučiasi sveikas. Sunkiai sergant cholesterolio lygis laikinai nukrinta, todėl tyrimus rekomenduojama atlikti tik visiškai pasveikus ir praėjus bent keletui savaičių.

Dažniausiai „blogojo“ cholesterolio kiekis padidėja nėštumo metu, todėl moterys norėdamos gauti tikslius MTL cholesterolio tyrimo rezultatus, turėtų palaukti bent pusę metų po gimdymo.

Tam tikri vaistai taip pat gali padidinti arba sumažinti MTL cholesterolio kiekį, todėl patartina, prieš atliekant tyrimus, informuoti medikus apie geriamus vaistus ir papildus.

Jokiais būdais savavališkai nenutraukite gyvybiškai būtinų vaistų vartojimo!