Ne DTL cholesterolis (atliekamas iš tyrimų CHOL ir DTL) - "Antėja laboratorija"
Ne DTL cholesterolis (atliekamas iš tyrimų CHOL ir DTL)

Ne DTL cholesterolis (atliekamas iš tyrimų CHOL ir DTL)

2.50€
Ne DTL cholesterolis (atliekamas iš tyrimų CHOL ir DTL)

BŪTINA PIRKTI KARTU SU CHOL Cholesterolis bendras ir DTL Cholesterolis tyrimais.

Nedidelio tankio lipoproteinų cholesterolis (ne DTL-C) yra bendras cholesterolio kiekis, esantis lipoproteinuose, išskyrus didelio tankio lipoproteinus (DTL). DTL yra dalelė, kurioje yra cholesterolio, kuris vadinamas DTL cholesteroliu arba DTL-C. Ne DTL-C apskaičiuojamas pagal lipidų profilio rezultatus atimant DTL-C rezultatą iš bendro cholesterolio kiekio. Ne DTL cholesterolis yra bendrasis ,,blogojo” cholesterolio kiekis, atėmus DTL iš bendro cholesterolio kiekio. Tai kartu yra MTL (mažo tankio lipidai) ir visas kitas „blogasis“ cholesterolis.

 Lipoproteinai yra atsakingi už cholesterolio pernešimą ir apykaitą. Mažo tankio lipoproteinai (MTL) perneša cholesterolį iš kepenų į kitus audinius, įskaitant kraujagyslių sieneles. Todėl manoma, kad didelis MTL cholesterolis (MTL-C) yra susijęs su arterijų pažeidimu (aterosklerozės) ir širdies bei kraujagyslių ligų (ŠKL) išsivystymu. Didelio tankio lipoproteinai (DTL) atlieka atvirkštinę funkciją - jie transportuoja cholesterolį iš kraujagyslių į kepenis, taip užtikrindami apsaugą nuo ŠKL.

Kam rekomenduojama atlikti šį tyrimą?

Ne DTL apskaičiavimas gali būti naudojamas kaip papildomas tyrimas, tiriant lipidų kiekį kraujyje. Visus suaugusiuosius, neturinčius širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių, rekomenduojama tirti kas ketverius ar šešerius metus. Dažniau tikrintis ne DTL cholesterolį rekomenduojama rizikos grupėse esantiems asmenims- rūkantiems, antsvorį ar nutukimą turintiems, vyrams nuo 45 metų, moterims nuo 55 metų, turintiems aukštą kraujospūdį, sergantiems diabetu bei turintiems genetinį polinkį. 

Ką rodo mano rezultatai?

Kuo aukštesnis ne DLT cholesterolio lygis, tuo yra didesnė rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Ne DLT cholesterolio lygis neturėtų viršyti 3,37 mmol/l

 Norint išlikti sveikam, svarbu stebėti ir palaikyti sveiką lipidų kiekį. Valgant per daug maisto produktų, kuriuose yra daug sočiųjų riebalų ir trans-nesočiųjų riebalų (trans-riebalų), arba turint paveldėtą polinkį, kraujyje gali padidėti cholesterolio kiekis. Papildomas cholesterolis gali kauptis plokštelėse ant kraujagyslių sienelių. Plokštės gali susiaurinti arba galiausiai užblokuoti kraujagysles, dėl ko gali išsivystyti aterosklerozė ir padidėti daugelio sveikatos problemų, įskaitant širdies ligas ir insultą.

Prieš cholesterolio tyrimus rekomenduojama nevalgyti 8-12 val.

 

Šaltiniai: https://labtestsonline.org/tests/non-high-density-lipoprotein-cholesterol
https://www.urmc.rochester.edu/encyclopedia/content.aspx?contenttypeid=167&contentid=lipid_panel_nonhdl
https://www.healthline.com/health/what-you-need-to-know-about-non-hdl-cholesterol