Profesionali burnos higiena itin svarbi siekiant palaikyti optimalią dantų sveikatą. Sveika šypsena prasideda nuo tvirto pagrindo, o jis yra kuriamas reguliariai lankantis burnos higienisto kabinete ir puoselėjant kruopščius burnos priežiūros įpročius. Atlikdami išsamią burnos apžiūrą, kruopščiai išvalydami dantis ir šviesdami savo pacientus, siekiame suteikti jiems galimybę pasiekti ir visą gyvenimą išlaikyti puikią burnos būklę. Pasitelkdami savo žinias ir moderniausius metodus, esame pasirengę bendradarbiauti su Jumis kelionėje link sveikos ir švytinčios šypsenos.
Bendra burnos higiena yra sudaryta iš individualios (asmeninės) ir profesionalios, atliekamos burnos higienisto kabinete. Tai efektyvi profilaktinė priemonė, padedanti išvengti dantų ir burnos ertmės problemų, o kartais net ir gydymo.
Profesionali burnos higiena tinkama įvairaus amžiaus žmonėms. Ji turi būti atliekama ne tik profilaktiškai, bet ir prieš daugelį odontologinių procedūrų, pavyzdžiui, periodontinį gydymą, chirurgines ir terapines procedūras, dantų protezavimą ir balinimą.
Svarbu suprasti, kad net ir kruopščiai valantis dantis, nepavyksta pašalinti visų apnašų ir bakterijų. Kurį laiką nenuvalytos minkštos, baltos spalvos apnašos reaguoja su burnoje esančiomis bakterijomis. Šio proceso metu išsiskiria rūgštys, kurios neigiamai veikia danties paviršių: jis silpnėja, pradeda irti, susiformuoja kariesas.
Su seilėmis sąveikaujančios apnašos ilgainiui sukietėja ir tampa dantų akmenimis, kurie kaupiasi palei dantenas ir jas neigiamai veikia. Dėl susiformavusių akmenų dantenos gali parausti, tapti jautrios, kraujuoti. Ilgą laiką nevalant akmenų, prasideda dantenų nykimo procesas, kuris gali peraugti į dantį supančio kaulo nykimą, todėl kyla rizika netekti danties. Dantų akmenis gali pašalinti tik burnos higienistas.
Pirmiausia higienistas įvertina paciento burnoje esančių audinių būklę. Viršdanteniniai ir podanteniniai akmenys šalinami naudojant ultragarsinį skalerį ir rankinius periodontologinius instrumentus (kiuretes).
Pigmentinės apnašos, susidariusios nuo rūkymo, kavos, arbatos ar kitų dažančių medžiagų, nupoliruojamos naudojant oro abrazijos („Air-flow“) technologiją. Ji paremta stipria oro, vandens ir sodos miltelių srove, kuri greitai, kruopščiai ir neskausmingai pašalina ant dantų paviršiaus susikaupusias apnašas.
Dantų ir plombų paviršiai nupoliruojami su abrazyvinių dalelių turinčia pasta. Nupoliruoti paviršiai tampa daug atsparesni ėduoniui, ant jų kaupiasi mažiau apnašų, akmenų. Jautrių dantų kakleliai nujautrinami naudojant specialias priemones.
Profesionalios burnos higienos metu:
Šie žingsniai leidžia užtikrinti burnos ertmės švarą ir sveikatą.
Besilaukiančioms moterims būtina kruopščiai rūpintis savo dantimis ir dantenomis. Nėštumo metu padidėja ėduonies ir dantenų ligų rizika. O padidėjęs saldaus maisto noras ir rytinis pykinimas gali tapti dantų ėduonies priežastimi. Dėl besikeičiančių hormonų kiekių dantenos tampa pažeidžiamesnės.
Padidėjus estrogeno ir progesterono kiekiui, gali padaugėti ir periodonto bakterijų kiekis. Jei besilaukianti moteris turi dantenų ligų (pavyzdžiui, gingivito) požymių, nėštumas gali juos sustiprinti. Todėl ypač svarbu atsakingai rūpintis savo dantų higiena.
Planuojančioms nėštumą ir besilaukiančioms moterims rekomenduojama:
Šių rekomendacijų laikymasis gali padėti užkirsti kelią rimtoms dantų ir dantenų problemoms nėštumo metu ir po jo.
Labai svarbu, kad tėveliai savo vaikus nuo mažens mokytų tinkamos burnos higienos, formuotų gerus įpročius ir įgūdžius. Kol mažylis dar nemoka rašyti, jo rankų judesiai yra nepakankamai koordinuoti kruopščiai išsivalyti dantis. Žinoma, mažas vaikas gali pats pratintis valytis dantis šepetėliu, tačiau jo dantų valymą turėtų pabaigti tėvai. Kaip tai tinkamai daryti, gali patarti gydytojas odontologas arba burnos higienistas.
Profesionali vaikų burnos higiena – tai neskausminga profilaktinė procedūra, padedanti užkirsti kelią dantų ir dantenų ligų atsiradimui. Ji ypač svarbi nešiojant nenuimamus ortodontinius aparatus, kad nenuvalytos ar prastai nuvalytos apnašos nesukeltų dantų ėduonies.
Profesionali burnos higiena vaikams dažniausiai atliekama taip:
Dantų higienos procedūra vaikams tokia pat svarbi kaip ir suaugusiesiems. Todėl tėveliai turėtų pasirūpinti, kad ji būtų atliekama reguliariai.
Burnos higiena nešiojant breketus yra kur kas sudėtingesnė. Todėl apnašos ir akmenys kaupiasi greičiau. Tinkamai jų nenuvalant, gali pradėti vystytis dantenų uždegimas, ėduonis.
Siekiant išvengti tokių problemų, dantų higiena nešiojant breketus turėtų būti itin kruopšti:
Pas burnos higienistą lankytis rekomenduojama kas 3–4 mėnesius, jei specialistas nenurodė kitaip.
Kruopštus dantų valymas namuose ir profesionalios burnos higienos procedūros padės užtikrinti, kad nuėmus breketus galėsite džiaugtis sveika ir puikiai atrodančia šypsena.
Ieškote, kur profesionaliai atliekama burnos higiena Vilniuje ar Kaune? Tuomet užsiregistruokite šiai procedūrai klinikoje „Antėja“. Čia dantų akmenų valymas atliekamas pasitelkiant šiuolaikiškus metodus, leidžiančius pasiekti geriausius rezultatus.
Procedūros trukmė priklauso nuo burnos ertmės būklės – susikaupusių apnašų ir akmenų kiekio. Esant gerai būklei, dantų apnašų valymas ir dantų akmenų šalinimas gali trukti iki valandos. Jei būklė prasta, procedūra gali trukti iki 90 minučių.
Ne, profesionali burnos higiena nėra skausminga. Laikinų nemalonių pojūčių ši procedūra gali sukelti tik išskirtiniais atvejais pacientams, turintiems jautrius dantis ar dantenas.
Valgyti ir gerti vandenį paprastai galima praėjus 1 val. po procedūros.
Pirmą parą po dantų higienos negalima vartoti dažančių maisto produktų (kavos, arbatos, raudono vyno, šokolado, limonadų su dažikliais ir kt.). Jeigu buvo atliktos fluoridų aplikacijos, 24 val. reikėtų nevalgyti pieno produktų.
Kelias dienas po profesionalios burnos higienos gali būti juntami nemalonūs pojūčiai, tokie kaip dantenų kraujavimas, skausmas, dantų jautrumas šalčiui ir karščiui. Tačiau jie laikini ir paprastai praeina po poros dienų. Jei šie pojūčiai tęsiasi ilgiau, reikėtų kreiptis į gydytoją odontologą.
Kiekvienam žmogui rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną bent 1–2 kartus per metus. Procedūrų dažnumas priklauso nuo akmenų kaupimosi intensyvumo, paciento skiriamo laiko ir dėmesio dantų priežiūrai, burnos ertmės būklės. Jei akmenys ar pigmentinis apnašas kaupiasi greičiau (pavyzdžiui, dėl rūkymo ar dažno dažančių maisto produktų vartojimo) arba sergama periodonto ligomis, dantų higieną patariama atlikti dažniau, t. y. kas 3–4 mėnesius.
Profesionalios burnos higienos kaina paprastai priklauso nuo pasirinktos klinikos, procedūros metu naudojamo valymo metodo, taip pat nuo paciento burnos ertmės būklės ir apnašų kiekio.
Užsiregistruoti burnos higienai klinikoje „Antėja“ galite paskambinę puslapio viršuje pateiktu telefonu arba internetu, paspaudę ant mygtuko „Online registracija + tyrimų rezultatai“.
Darbo laikas:
I–V 07:00–19:00
VI 08:00–12:00
Dienos chirurgijos skyriaus kontaktai:
Tel.: +370 64017099
El. paštas: dienoschirurgija.vilnius@anteja.lt
Registracija tel. 8 700 55511
Skambinant iš užsienio 00-370-37-245330