Skiepas – paprasčiausia prevencijos priemonė - "Antėja laboratorija"

Skiepas – paprasčiausia prevencijos priemonė

     „Tėvų darželio“ laidoje, pasirodžiusioje šių metų spalio mėnesį, buvo kalbama apie skiepus ir imunitetą. Laidoje savo patirtimi dalijosi be penkių minučių dviejų vaikų mama Erika Karpavičė („Erimarija“ tinklaraščio kūrėja), vaikų ligų gydytoja Agnė Jagelavičienė ir „Antėja laboratorija‘‘ šeimos gydytoja Neringa Sakalauskė.

     Visos laidoje dalyvavusios pašnekovės sutarė, kad svarbiausia – domėtis skiepais, jų pasirinkimo galimybėmis ir tik tada nuspręsti, kas yra geriausia būtent jūsų šeimai. Pašnekovės pasidalijo savo patirtimi skiepijant vaikus, pasidžiaugė, kad jų atžaloms neteko susidurti su jokiomis rimtesnėmis neigiamomis reakcijomis į skiepus. Visgi gydytoja A. Jagelavičienė pastebėjo, kad jautrumas tam tikram skiepui ar jo sudedamosios dalims dažnai yra paveldimas. Todėl jei jūsų vyresnis vaikas neigiamai reagavo į kurį nors skiepą, tikėtina, kad ir jaunesni vaikai būtent į tą patį skiepą reaguos jautriau.

Skiepų rekomendacijos: https://anteja.lt/skiepai

Skiepai nėščiosioms: https://anteja.lt/skiepai/gripo-skiepai

Skiepai  tai prevencija     

Abi gydytojos išsakė savo nuomonę, kad mes negalime apsisaugoti nuo visų pasaulio ligų, visgi skiepai – paprasčiausia prevencijos priemonė, jie yra geriausia, ką turime, kai kalbame apie tokias ligas kaip vėjaraupiai, raudonukė ir pan. Naujai į pasaulį atkeliavusiems mažyliams skiepai yra skiriami pagal skiepų kalendorių, kuris nuolat yra atnaujinamas ir papildomas pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas ir naujausius medicininius tyrimus. Visgi N. Sakalauskė pabrėžė, kad net jei suaugęs žmogus nežino, ar jis buvo skiepytas nuo to tam tikros ligos ar kiek skiepų dozių jis buvo gavęs, visada galimą šią informaciją rasti ambulatorinėje paciento kortelėje ar, jei jos dėl tam tikrų priežasčių gauti neįmanoma, tuomet galima atlikti kraujo tyrimą, kuris parodys, kiek antikūnų yra žmogaus organizme.

     Be pačių svarbiausių, į skiepų kalendorių įtrauktų vakcinų, yra ir nemažai papildomų, kurias žmonės gali pasirinkti savo nuožiūra. Viena iš tokių vakcinų, tai gripo vakcina. Laidoje A. Jegelavičienė papasakojo savo šeimos patirtį ir akcentavo, kad šiemet, dėl šalyje ir pasaulyje siaučiančios pandemijos, net ir jos vyras, norėdamas apsaugoti šeimą ir ką tik gimusią trečiąją šeimos atžalą, pasiskiepijo šia vakcina. N. Sakalauskė atkreipė dėmesį, kad vien sveikos gyvensenos ir grūdinimosi neužteks, norint apsisaugoti nuo gripo ir jo komplikacijų. Todėl tie, kurie rūpinasi savo ir savo artimųjų sveikata, turėtų kompleksiškai derinti visas įmanomas prevencines priemones, tiek ir skiepus, tiek ir sveiką gyvenimo būdą.
 

    „Tėvų darželio“ laidos įrašą kviečiame žiūrėti „TV3 Play“ svetainėje.

Visos naujienos