Otorinolaringologai (LOR gydytojai) - "Antėja laboratorija"

Otorinolaringologai (LOR)

Gydytojas otorinolaringologas (LOR) tiria ir gydo pacientus (tiek vaikus, tiek suaugusiuosius), sergančius ausų, nosies ir gerklės ligomis. Jis konsultuoja sutrikus uoslei, klausai, skoniui ir pusiausvyrai ar turint kitų susijusių nusiskundimų. Otorinolaringologas gali įvertinti gydymo veiksmingumą, nustatyti galimą nepageidaujamą vaistų poveikį, taip pat pateikti rekomendacijas, kaip išvengti ausų, nosies ir gerklės ligų. Šioms jau esant, specialistas pataria, kaip sulėtinti jų raidą ir atitolinti komplikacijas, gali rekomenduoti kitų specialistų konsultaciją.

Dažniausiai užduodami klausimai apie otorinolaringologą

Ką daro otorinolaringologas?

Otorinolaringologas, kitaip vadinamas LOR gydytojas, diagnozuoja galvos ir kaklo sutrikimus. Tam jis dažniausiai naudoja specialią įrangą. Priklausomai nuo pacientui pasireiškusių simptomų, LOR gydytojas gali užsakyti papildomus tyrimus, pavyzdžiui, kraujo, rijimo funkcijos, miego, radiologinius (vaizdinius) tyrimus. Esant poreikiui, otorinolaringologai taip pat atlieka išsamius klausos, pusiausvyros arba alergijos tyrimus. Be to, jie gali skirti vaistus arba atlikti reikalingas procedūras ar operacijas.

„Antėja laboratorija“ otorinolaringologai Vilniuje teikia tokias paslaugas kaip:

  • ausų videoendoskopija;
  • gerklų videoendoskopija minkštu endoskopu;
  • nosies videoendoskopija kietu endoskopu;
  • nosies ir ausų videoendoskopija, kietu endoskopu;
  • audiometrija;
  • timpanometrija, impedansometrija;
  • vestibulinės sistemos funkcijos ištyrimas su videonistagmometrija;
  • ausies granuliacijų cheminis prideginimas;
  • ausų išvalymas, sekreto atsiurbimas;
  • cistos atvėrimas ryklėje ir tonzilėse;
  • nosies gleivinės nuskausminimas;
  • kraujavimo iš ausies ar ryklės stabdymas ir kt.

Visas mūsų otorinolaringologų teikiamas paslaugas galite rasti aukščiau pateiktame laukelyje. Norite užsiregistruoti vizitui „Antėja laboratorija“? Tai galite padaryti internetu arba telefonu, pasirinkdami sau patogiausią būdą.

Kokias būkles ir ligas gydo otorinolaringologai?

Plačiau aptarsime pagrindines būkles ir ligas, kurias diagnozuoja bei gydo otorinolaringologai.

1. Klausos praradimas

Viena iš otorinolaringologo specializacijų – klausos praradimo diagnozavimas, gydymas ir simptomų valdymas. Siekdamas pašalinti atsiradusią problemą, LOR gydytojas gali atlikti ausų sekreto pašalinimą, skirti tyrimus surasti priežasčiai arba,esant reikalui, paskirti klausos aparatą, taip pat pasirūpinti jo priežiūra. Otorinolaringologai atlieka įvairias operacijas. Viena iš tokių – stapedektomija. Atliekant šią procedūrą, siekiama pašalinti nejudrią klausos kauliukų dalį ir pakeisti ją gerai judančiu protezu. 

Operacijos metu daromas mikroskopinis pjūvis per išorinę ausies landą arba už ausies. Kartu įvertinami patologiniai pokyčiai, pašalinama nejudri klausos kauliukų dalis. Siekiant atstatyti jų grandinės judrumą, nejudanti klausos kauliuko dalis pakeičiama protezu. Tokiu būdu paciento klausa pagerėja jau operacinėje. Dar geresni rezultatai juntami praėjus 3–4 savaitėms, nes būtent per tiek laiko ištirpsta ausyje palikti specialūs tamponai. Galutinis operacijos efektas stebimas po operacijos praėjus 2–6 mėnesiams. Daugeliu atvejų klausa atsistato iki normos, o bent dalinai ji pagerėja 90–95 proc. pacientų.

2. Pusiausvyros sutrikimai

Kai kuriuos pusiausvyros sutrikimus gali sukelti ausies problemos. Siekdamas nustatyti priežastis ir paskirti gydymą, otolaringologas atlieka reikalingus tyrimus. Aptikęs vestibuliarinio aparato sutrikimus pacientą jis gali nukreipti pas šios srities specialistą.

3. Ausų infekcijos

Daugelis ausų infekcijų paprastai praeina savaime per 72 valandas. Kitais atvejais LOR gydytojas gali paskirti antibiotikus. Jeigu dėl vidurinėje ausyje susikaupusio skysčio kylančios infekcijos arba klausos praradimas pasikartoja dažnai, otolaringologas gali atlikti neskausmingą operaciją, kurios metu į ausies būgnelį įdedamas mažas vamzdelis. Jis leidžia skysčiui nutekėti, tokiu būdu sumažindamas infekcijos tikimybę ir atkurdamas klausą.

4. Spengimas ausyse

Paprastai šis simptomas yra reakcija į tokius pokyčius kaip ausų arba sinusų infekcijos. Spengimas ausyse gali būti apibūdinamas kaip burzgiantis, gaudžiantis, banguojantis ar švilpiantis garsas. Dažnai tokia būklė sukelia stresą, nerimo priepuolius, nuovargį, pyktį ir nemigą. Remiantis tyrimų duomenimis, daugiau nei 80 proc. žmonių, kuriems spengia ausyse, turi klausos sutrikimų, apie kuriuos jie net nežino. Toks simptomas paprastai pasireiškia staiga ir sukelia nemalonius bei varginančius pojūčius. 

Spengimą ausyse gali lemti įvairios priežastys. Tačiau bene dažniausia iš jų – per ilgas buvimas ypač triukšmingoje aplinkoje. Taip pat tai gali būti ir LOR (ausų, nosies, gerklės) ligų simptomas. Geras otolaringologas Vilniuje, kurio paslaugomis galite pasinaudoti apsilankę „Antėja laboratorija“, gali nustatyti spengimo ausyse priežastis ir paskirti reikalingą gydymą arba parekomenduoti tokios būklės valdymo metodus ar prietaisus.

5. Nosies ir sinusų sutrikimai

Uoslės praradimą gali sukelti įvairios priežastys. Viena iš tokių yra sinusitas – nosies ir sinusų (kauluose esančios ertmės aplink nosį, akis ir skruostų srityje) gleivinės uždegimas. Tokią būklę gali sukelti virusai, bakterijos arba alergijos. Priklausomai nuo to, ar sinusitas yra ūminis, ar lėtinis, jo simptomai skiriasi. Pirmuoju atveju paprastai pasireiškia spaudimas ir skausmas sinusų srityje, nosies užgulimas, sekreto tekėjimas, gerklės bei galvos skausmas, kosulys, karščiavimas. 

Lėtinis sinusitas vystosi palaipsniui, todėl yra sunkiau pastebimas. Simptomai pajuntami tik ligai paūmėjus. Lėtinį sinusitą būtina gydyti, nes kitu atveju jis gali sukelti rimtų komplikacijų. 

Įvertinęs paciento būklę otolaringologas gali paskirti vaistus. Jeigu jie nepadeda, atliekama endoskopinė sinuso pakėlimo operacija.

Dar viena priežastis, galinti sukelti uoslės praradimą, yra polipai. Tai nosies arba sinusų gleivinės išaugos, savo išvaizda primenančios vynuogių kekes. Polipai apsunkina kvėpavimą ir gali netgi visiškai uždengti nosies angas. Tokiu atveju pradedama daugiau kvėpuoti per burną, garsiai knarkti naktimis. Augant polipams gali atsirasti ir balso pokyčiai, nuolatinė sloga, o pažeidus gleivinės kraujagysles – pasireikšti kraujavimas iš nosies. Taip pat polipai gali sukelti sinusitą.

Uoslė gali būti prarandama ir dėl alergijos. „Antėja laboratorija“ otorinolaringologai gali išsiaiškinti tikslias tokios būklės priežastis ir padėti išspręsti kamuojančią sveikatos problemą. Taigi jeigu Jums reikalinga šių specialistų pagalba, susisiekite. Mūsų patyrę LOR gydytojai suteiks lūkesčius atitinkantį gydymą.

 

DUK

1. Kiek kainuoja „Antėja laboratorija“ otorinolaringologų paslaugos?

LOR gydytojai teikia plataus spektro paslaugas, kurių kainos yra skirtingos. Tikslias visų paslaugų kainas galite rasti šio puslapio viršuje esančiame tyrimų laukelyje. 

2. Kokiuose miestuose dirba jūsų otorinolaringologai?

Šiuo metu jų paslaugomis galite pasinaudoti Vilniuje, Lvovo g. 37, esančioje „Antėja laboratorija“ klinikoje.

3. Ar jūsų otorinolaringologai dirba ir su vaikais?

Taip, „Antėja laboratorija“ LOR gydytojai dirba ir su mažaisiais pacientais. Taigi, jeigu Jums reikalingas patikimas vaikų otorinolaringologas Vilniuje, susisiekite.

4. Kada vertėtų apsilankyti pas otorinolaringologą?

Pas otorinolaringologą rekomenduojama apsilankyti, kai pasireiškia / atsiranda:

  • dažnos ausų ir tonzilių infekcijos;
  • staigus klausos praradimas;
  • užkimimas, trunkantis ilgiau nei dvi savaites;
  • lėtinis gerklės skausmas ar kosulys; 
  • gumbas ant kaklo;
  • vargina spengimas ausyse;
  • pasikartoja sinusitai.

Dažniausiai pas šį medicinos specialistą pacientus nukreipia šeimos gydytojas