Odontologija, odontologijos kabinetas - „Antėja" - "Antėja laboratorija"

Odontologija

Burnos higienistai
Burnos chirurgai
Periodontologai
Odontologai / Odontologai - ortopedai

Be kitų paslaugų, „Antėja“ diagnostikos centro pacientams yra teikiamos ir odontologinės paslaugos. Apsilankyti pas specialistą galite norėdami atlikti profilaktinę patikrą ar turėdami nusiskundimų. Odontologas, įvertinęs Jūsų dantų būklę, suteiks pirmąją pagalbą skaudančiam dančiui ir sudarys gydymo planą. Nepamirškite, kad profilaktiniai vizitai yra būtini norint užkirsti kelią rimtoms problemoms ir siekiant išvengti dantų skausmo.

Odontologijos paslaugas galima įsigyti su lizingu.
Naujiena. Chirurginis dantų šalinimas su anestezija!

Kas yra odontologija?

Odontologija yra medicinos šaka, apimanti su burnos ertme, dantimis, dantenomis ir žandikauliu susijusių būklių bei ligų diagnostiką, gydymą ir prevenciją. Odontologai yra sveikatos priežiūros specialistai, kurie specializuojasi teikti pacientams burnos ertmės dantų priežiūrą. Jie atlieka svarbų vaidmenį palaikant burnos sveikatą, užkertant kelią dantų problemoms ir atkuriant bei gerinant burnos funkcionalumą ir estetiką.

Odontologija yra labai svarbi palaikant bendrą organizmo sveikatą, nes burnos būklė glaudžiai susijusi su bendra savijauta. Prasta burnos higiena gali prisidėti prie įvairių sveikatos problemų, įskaitant širdies ir kraujagyslių ligas. Reguliarūs apsilankymai pas odontologą ir tinkama dantų priežiūra yra būtini, norint palaikyti optimalią burnos sveikatą ir užkirsti kelią galimoms komplikacijoms.

Odontologijos sritys

Odontologija yra pakankamai plati medicinos šaka, kuri dar skirstoma į atskiras sritis. Pagrindinės iš jų yra šios:

 • Endodontija – kitaip ji dar vadinama šaknies kanalų gydymu. Ši odontologijos sritis apima ligų, turinčių įtakos danties pulpai (minkštas darinys, sudarytas iš kraujagyslių, nervų ir limfagyslių, esantis danties viduje), tyrimą, diagnostiką ir gydymą.
 • Burnos ir žandikaulių odontologija – paprastai ji dar skirstoma į burnos ir žandikaulių patologiją, radiologiją bei chirurgiją.
 • Ortodontija – odontologijos sritis, kuri apima dantų padėties, žandikaulių ir sąkandžio koregavimą, su jais susijusių problemų diagnozavimą bei prevenciją.
 • Periodontologija – aplink dantis esančių audinių (dantenų) ligų, tokių kaip gingivitas bei periodontitas profilaktika ir gydymas, dantenų plastika.
 • Vaikų odontologija – ši sritis apima visas jauniesiems pacientams atliekamas odontologines procedūras: gydymą, profilaktiką, silantavimą, pieninių dantų šalinimą.
 • Dantų protezavimas – atliekant protezavimą dantų vainikėliais, išimamais ir neišimamais protezais ar protezavimą ant implantų atkuriami žmogaus dantys. Tai leidžia sugrąžinti kramtymo funkciją ir estetiškai atrodančią šypseną.
 • Burnos higiena – odontologijos kabinete atliekama procedūra, kurios metu pašalinamos minkštosios ir kietosios dantų apnašos, nupoliruojamas jų paviršius.

Domina profesionali odontologija Vilniuje ar Kaune? Tuomet užsiregistruokite vizitui klinikoje „Antėja“ ir patikėkite savo dantų priežiūrą patyrusiems specialistams!

Odontologijos paslaugos suaugusiems ir vaikams

„Antėja“ diagnostikos centro odontologai laukia ne tik suaugusių pacientų, bet ir vaikų. Dantų higiena ir nuolatinė priežiūra vaikams taip pat labai svarbi. 

Prisirašiusiems mūsų klinikose* pacientams nustatyta LR SAM 2008-05-23 įsk. Nr. V-483 „Dėl pirminės odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugų, kompensuojamų iš PSDF lėšų, masto (sudėties) patvirtinimo“ tvarka vaikams iki 18 metų, dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose ar profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose besimokantiems moksleiviams (iki kol jiems sukanka 24 m.) bei socialiai remtiniems pacientams, pateikusiems gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus pažymą, nemokamai suteikiamos šios pirminio lygio odontologinės paslaugos:

 • dantų ėduonies gydymas;
 • pulpito, periodontito gydymas;
 • dantų akmenų pašalinimas;
 • dantų ir dantų šaknų traukimas;
 • vaikų dantų ėduonies profilaktika (silantavimo paslaugos);
 • sąkandžio anomalijų nustatymas ir profilaktika;
 • laikinų įtvarų uždėjimas gydant dantų traumas ir kt.

Asmenims, vyresniems nei 18 m., odontologinės paslaugos – iš dalies mokamos. Ligonių kasos sumoka už gydytojų darbą, tačiau pacientai turi patys susimokėti už plombines ar kitas odontologines medžiagas, vaistus, vienkartines priemones (apibrėžiama LR SAM 2008-05-15 įsk. Nr.V-450 „Dėl mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašo, kainų nustatymo ir jų indeksavimo tvarkos bei šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos“).

Protezavimo paslaugos

Klinikose prisirašiusiems asmenims teikiamos ir protezavimo paslaugos, kurių metu atkuriami prarasti dantys. Ši paslauga nemokamai gali būti teikiama tik apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir atitinkantiems vieną iš išvardintų kategorijų:

 • vaikai iki 18 metų:
 • pensinio amžiaus asmenys;
 • nedarbingi ar iš dalies darbingi asmenys;
 • asmenys, kuriems dėl veido, burnos ar žandikaulio onkologinės ligos buvo taikytas gydymas.

*Odontologų paslaugos, tarp jų ir protezavimas teikiamos: Kaune, Savanorių g. 97 ir Vilniuje, Lvivo g. 37. Kituose miestuose odontologų paslaugos teikiamos prie klinikos nurodytų mūsų partnerių klinikose.

Domina profesionali odontologija Kaune ir Vilniuje? Tuomet kviečiame registruotis vizitui klinikose „Antėja“. Patyrusių gydytojų odontologų komanda padės Jums susigrąžinti sveiką ir gražiai atrodančią šypseną, o tai suteiks daugiau pasitikėjimo savimi ir leis nevaržomai džiaugtis gyvenimu.

Darbo laikas ir kontaktai

Adresas:
Lvivo g. 37, Vilnius

Darbo laikas:
I–V 07:00–19:00
VI 09:00–13:00

Registracija tel. 8 700 55511
Skambinant iš užsienio 00-370-37-245330

Atsiskaitymas: grynieji, banko kortelė, draudimo lėšomis pateikus draudimo dokumentą (išskyrus Ergo draudimą).