Hematologai Vilniuje, konsultacija - "Antėja laboratorija"

Hematologai

Kraujas – nepakeičiamas mūsų organizmo komponentas, gyvybiškai svarbus bendrai sveikatai ir savijautai. Jis perneša deguonį ir maistingąsias medžiagas į ląsteles, audinius ir organus, užtikrindamas optimalų jų funkcionavimą. Be to, kraujas perneša anglies dioksidą ir kitas atliekas į plaučius, inkstus ir virškinimo sistemą, kad jos būtų pašalintos iš organizmo. Be fiziologinių funkcijų, kraujas taip pat atlieka gynybinę funkciją – jame yra baltųjų kraujo kūnelių, kurie saugo mūsų organizmą nuo infekcijų ir kitų ligų. Kraujo krešėjimo mechanizmai apsaugo mus nuo pernelyg didelio kraujavimo susižeidus. Tačiau dėl tam tikrų priežasčių gali pakisti kraujo ir jo komponentų sudėtis, funkcija ar gamyba, o tai gali sukelti įvairius sveikatos sutrikimus. „Antėja“ klinikos hematologai padeda kraujo ligomis sergantiems pacientams, pasitelkdami pažangius diagnostikos ir gydymo metodus. Plačiau apie šių gydytojų specialistų teikiamas paslaugas pasakojame žemiau tekste.

Tyr. ID Paslauga Kaina
295091 Gydytojo hematologo konsultacija 80.00€‎
295092 Pakartotinė gydytojo hematologo konsultacija 40.00€‎
295215 Gydytojo hematologo konsultacija telefonu gydytojai paskyrus (tyrimų paaiškinimas) 20.00€

Hematologas – kas tai?    

Hematologas – gydytojas specialistas, diagnozuojantis ir gydantis su krauju bei kraujo komponentais susijusius sutrikimus. Šie specialistai puikiai išmano sudėtingus procesus, susijusius su kraujo kūnelių gamyba, krešėjimo mechanizmais ir įvairiomis kraujodaros sistemos sudedamosiomis dalimis. 

Hematologams tenka svarbus vaidmuo nustatant ir sprendžiant įvairias ligas – nuo anemijos (mažakraujystės) iki kraujo vėžio. Pasitelkdami klinikinio įvertinimo, laboratorinių tyrimų ir pažangių gydymo metodų derinį, jie suteikia individualią priežiūrą savo pacientams, siekdami pagerinti jų bendrą sveikatą ir gyvenimo kokybę.

Kokius tyrimus atlieka hematologas?

Gydytojas hematologas atlieka įvairius tyrimus ir diagnostines procedūras, kad įvertintų ir diagnozuotų su krauju susijusius sutrikimus. Šie tyrimai padeda surinkti svarbią informaciją apie paciento kraujo sudėtį, krešėjimo funkciją ir kaulų čiulpų būklę. 

Kraujo ligoms diagnozuoti atliekami išsamūs kraujo tyrimai, dažnai pasitelkiami radiologiniai metodai (echoskopijos, rentgeno nuotraukos ir kt.), rečiau – kaulų čiulpų intervenciniai tyrimai (kaulų čiulpų punkcija ar biopsija), limfmazgių biopsijos. 

Siekiant išsiaiškinti, kas sukėlė kraujo pakitimus, gali būti skiriami feritino, vitamino B12, folio rūgšties, eritropoetino, laktatdehidrogenazės kiekio tyrimai, kiti specifiniai kraujo tyrimai, pilvo organų echoskopija. Nepavykus išsiaiškinti kraujo pakitimų priežasties, siunčiama atlikti kaulų čiulpų punkciją ir / ar biopsiją, kurios padeda diagnozuoti mielodisplazinį sindromą, mieloproliferacines ligas, leukemijas ar kitus kaulų čiulpų veiklos sutrikimus. Prireikus gali būti paskiriama atlikti ir limfmazgių biopsiją.

Tyrimų pasirinkimas priklauso nuo paciento simptomų, sveikatos istorijos ir įtariamos ligos. „Antėja“ klinikos hematologai Vilniuje kruopščiai interpretuoja šių tyrimų rezultatus, kad nustatytų tikslią diagnozę ir paskirtų reikiamą gydymą.

Ką gydo hematologas?

Hematologai dažniausiai diagnozuoja ir gydo geležies stokos, megaloblastinę ir kitų rūšių mažakraujystę, mieloproliferacines ligas, kraujo krešumo sutrikimus, kraujo kūnelių kiekio ir funkcijos pokyčius. Kartais nustatomos bei gydomos ir piktybinės kraujo ligos – leukemija, limfoma ir kitos. 

Plačiau apie gydytojo hematologo gydomus sutrikimus:

 • Anemija – tai būklė, kuomet trūksta raudonųjų kraujo kūnelių arba hemoglobino. Anemija gali atsirasti dėl tokių veiksnių, kaip mitybos trūkumas, genetinės būklės ar lėtinės ligos.
 • Krešėjimo sutrikimai – tai būklės, turinčios įtakos kraujo gebėjimui tinkamai krešėti, įskaitant hemofiliją ir kitus krešėjimo sutrikimus.
 • Kraujo vėžys – hematologai diagnozuoja ir gydo kraujo vėžį, pvz., leukemiją, limfomą ir mielomą.
 • Kaulų čiulpų sutrikimai – tai kaulų čiulpų gebėjimui gaminti kraujo ląsteles įtakos turinčios ligos, tokios kaip mielodisplaziniai sindromai, mieloproliferaciniai susirgimai, aplastinė anemija ir kitos.
 • Trombozė ir tromboemboliniai sutrikimai – tai būklės, susijusios su pernelyg dideliu kraujo krešėjimu, kuris gali sukelti tokias ligas kaip giliųjų venų trombozė ar plaučių embolija.
 • Hemostazės sutrikimai – šie sutrikimai susiję su organizmo gebėjimu sustabdyti kraujavimą, kuomet jis sužeidžiamas, problemomis ir gali apimti tokias būkles kaip von Willebrando liga.

Taigi, hematologai atlieka svarbų vaidmenį diagnozuojant, gydant ir valdant įvairias kraujo bei kraujo komponentų ligas.

Kada apsilankyti pas hematologą?

Kraujo ligos yra sudėtingos ir neretai apie jas neperspėja jokie specifiniai simptomai. Dažniausiai į hematologus kreipiamasi dėl anemijos, taip pat esant leukocitų, trombocitų skaičiaus svyravimui, krešėjimo sistemos sutrikimams, kakle, pažastyse, kirkšnyse atsiradus mazgeliams ar guzeliams, savaime besiformuojančioms hematomoms, padidėjus limfmazgiams ar blužniai.

Priežastys, dėl kurių šeimos gydytojas gali rekomenduoti pasikonsultuoti su hematologu:

 • nepaaiškinamas nuovargis, 
 • bendras silpnumas, 
 • savaiminis svorio mažėjimas, 
 • plaukų slinkimas, 
 • kaulų skausmai, 
 • stiprus naktinis prakaitavimas, 
 • be infekcijos esanti temperatūra, 
 • padidėję limfmazgiai,
 • pakitę kraujo rodikliai,
 • kiti nespecifiniai požymiai. 

Šie simptomai gali būti būdingi ne tik kraujo, bet ir kitoms ligoms. Todėl siekiant išsiaiškinti tikrąsias jų priežastis verta atlikti išsamius tyrimus.

 

DUK

1. Kokia yra hematologo konsultacijos kaina?

Hematologo konsultacijos kainą galite rasti aukščiau šiame puslapyje esančiame paslaugų laukelyje.

2. Ar hematologo konsultacijai reikia siuntimo?

Ne, mokamai konsultacijai pas hematologą siuntimas nėra būtinas.

3. Ar klinikoje dirba vaikų hematologai?

Ne, „Antėja“ klinikoje nedirba vaikų hematologai. Hematologo paslaugos teikiamos tik suaugusiesiems.

4. Kuriose „Antėja“ klinikose dirba privatūs hematologai?    

Privatus hematologas dirba Vilniuje, Lvivo g. 37, esančiame „Antėja“ diagnostikos ir dienos chirurgijos centre.

5. Kaip galima užsiregistruoti pas gydytoją hematologą? - ar galima tokią frazę naudoti?

Užsiregistruoti vizitui pas šį ar bet kurį kitą klinikos „Antėja“ specialistą galite telefonu. Jei jau esate atlikę pas mus tyrimus ir turite prisijungimo duomenis prie savitarnos, registruotis pas gydytojus specialistus galite ir internetu.