Vaikų reumatologai Vilniuje - "Antėja laboratorija"

Vaikų reumatologai

Vaikų reumatologas tiria bei gydo reumatinėmis (pvz., sąnarių uždegimas – artritas, sisteminės jungiamojo audinio ligos, vaskulitas) ir kitomis ligomis sergančius vaikus. Jis konsultuoja mažuosius pacientus ir jų tėvelius, paskiria reikiamus tyrimus ir gydymą. Vaikų reumatologas taip pat gali pateikti rekomendacijas kovojant su nutukimu, įvertinti gydymo veiksmingumą ir patarti, kaip išvengti ligos pasunkėjimo.

Dažniausiai užduodami klausimai apie vaikų reumatologą

Kokias būkles ir ligas gydo vaikų reumatologai?

Vaikų reumatologai diagnozuoja ir gydo tokius sutrikimus kaip:

 • ūminis sąnarių uždegimas (artritas);
 • lėtinis artritas, įskaitant jaunatvinį idiopatinį artritą;
 • sisteminė vilkligė ir su ja susijusios būklės, Sjogreno sindromas, sklerodermija, mišri jungiamojo audinio liga;
 • dermatomiozitas ir kitos raumenų uždegimo formos;
 • vaskulitas, apimantis kraujagyslių uždegimą;
 • autouždegiminiai sindromai (AUS);
 • lėtinis uveitas (akių uždegimas).

Kiekvienu iš šių atveju vaikui būtinas profesionalus gydymas. Laiku nepradėjus jo taikyti, liga gali progresuoti ir sukelti rimtas komplikacijas.

Kada vertėtų konsultuotis su vaikų reumatologu?

Pasikonsultuoti su gydytoju reumatologu rekomenduojama, jei Jūsų vaikui pasireiškė tokie simptomai kaip:

 • ilgalaikis arba pasikartojantis neaiškios kilmės karščiavimas;
 • sąnarių skausmai, patinimas, paraudimas;
 • ribotas sąnarių judėjimas (sustingimas) arba deformacijos;
 • pakartotiniai kaulų lūžiai;
 • raumenų skausmai ir silpnumas;
 • odos bėrimai;
 • pasikartojantis akių uždegimas;
 • galūnių skausmai;
 • šaltyje arba drėgmėje bąlantys pirštai.

Vaikai gali sirgti įvairių rūšių artritu. Tai priklauso nuo kitų šeimos narių ir pačių pacientų sveikatos istorijos. Pavyzdžiui, jeigu šeimoje yra sergančių psoriaze (žvyneline), mažieji gali susirgti psoriaziniu artritu. Jeigu vaikui buvo įsisiurbusi erkė, sukėlusi Laimo ligą, jis gali susirgti Laimo artritu.

Gydytojo reumatologo konsultacija taip pat reikalinga, jei: 

 • vaikas sirgo angina ir po trijų savaičių vėl pradėjo karščiuoti, atsirado sąnarių skausmai ir (arba) patinimai;
 • pasireiškė artrito požymiai; 
 • vaiko kraujo rodikliai rodo uždegimą, bet gydymas antibiotikais nepadeda.

Atlikęs tyrimus gydytojas gali nustatyti tikslias tokius simptomus sukėlusias priežastis ir paskirti reikiamą gydymą.

Kokius tyrimus atlieka vaikų reumatologas?

Siekdamas patikslinti diagnozę ir nustatyti ligos eigą, gydytojas reumatologas gali atlikti:

 • būtinus laboratorinius tyrimus (bendrą kraujo, uždegiminių kraujo rodiklių, elektrolitų kiekio kraujyje, bendrą šlapimo);
 • sąnarių rentgenologinį tyrimą;
 • kartais – sąnarių echoskopiją.

Priklausomai nuo vaiko būklės, gali būti skiriami papildomi tyrimai.

Pavyzdžiui, įtardamas ūminį reumatą, gydytojas reumatologas gali paskirti atlikti ramybės elektrokardiogramą ir širdies echoskopiją. Dėl galimo akių pažeidimo visi artritu sergantys vaikais siunčiami gydytojo oftalmologo konsultacijai. 

Įtariant infekcijas ir ieškant jų židinių, taip pat gali būti reikalinga otorinolaringologo, infekcinių ligų gydytojo ar kito specialisto pagalba. Reumatinės ligos gali sukelti ilgalaikį vaiko neįgalumą. Todėl šiuo atveju itin svarbus kompleksinis gydymas. Siekiant išvengti skaudžių pasekmių, sergantys vaikai gali būti siunčiami pas reabilitologą.

Vaikų nutukimas – rimta problema

Mažųjų pacientų nutukimas – viena iš vaikų reumatologo darbo sričių. Šiais laikais tokia būklė itin dažna problema. Remiantis statistikos duomenimis, Europoje netgi vienas iš trijų 11 metų amžiaus vaikų yra nutukęs arba turi antsvorio. Tai gali lemti įvairios priežastys, pavyzdžiui, netinkama mityba, fizinio aktyvumo stoka, genetinis polinkis ir taip toliau.

Nutukimą lengva diagnozuoti. Reikia tiesiog pasverti vaiką, pamatuoti jo ūgį ir palyginti su normomis. Siekiant įvertinti riebalinio audinio kiekį, taip pat gali būti atliekama kūno sudėties analizė. 

Kaip gydomi antsvorio turintys vaikai?

Gydymas paprastai priklauso nuo turimo antsvorio. Jei šis nedidelis, stengiamasi išlaikyti esamą svorį, kad augdamas vaikas „pasivytų“ svorį. 

Jeigu diagnozuojamas nutukimas, taikomi svorio mažinimo būdai. Svarbu, kad jie nebūtų drastiški. Rekomenduojama netekti nuo 0,5 kg per mėnesį iki 0,5 kg per savaitę. Tam, kad nesutriktų vaiko augimas ir brendimas, būtina, kad svorio metimo metu būtų gaunama pakankamai maisto medžiagų. 

Siekiant išspręsti antsvorio problemą, itin svarbu keisti maitinimosi įpročius ir palaikyti fizinį aktyvumą. Esant itin sudėtingiems atvejams, gali būti skiriami vaistai ir chirurginis gydymas. Tačiau šie metodai yra retesni.

Koks šiuo atveju yra tėvų vaidmuo?

Sprendžiant vaikų nutukimo problemą, labai svarbu atkreipti dėmesį į prevenciją. Vienas iš pagrindinių vaidmenų šiuo atveju tenka tėvams, kurie turėtų rodyti tinkamą pavyzdį savo atžaloms. Tai apima sveikos mitybos įgūdžių formavimą ir kasdienį fizinio aktyvumo skatinimą. Remiantis tyrimų duomenimis, tinkamas sveikos gyvensenos pavyzdys vaikystėje padeda išvengti antsvorio ir nutukimo. 

Nutukimo rizika paprastai padidėja vaikui pradėjus lankyti mokyklą. Pagrindinėmis to priežastimis laikomos padidėjusios maisto porcijos ir padažnėjęs užkandžiavimas nesveiku maistu. Todėl šiuo laikotarpiu tėvai turėtų skirti dar didesnį dėmesį savo atžalų mitybai. 

Maisto naudą sveikatai vaikai pradeda suprasti maždaug nuo 11 metų amžiaus. Tačiau net ir tuomet jiems gali būti sunku atrasti balansą tarp sveiko ir skanaus maisto. Todėl tėvai turėtų stengtis riboti saldžių gėrimų, greitų užkandžių ir kitų rafinuotų angliavandenių vartojimą, taip pat pasirūpinti vaiko amžių atitinkančiomis maisto porcijomis.

Jeigu Jūsų vaikui pasireiškė bet kokie apie autoimuninę ligą perspėjantys simptomai, nedelskite ir kuo skubiau kreipkitės į gydytojus. Atlikę reikiamus tyrimus jie gali nustatyti tikslias sutrikimų priežastis ir paskirti veiksmingą gydymą. Susisiekite ir pasirūpinkite, kad Jūsų mažiesiems būtų suteikta profesionali pagalba.

 

DUK

1. Ar vaikų reumatinės ligos skiriasi nuo suaugusiųjų?

Taip, reumatinės vaikų ligos skiriasi nuo suaugusiųjų. Tai apima įvairias ypatybes, susijusias su jų simptomais, diagnoze, gydymu ir prognoze. Vaikai nuolat augą ir bręsta, todėl jų sveikatos problemos turi būti sprendžiamos atitinkamai. „Antėja laboratorija“ vaikų reumatologas Vilniuje skiria ypatingą dėmesį mažiesiems pacientams. Todėl jei ieškote išties patikimo specialisto, apsilankykite pas mus.

2. Kuriose „Antėja laboratorija“ klinikose dirba vaikų reumatologas? 

Šio gydytojo paslaugomis galite pasinaudoti Vilniuje, Lvovo g. 37, esančioje mūsų klinikoje. Užsiregistruokite vizitui Jums patogiu metu ir apsilankykite. Esame pasiruošę padėti!

3. Kaip užsiregistruoti vizitui jūsų klinikoje?

Užsiregistruoti vizitui mūsų klinikoje itin paprasta ir lengva. Tai galite padaryti Jums patogiu būdu – internetu arba telefonu. 

4. Kokios vaikų reumatologo paslaugos teikiamos „Antėja laboratorija“?

Mūsų vaikų reumatologas Vilniuje konsultuoja esant įvairioms skeleto-raumenų sistemos ir sisteminėms jungiamojo audinio ligoms, tokioms kaip sąnarių uždegimas (artritas), raumenų uždegimas, sisteminė raudonoji vilkligė, sklerodermija ir kitos. Gydytojas taip pat gali atlikti ultragarsinį tyrimą.