Apsinuodijimas sunkiaisiais metalais - "Antėja laboratorija"

 Apsinuodijimas sunkiaisiais metalais

 Apsinuodijimas sunkiaisiais metalais, net mažomis dozėmis, dėl ilgalaikio poveikio, gali sukelti įvairiausius nepageidaujamus pokyčius, kurie dėl nespecifinės lėtinės eigos yra sunkiai diagnozuojami. Dažniausiai apnuodijami vaikai, nes jiems užtenka nedidelės dozės (gaunamos su maistu,  įkvėptos). 

Sunkieji metalai (taurieji metalai, švinas, chromas, nikelis, kadmis) yra dirvožemyje, vandentiekio ir šulinių vandenyje, trąšose, automobilių išmetamosiose dujose, dažuose, vaikų žaisluose, jų gali būti ir maisto produktuose. Gyvsidabriu galima apsinuodyti sudaužius termometrą.

Pagrindinis apsinuodijimo simptomas – nuolatinis nuovargis ir židininis nuplikimas (lopais iškrenta plaukai). Sunkieji metalai sutrikdo plaukų svogunėlių aprūpinimą krauju ir jie iškrinta. Ne visuomet nuplinkama, kartais pasikeičia odos spalva (papilkėja), atsiranda nuovargis, jei apsinuodijęs vaikas – atsiranda apatija žaidimams, fizinei veiklai. Tyrimus rekomenduojama atlikti ir tiems, kurie dirba su sunkiaisiais metalais, uždarose gamyklose (ypač litavimo) ar garažuose.