ŽPV genotipų (16, 18) DNR (PGR metodu) - "Antėja laboratorija"
ŽPV genotipų (16, 18) DNR (PGR metodu)

ŽPV genotipų (16, 18) DNR (PGR metodu)

36.00€
ŽPV genotipų (16, 18) DNR (PGR metodu)

Didžiąją dalį gimdos kaklelio vėžio atvejų (iki 70 proc.) sukelia žmogaus papilomos viruso 16 ir 18 genotipai. Jie priskiriami aukštos rizikos grupei. ŽPV tyrimas atliekamas ginekologinės apžiūros metu, kuomet specialiu šepetėliu paimamos gimdos kaklelio ląstelės, kurios patalpinamos į specialią terpę. Rezultatų galima tikėtis per 7 darbo dienas.

Žmogaus papilomos virusas yra lytinių keliu, liečiantis oda į odą, iš motinos naujagimiui perduodamas virusas, kurio sukelta infekcija dažnai nesukelia jokių simptomų ir gali praeiti savaime. Tačiau pasitaiko, jog virusas užsilaiko organizme ir gali sukelti priešvėžinius pakitimus ar karpas. Priešvėžiniai pakitimai gali išsivystyti į gimdos kaklelio, makšties, išorinių lytinių organų, varpos, išangės ir gerklės vėžį. Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 500 naujų gimdos kaklelio vėžio atvejų, kas metus nuo ligos miršta apie 300 moterų.

Didžiąją dalį gimdos kaklelio vėžio atvejų (iki 70 proc.) sukelia žmogaus papilomos viruso 16 ir 18 genotipai. Jie priskiriami aukštos rizikos grupei. Rizika susirgti didėja esant dideliam partnerių kiekiui, susilpnėjus imuninei sistemai, rūkant. Nustatyta, kad išsivystyti vėžiniams pakitimams paprastai reikia, jog infekcija persistuotų ilgesnį laiką. Geriausia prevencija yra skiepai nuo gimdos kaklelio vėžio iki pirmųjų lytinių santykių pradžios. Taip pat labai svarbu reguliariai atlikti gimdos kaklelio (PAP) tepinėlį.

ŽPV tyrimas atliekamas ginekologinės apžiūros metu, kuomet specialiu šepetėliu paimamos gimdos kaklelio ląstelės, kurios patalpinamos į specialią terpę. Rezultatų galima tikėtis per 7 darbo dienas.

SVARBU! Mėginiai imami (būtina išankstinė registracija):

 

Adresas Moterims
Vilniuje: Kareivių g. 9; Viršuliškių g. 65A; Antakalnio g. 45, Lvivo g. 37
Kaune: Birželio 23-iosios g. 4; Karaliaus Mindaugo pr. 38; Savanorių pr. 97
Klaipėdoje: Priestočio g. 16, Taikos pr. 141A (PC BIG-2); Pajūrio g. 5B; Laukininkų g. 17
Šiauliuose: Vytauto g. 88 ir Gegužių g. 49
Panevėžyje: Klaipėdos g. 75
Marijampolėje: Kauno g. 62
Alytuje: Naujoji g. 48
Šilutėje: Turgaus g. 3
Gargžduose: Klaipėdos g. 40
Palangoje: Vytauto g. 118