E3 Estriolis laisvas - "Antėja laboratorija"
E3 Estriolis laisvas

E3 Estriolis laisvas

25.00€
E3 Estriolis laisvas

Šiuo tyrimu matuojamas estriolio kiekis kraujyje. Estriolio (E3) nustatymas svarbus nėštumo patologijai. Šis tyrimas naudojamas vaisiaus būklei nustatyti paskutinėmis nėštumo savaitėmis. Estriolis (E3) yra vienas iš 3 pagrindinių estrogeno komponentų kartu su estradioliu ir estronu.

Nėštumo metu estriolį gamina placenta kuris šiuo metu tampa dominuojančiu estrogenu. Vaisiaus antinksčiai išskiria dehidroepiandrosterono sulfatą (DHEAS), kuris placentoje virsta estrioliu ir difunduoja motinos kraujotakoje. Estriolio koncentracija paprastai pradeda didėti apie 8-ąją nėštumo savaitę ir toliau didėja nėštumo eigoje. Maždaug 4 savaites iki gimdymo dauguma moterų patiria estriolio lygio šuolį. Estriolio kiekio matavimas gali padėti įvertinti, kaip gerai vystosi vaisius.

Nenormalus estriolio kiekis gali rodyti nėštumokomplikacijas, įskaitant galimą vaisiaus apsigimimo riziką. Vienas estriolio matavimas paprastai nėra labai informatyvus. Reikalingas pakartotinis testavimas, siekiant stebėti, kaip keičiasi estriolio lygis, paprastai yra naudingesnis.

Serijiniai estradiolio tyrimai kartais paskiriami 2 ar 3 nėštumo trimestre, ypač esant persileidimo rizikai.